Box Standı Alınır

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve Chevq tarafından 28 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28

iletisim: fb.com/bnxpo veya özel mesaj.

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Merhaba, hiç standlı torbaya vurdunuz mu bilmiyorum ama biraz cüsseliyseniz ya da torbanız 30-40kg civarıysa bununla çalışmak zor olur (çok dengesiz duruyor, devrilme ve yürüme anlamında) diye düşünüyorum. Benim kendi standımda 100kg plaka ağırlık takılı ve yekpare olmasına rağmen çok sallanıyor ve yürüyor. Şu fotodaki direkt devrilir gibi duruyor. Bence özel yaptırırsanız daha iyi olur.

3. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    bilgi için çok teşekkür ederim böyle birşey nasıl alır acaba?
    en kötü tavanı delecemde ev daha 1 senelik değil kıyamıyorum açıkcası

4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    resimdekinde de duvara 8 tane vida atman lazım
    bunun yerine tavana kanca takmak çok daha mantıklı bence, hem etrafı da geniş olur, bu resimdeki illaki duvara yakın olur ben istemezdim bunu

Chevq bunu beğendi.
  5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    tavanı deliceksende sağlam delmen lazım ben ilk az delmiştim sağlam olmadı 2 kere düştü torba sonra deldim baya iyi oldu sana tavsiyem destek ayaklı boks standı al

Chevq bunu beğendi.
  6. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    standda da alan dar oluyo fakat ben bunun görüntüsünüde sevmedim en iyisi tavan olacak sanırım

hocam Tevfik Erzon arkadaşımızın yorumunu okuduktan sonra standdan baya baya vazgeçtim.
    ailem tavan tutmaz diyo en kötü mütehaiti arayıp sorarım hani tutacak malzemelerden mi yapmış diye
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2017 ---

7. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    destek ayaklı boks standına bakmadın sanırım googlea yaz anlarsın onu alırsan tavanı delmene gerek yok
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2017 ---
    destek ayaklı boks standına bakmadın sanırım googlea yaz anlarsın onu alırsan tavanı delmene gerek yok

8. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    evet bakmadım box standıyla karıştırdım. hocam o kadar bütçem yok maalesef. zaten kum torbası hazır ama değerli önerin için çok teşekkür ederim :)

9. AnatoliaSporova

AnatoliaSporova Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Adana
    yalnız bu çok dengesiz özel yaptırmalısın

Chevq bunu beğendi.
  10. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tavanı çökertecek hali yok ama bazen çengel çıkıp düşüyor tekrar ayarlanıp takılması gerekiyor
    benim 2 sefer çıkınca takan eleman deliği biraz büyüttü, deliğin içine yatay şekilde 2 tane demir çubuk çaktı, onu yerleştirdimi çaktı mı bilmiyorum yani alttan bakınca deliğin içinde 1 cm aralıklı yatay 2 demir vardı
    çengeli 2 demire birden bağlayınca ağırlık dağılmış oldu bir daha düşmedi hiç

Chevq bunu beğendi.
  11. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bizim eski evde tavana takılıydı, arada 120kg ben sarılıyordum dizlerimi karnıma çekip torbaya, 40kg da o, 160 kg düşey yük demek ona rağmen hiçbir şey olmadı.

o zaman 10 cm çapında daire şeklinde 5mm kalınlığında flanş kestirdim demircide, 5 delik açtırdım, onları 45 derece açıyla hiltiyle delip alçıyla dübelleyip taktım. 5 sene öyle çalıştım, sonra taşındım.

Şimdi epoksi yani kimyasal dübel var, onla taktın mı var ya, kralı gelse çıkartamaz, bak düşer demiyorum, çıkmaz.

biz bir abimize vantilatörlü lamba taktık tavana, koçtaştaki eleman epoksiyle atın somunu demiş, abi dedim, gerek yok, alçıyla olur, dinlemedi beni, epoksi sıktık. 1 sene sonra arıza yaptı vantilatör, sökemedik, vidası bile oynamadı yerinden. komple hiltiyle genişten kırıp, hasır örgü demire kadar kırdık tavanı, ağaç kökü gibi epoksi çıkardık, komple gözeneklere dolmuş :)

Chevq bunu beğendi.
  12. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    eyvallah hocam altından değerli bilgilerin için :) ilk işim epoksi sipariş etmek olucak.
    http://www.e-finspor.com/lonsdale-h...ilter_name=box&sort=pricetl&order=DESC&page=6
    elimde bu aletten var işimi görür umarım

13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bu pencikbol tabir edilen speedball aparatı, yani küçük refleks topu için tasarlanmış aparat. Hızlı pozisyon alabilmesi için özel tasarlanmış pahallı bir aparattır, kum torbası için değildir. Pencikbol maksimum 1kg olur, yani kesinlikle uygun değil.

Herhani bir demircide şu tarzda birşey yaptırsanız yeterli olur.

Son düzenleme: 2 Temmuz 2017
  14. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    hocam çok sağlam bi aparat sadece resim aynı diye onu gösterdim. evdeki aleti bulursam resmini çekip atıyım yine olmaz derseniz sizin attığınızda kinden yaptırırım

15. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28

Arkadaşlar Teyfik Erzon'un engin bilgilerinden yararlanıp epoksi ile duvara yapıştırdım banamısın demiyo.
    şuanlık tek sorun aparatın içinde ki vida döne döne lastikli somun olmasına rağmen aparattan çıkıyo ve torba yere düşüyo
    babam özel bi madde sürecem dedi ama yanlış yere sürmüş ben yokken.. bugün yine düştü o lastikli somundan kurtulup.
    o aparatı söküp içindeki lastikli somuna ve vidaya o özel maddeyi sürmesi lazım.
    2 oldu tam ısınıyorum torba düşüyo :(

Sayfayı Paylaş