boy uzama ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve romeo1998 tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. romeo1998

romeo1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslr yasim 16 boyum 171 cm 6 aydit bb yapiyorum ama ilk 3 ay grnellikle vucut agirliyla oldu bu 3 aydir kilolarla calisiyorum bozum 9.siniftan beri hic uzamadi artik uzamazmi? kisa boyluk bende psikolijik rahatsizlik yapiyor? sizce uzarmiyim veya boy uzatmak icin bir fiktiniz varmi son olarak 1 aydir bacak calisiyorum calismayayimmi?zaten kalin kasli kemikli bcagim war ama govdeme gore kisa kaliyor

lutfen cvplandirirsaniz cok sevinirim :)))
    lutfen cvplarinizi bekliyorum.

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım daha 16 yaşındasın kemik büyümen halen daha faal.Boyunu akrabalarına oranla.Ama şunu söylim, haftada 2-3 gün bi okul bahçesine gidip tek başına da olsa basketbol oyna boy için o kadar sıkıntın varsa.Bir de yoğurt yiyip süt içmeyi unutma şu çocuklar için olduğu söylenen ama kemiklere faydası olduğu söylenen o yoğurtlardan da ye.Boy uzatmanın tek yolu boy uzatacak sporlar yapmak.Yaşım 33 ben elimde imkanlar olduğu halde basketbol oynamadığıma pişmanım.175 boyum var 185-190 iyi olurdu.Halen daha kemik gelişimin faal durumda bunu değerlendir.Nerede oturduğunu bilmiyorum da, bir de şu herkes için spor kampanyaları var devlet tarfından yönetilen onların basketbol okullarına da yazılabilirsin.Daha 6 seneye yakın şansın var bu 6 seneyi iyi değerlendir.

3. romeo1998

romeo1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hocam heryerde arastirdim basket boy uzatmaz diye eger illa oynadiyorsan ecde strech yapsam olurmu

4. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Basket boy uzatmaz boy uzamasina yardimci olur ayni zamanda yemek duzenine dikkat et bacaklara yuklenme fazla mesela bende 16 yasindayim boyum su an1.62 bacak antremanlarinda squat yerine zipliyorum ve her gun 100 ip atliyorum barfikse asiliyorum cesitli yontemler mevcut bunlari deneyebilirsin bi sorun varsa mesaj at kardesimm.. :))

5. mertasım

mertasım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş yaş 17 boy 170 cm her gün basketbol oynayıp 100 barfiks-aralıklı olarak- ve 1 dk lık aralıklarla 10 sefer asılı kalmak boy uzatırmı banada yardımcı olun

6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    hiçbir şey boy uzatmaz ona bakarsan boy ile ilgili herşey boy uzamasına yardımcı olur
    bak kardeşim kesinlikle fazla uyu yani 9-10 saat uyu en az hergece kesinlikle süt iç içebilirsen sabahta iç
    yemeğini fazlasıyla ye yoğurt falan eksik etme
    basketbol oyna evde açma germe hareketleri yap bunlar hep yardımcı olur boy uzamasına

7. mertasım

mertasım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    abicim ben 17 yaşını bitireceğim yemek konusunda fazla elimden gelen birşey yok çünkü merzifonda bir devlet pansiyonunda kalıyorum, ama her okul çıkışı 1 saate yakın basketbol oynuyorum(yeni başladım)günde 7 saate yakın uyuyorum ip atlıyorum ve az da olsa barfiks çekiyorum ben daha ne kadar uzarım tahminen?

8. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Bak orasını bilemeyiz sen elinden geleni yap ki sonradan pişman olma
    20 yaşında uzayanda var 16 yaşında ağırlık çalışmadan uzaması duranda var
    ben 17 yim 15-16 arası 5 cm falan uzadım 16-17 arasıda belki 1-2 cm
    bende boy uzaması için kilo almaya ve fazla uyumaya çalışıyorum salonada gidip ağır kaldırmama rağmen
    sende devam et bence bu işin sonunda kaybedecek bişey yok

9. mertasım

mertasım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş şimdi sen boyunun uzaması için barfiks falan çektin mi ya da ip atlayın falan diyorlar onlar işe yaradı mı?

10. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    kardeşim hayır normal uzadı boyum benim ama bunlar bilimsel bişey tabi bilim sana git barfiks çek ip atla demiyor ama oranızı bu şekilde açarsanız yok bilmem şöyle çalışırsanız kemikler falan filan boyunuza pozitif yönde etki eder diyorlar

11. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    benim yaş 15 ( lise 1 şuan ) 90 kiloydum 6 ay önce şimdi 75 kiloyum 2 ay güreş yaptım internetten okudum boy kısa kallmak riskini bıraktım . 4 ay boyunca basket oynadım ve hala daha oynuyorum boyum 6 ay önce 168 di şuan 175. Bence basketbol oynucaksan protein miktarın fazla olmalı çünkü kemik gelişimi için protein gerekli

12. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    bu boy sorunu bendede var arkadaşlar 16 yaşındayım 2 senedir boyum uzamadı 1.74 boydayım günlük kg başına 2 gr proteinimi alıyorum düzenli beslenmem var uyku en az 8-9 saat extra olarak düzenli barfix şınav çekmeye başladım onun dışında haftanın 5 günü bodye gidiyorum sizce uzama şansım varmı? Birde bu boy uzatma kitabı diye birşey var garantisini veriyorlar hiç bu kitabı alıpta yararını gören oldumu?

13. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Anlamadığım sen nasıl 2 gr protein alıyorsun bu senin için zararlı olabilir

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    neden zararlı olsunki vücut geliştirenlerin kg başına 2 gr protein alması gerekmiyormu ?

15. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kilonu bilmediğim için tam bi şey söylemek istemiyorum fakat senin dediğin o vücut geliştirmeci yapan kişiler ağır müsabakalara giren sporcular içindir gene de sen bilirsin kg başına 1.2 yada 1.4 normal vücut çalışanlar için yeterlidir ayrıca sen proteinleri tam tüketemezsin

16. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    71 kgyum günlük 120 gr civarı protein tüketiyorum süt ve süt ürünleri ve et ürünleri proteinleri

17. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük kg başına 1.7 e falan geliyor kaslar yeteri kadar protein aldiktan sonra diğer protein yağlara dönüşür

18. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bizim hoca 4 aydan sonra ağırlaştırılmış bölgesele geçirtiyor bölgesel programını 5 sete çekip kiloloarı arttırıyor ve haftada 2 kere yapıyorsunuz tüm programı 3 gün üst üste on 1 gün off tekrar 3 gün on ve kg başına 3 gr protein alın diyordu ama ben kendi programımı başka biriyle çıkardım :)

19. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş