Boks Günlüğü

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Falke tarafından 11 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. SunTzu

SunTzu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dedigin seylere katiliyorum bende biliyorum dediklerini evde antreman yapiyorum aci baslayinca daha cok zorluyorum burada onemli olan vucudu dinlemeyi orenebilmek cunku kas acisiyla yani gelisim acisiyla eklem acisi farkli oluyor aradaki farki bilerek zorlamak en iyisi aradaki farki bilmiyorsunuz demiyorum sizin gibi bildiklerimi paylasiyorum sapka meselesini sizden duydum sabah icin mi gecerli bu yazin oglen veya ogleden sonra kosarken sapkaya gerek yok degil mi? Sabah hava serin oldugu icin ve kisin cok soguk oldugu icin hastalanmamak icin sapkali kapson takin diyorsunuz degil mi? Ayrica antremandan sonra glikojen depolarini doldurmak patlayici enerji saglamak icin kakaolu süt icmenizi tavsiye ederim bir arastirma videsunda gordum 2 tane adam once bi kac kardiyo harekti yapiyor sonra vucudu yipratiyor yoruyor sonra barfiks cekiyorlar biri 15 cekiyor digeri 10 tane sonra 15 tane ceken enerji icin enerji icecegi 10 tane cekende cikolatali sut iciyor ayni deneyi bir daha yapiyorlar 15 tane ceken 7 tane cekebiliyor 10 tane ceken 12 tane barfiks cekebiliyor enerji saglayip guc veriyormus bilindik markadan kaliteli bir sut tercih edilmeli diyordu hocaniza sorun yada akliniza yatarsa deneyin faydasi olursa diye yazdim karbonhidratida esmer princ bulgur ve kepekli makarnadan aliyorsunuz degil mi? Sabah yulaf ezmesi iyi gider dondurulmus meyve atarsiniz icine yaban mersini bogurlen visne felan aroma katar. Lif kaynagi oldugu icin sindirimi duzenler kalbe ve bagisiklik sistemine cok faydali son derece kaliteli karb kaynagi faydasi olursa ne mutlu bana kolay gelsin hocam takipteyim

2. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 11. gün: (antrenmandan sonra acayip yorgundum, siteye giremedim. O yüzden de bu gün yazıyorum).
    Sabah antrenmanlarımı her defasında buraya not etmeyeceğim çünkü, zaten bir farklı egzersizler yapmıyorum. İlk gün ne yaptıysam hep onları yaparım gerçi ekstra bir şey de yok zaten. Gelişen sadece koşu süreleri, koşu hızı ve deparlardır.
    Her zamanki gibi antrenmana ilk olarak koşuyla başladım, ardından ısınma ve germe haraketleriyle devam ettim. Hocam bu gün torba ve lapa ile çalışmayacağız dedi bu yüzden jimnastiğe ve ağırlığa yoğunluk verdim.
    Bu egzersizlerden sonra hemen set aralarında şınav-mekik-ip atlama haraketlerini yapıyordum ki, zaten bunlar antrenmanın olmazsa olmazıdır. Antrenmana ağırlıkla boks ve gölge boksuyla devam ettim. Hemen ardından top sektirmeyle devam ettim. Kondisyonum gün gittikce daha üst seviyeye geliyordu, artık su ihtiyacım eskisi gibi her haraket sonunda gerçekleşmiyordu, yani artık su içmemeye alışmıştım. Zaten antrenman sırasında zırt pırt su içersen ağırlaşıyorsun.
    Hocam bu gün diğer arkadaşlarla refleks haraketleri yaptırdı. İlk olarak geriye kaçarak sadece sol direkt, ileriye koşarken ise farklı kombinasyonlar denedik. Bu gün direkt ve kroşelerden kaçma haraketlerine çalıştık. yani ilk olarak bir arkadaş yumruk attı, ben çekiliyordum; sonra değişiyordu tabi.
    Evet arkadaşlar, bu gün ilk olarak burnuma darbeyi yedim; bi h.o'nuzu alırım :D İşte bahsettigim yumruktan kaçma haraketlerinde ( kroşeden kaçmak gerçekten zor geldi bana düz yumruga nazaran) 2-3 defa refleksten sonra yorulmuştum işte bi anda gardımı düşürdüm. Neyse ki kroşe oldugu için burnumun sağ tarafına yedim. Bi anda boş zamanıma geldi işte siz tahmin edin nasıl oldugunu :)
    Muhtemelen artık bundan sonra da darbe yerim özellikle düz yumruk darbesi bence daha etkili olur. Burun baskı görüyor çünkü. Neyse hayırlısı olsun bakalım. .) Cuma günü buralarda olurum.

3. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 12. Gün ve 4. Hafta sonu: (Cuma)
    Her zamanki gibi koşuyla antrenmana başladım. Bu gün bolca lapa ve torbayla çalıştık. Direkt ve kroşe vuruşları geçtim, aparkat vuruşlarda bir az zorlanıyorum. Zaten geçen sefer de not etmiştim, aparkat vuruşları diğerlerine göre daha zor. Zor olmasından kastım, bu vuruş öyle bir vuruş ki, kombinasyon yapmak o kadar da kolay değil. Çok esnek olman lazım. Kombinasyon zor olduğu için tek vuruşta rakibi bitirmen lazım yoksa o seni bitirir. Bu yüzden güçlü vuruş yapmak önemli. Güçlü vuruş yapayım derken de bu sefer vuruşu düzgün yapamıyorum. Hocama söyledim, Pazartesi günü bolca yaparız dedi merak etme.
    Bu sefer torbayla çalışmama rağmen, ağırlığa da yoğunluk verdim. Artık nerdeyse 1 ay oldu olacak. Şunu söylemeliyim ki, iyiki de bu spora başlamışım. Vücudumda olan değişiklikleri tam 1 ay olduğu zaman not edeceğim. Pazartesi günü görüşürüz.

4. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 13. Gün için antrenman rutinimi not edemeyeceğim çünkü, bu gün antrenmana gidemedim. Pazar günü kalktığımda acayip halsizdim, grip olmuştum. Bu gün itibariyle de en arka dişim fena şişti. Ağzımı haraket bile etdiremiyorum. Hocama bu gün gelemeyeceğimi söyledim, anlayışla karşıladı. Çarşamba günü oraya aç olarak gideceğim çünkü, 4 gün uzun bir süre.
    Tekrardan görüşmek üzere...

5. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 14. Gün ve 1. Ay sonu:
    Her defa olduğu gibi antrenmana tempolu koşuyla başladım, ara dakikalarda da deparlar attım. Hemen ardından ip atlama, mekik, şınav kombosuna çalıştım. Gripin etkisi hala üzerimdeydi o yüzden antrenman sırasında ateşimin olduğunu farkettim ama terledikten sonra geçti nihayet.
    Bu gün 2 raund lapayla, 4 raund da torbayla çalıştım. Kondisyonum inanılmaz derecede gelişmiş durumda. Zaten önceki antrenmana da gitmedim, bu antrenmanda aç gibiydim yorulmadan devam ediyorum antrenmana.
    Ardından topla bir az çalıştım. Antrenmanın önemli kısmı bittikten sonra ağırlık çalıştım bir az. Tabi ki artık yorulmuştum, su da içmiyorum hasta olduğum için. Ağırlıkla antrenmanım bittikten sonra bu günlük de bu kadar deyip antrenmanı sonlandırdım.

Gelelim 1 aydaki gelişim sürecime:

Geride kalan 1 ayda (10 nisan - 10 mayıs) o kadar antrenman yaptım, tabi ki bir gelişme olacaktı ve oldu da. Boks tabanlı olarak, yumruklarım inanılmaz derecede sert ve hızlı. Gerçi sert olmasını pek bilmiyorum çünkü, bir canlı üzerinde denemedim ama işte günlük hayatımda ufak bir ittirmeyle yumruğumun sert olduğunu farkettim. Kondisyonum inanılmaz derecede gelişti, artık yorulmak yok. Kalflarımda bir az hacimlenme var (ip atlamadan dolayı). Kilo kısmına önem vermedim ama yaklaşık 2 ya da 3 kg verdiğimi düşünüyorum, belki de daha az çünkü, kas gelişimimde de bir artış söz konusu.
    Yaptığım ağırlık antrenmanları sayesinde sırt ve göğüs kaslarım 1 aylık zaman için iyi gelişim gösterdi. Karın kaslarım zaten önceden demiştim, spora başlamadan önce vardı. Kol kaslarıma gelirsek; Boks antrenmanlarımın da katkısı olduğunu göz önünde bulunduraraktan, ön kol-arka kol gelişimi iyi durumda. Omuzlarımda yükselme söz konusu. Vücudum üçgen hal almaya başladı ki, bu benim istemediğim bir şey. Ben düz vücudu üçgen vücuda tercih ederim.
    Boy hakkında bir şey diyemeyeceğim ama galiba 1 ya da 2 cm uzama mevcut. Bunu direkt olarak spora bağlamıyorum çünkü, mevsim itibariyle zaten gelişme dönemindeyiz.
    Genel olarak her zaman bunu söyleyeceğim ki, iyi ki bu sporu tercih etmişim. Muhtemelen hiç bir sporda bu kadar kısa sürede böyle gelişim olamazdı. Gelecek ay için hedeflerimden en önemlisi kilomu korumak veya kas olarak kilo almak olacak.

6. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 15. Gün:
    Koşuyla başlayan antrenman her defa olduğu gibi ısınma ve germe haraketleri ile devam etti. Ardından ip atlamaya geçtik. Ağırlıkla boks ve golge boksu da yaptık. Bu gün torba ve lapa ile çalışmadık, arkadaşlarla yumruktan kaçma haraketlerine çalıştık. Kroşeden kaçıp aparkat atma vb. gibi kombinasyonlara bolca çalıştık. Hepsi hakkında yazmayacağım, zaten yazılı şekilde anlatmak kolay değil.
    Bu kısım da bittikten sonra topla bir az çalıştık. Antrenman sonunda da ağırlık çalıştım. Bu gün kollara yoğunluk verdim. Bundan sonra artık bölgesel idman yapmayı düşünüyorum çünkü boks antrenmanından sonra full body ağırlık çalışamıyorum bi yerden sonra gitmiyor. Kol kasları benim için en önemli kaslar olduğu için her antrenman sonunda çalışacağım. Göğüs, Sırt vb. kaslar için bölgesel antrenman düşünüyorum. Karın kaslarım için ağırlık düşünmüyorum zaten benim için şekilden çok dayanıklılığı önemli o yüzden zor yoldan güç kazanmaya çalışacağım yani çeşitli mekik haraketleri yapacağım. Büyük toplarla çeşitli haraketler yapacağım. Bu saydıklarıma yeni antrenman haftasında başlayacağım. Şimdilik hoşçakalın...

7. SunTzu

SunTzu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Vucut olculerinde ne degisimler oldu beslenmen nasil boy kilo kacti basladiginda simdi kilo kac vucut topladimi kendini mesela omuz kaslari gogus ve kol kaslari nr kadar degisti gunde ne kadar karb ve protein aliyorsun beslenmen aylik ne kadar tuttu bilgilendirirsen sevinirim

8. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    hepsinin cevabını yazdım zaten 1. ay sonunda

9. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 16. Gün
    Koşuyla başlanan antrenmana germe ve esneme haraketleri ile devam ettik. Bu gün hocam çıtayı bir az yükselteceğini söyledi artık 1 ay geride kalmış ve bu günden itibaren her antrenmanın öncekine göre ağır geçeceğini söyledi. Gelişmemiz için bunun şart olduğunu da vurguladı.
    Bu antrenmanda epey ip atladık. Genel olarak diğer günlerdeki antrenman rutinime dikkatli bakarsanız, jimnastik günlerinde torba,lapa çalışmıyorduk ama işte demin de belirttiğim gibi hocam artık ağırlığı bir az artıracağını söyledi.
    İp atladıktan sonra topla çeşitli haraketler yaptık, bu sefer oturarak da top sektirdik. Hemen ardından ağırlıkla boks ve gölge boksunu her antrenmanda olduğu gibi çalıştık. Çeşitli kombinasyonları da denedik bu antrenmanda.
    Sonra box-jump egzersizi ile devam ettik ve bunun gibi çeşitli antrenman egzersizlerine de bolca çalıştık. Uzun bir süre sonra bu kadar zorlanmıştım artık çünkü bu antrenman belki de daha ilk antrenmanım ile birlikte en zor 2. antrenmanımdı. Evet, ilk antrenmanının zorluğu ilk başladığın içindir ama bu günkü antrenman beni epey yıprattı. Şu an gözlerim kendi kendine kapanıyor yani öyle.
    Neyse işte sonra büyük toplarla da çeşitli haraketler yaptık. Hemen ardından torbayla 4 raund çalıştık. Sonra yine ip atlama-mekik-şınav üçlü kombosuna çalıştık ve antrenmanın ilk kısmı sona erdi.
    Bu gün bir az yorulduğum için fazla ağırlık çalışamadım diye bir cümle bekliyorsunuz şimdi ama öyle olmadı işte. Ağırlıklara başlarken içimden "bittim zaten ne yapacam ben şurda" dedim ama o an sanki enerji patlaması yaşadım, sanki motivasyonum en üst seviyeye yükselmişti. Bu gün Full-Body workout çalıştım eski mesajlarımda Split tarzı çalışacağımı söylemiştim ama pek oralı olmadım. Eski sistemim gayet iyi. Ağırlık çalışmaları da bittikten sonra bu günkü antrenmanımı sonlandırdım. Çarşamba günü yine burada olacağım...

10. SunTzu

SunTzu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam fitness da biraktiginiz zaman hacimde azalma oluyorya simdi boksu biraksaniz 1 sene sonra bile olsa bildiklerinizi unuturmusunuz 1 sene sonra simdiki kadar hizli yumruk atamasanizda kondusyonunuz yuksek olmasada tekigini bildiginiz icin kendinizi savunabilirsiniz degil mi? Boksu birakinca sporu birakmasaniz mesela 3 ay 6 ay boks yapip fitnees a yonelseniz kendizi savunacak kadar boks bilip ustunede hacimli vucut sahibi olur musunuz? Merak ettim sizin fikrinizi almak istedim

11. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    dostum bak şöyle açıklayayım sana. aslında buna cevap vermemem lazım çünkü kendim de pek kesin bilgi veremem ama boksu'u bıraktıktan sonra 1 sene içinde tabi ki kondisyonun falan eskisi gibi asla olmaz çünkü günlük olarak idman yapanla yapmayan arasında çok fark vardır. Teknik açısından sana kalmış. İnsan insana fark var. Şöyle düşün 1 sene matematikle uğraşma sonraki 1 sene içinde bazı şeyleri unutursun ama senden daha zeki olan arkadaşın daha az şey unutur yani kişiler arasında değişir bu durum. Dikkat etttin mi hiç matematikten örnek verdim çünkü Boks'ta da tüm teknikler beyinle alakalıdır mesela sen vuruş yaparken omuzundan destek almazsan haraketi yanlış yapmış olursun, e böylece demek oluyor ki, sen bu haraketi tamamen aklından çıkarmışsın. Tahminim 1 sene içinde kolay kolay unutulmaz en azından Boks tarafından bakılırsa hiç unutulmaz.
    Ara vermek dedin de, temmuz ayında çok önemli bir işim olacak benim ben bile ara verebilirim bu spora tabi ki kısa süreligine olacak. Eğer ara verirsem Eylül gibi yine başlayacağım hedefim 2 sene bu sporda kendimi geliştirmek ama ara vermesem de ne mutlu bana. Önemli olan ara verdigin zaman kendini yine de geliştirmek. Bu gün 1 adım at, yarın yarım adım da atsan hiç durma sürekli kendini geliştir. Her şey insanın kendinde bitiyor. Sen günlük 10 dakikanı bile o tekniklerine çalışırsan kolay kolay unutmazsın zaten.
    Fitness yapmadıkta eski hacminden bi farkın tabi ki olacak ama hacimle teknik aynı degil. Birini beyin yönetiyor digerini vücut. Vücudu da beyin yönettigi için teknik tamamen insanın kendisinde bitiyor. Onu bir bilgi gibi düşün hafızanı kaybetmezsen onu da kaybetmezsin. Evet eski gücünde olmayabilirsin belki bir vuruşla devirdigin adamları tekrar bir vuruşla deviremezsin ama teknigin yerindedir kısa süreli çalışma yaparsan eskisi gibi olursun.

12. sahinek

sahinek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    takipteyim

13. SunTzu

SunTzu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam siz de aynı benim gibi düşünüyorsunuz zaten örnek veriyorum Altı ay boks yaptık belirli bir seviyeye geldik teknik öğrendik. boksu tamamen bırakmayacağız Vücut geliştirme ile ilgileneceğiz evde gölge boksu yapacağız arada bir tekniğimizin durumunu kontrol edeceğiz kendimizi savunabilecek seviyede teknik bilgiye sahipsek bu bana yeterlidir Bu sebeple sordum sokakta kendini savunabilecek seviyeye gelirsem Örneğin gece yolunu kestiler diyelim bu durumdan boks ile kendini savunabilirsem bu yeterlidir benim için zaten boksu da kendimi savunmak için öğrenmek istiyorum Vücut geliştirmeye yöneldikten sonra tamamen olmasa da geri planda olarak boksu ihtimal etmeden ufak çalışmalarla desteklerim. Cevap verin hocam neden oyle diyorsunuz bilebildiginiz kadariyla yazin siz ne derseniz dogrudur deyip gecmem bir fikir sahibi olurum ondan rahat olun yani bende pek bilgili sayilmam sorsalar bildigim kadariyla boyle diye anlatirim

14. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 17. Gün:
    Her zamanki gibi koşuyla başlanan antrenman ısınma ve germe haraketleri ile devam etti. Bu gün torba ile de çalışacaktık o yüzden ilk olarak her antrenmanda olduğu gibi gölge boksu ve ağırlıkla boks çalıştık. Bolca mekik-şınav-ip atlama üçlü kombosunu yaptıktan sonra topla bir az çalıştık.
    Bu gün torbayla 4 raunt yaptık. İlk iki raunt farklı kombinasyonlar, üçüncü raunt aparkatlar ve son raunt da hem aparkat hem de kroşelere çalıştık. Antrenman sonunda da ağırlık çalıştım. Cuma günü muhtemelen diğer arkadaşlarla yine refleks vb. çalışmaları yaparız. Cuma günü de burada olacağım... Bye...

15. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 18. Gün:
    Koşuyla başlanan antrenman ısınma ve germe haraketleri ile devam etti. Bu gün hocam torba-lapa ile çalışmayacağız dedi. Bu yüzden ip atlama-mekik-şınav canım çıkana kadar yaptırdı. Bu gün bolca gölge boksu ve ağırlıkla boks yaptık belki de bu güne kadar en çok bu antrenmanda gölge boksuna çalıştım.
    Topla çalıştıktan sonra hocam arkadaşlarla kombinasyonlara çalışmamı söyledi. 4 raunt öyle çalıştım. Hem defans hem de atak yönümlü olarak çalıştım. Hocam bu gün ağırlık çalışmamamı söyledi ve böylece antrenmanım sona erdi.

16. rocky07

rocky07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    Kardeşim maşallah neymiş bu özel ders böyle? Yazdığın gibi sıfırdan 4 haftada bu kadar gelişirsen 7 aya rahat müsabakalara hazırlanırsın yani.İsmini versene instagramdan falan bakayım merak ettim

17. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    eyv hocam teşekkür ederim. konuya başlarken zaten müsabaka için yapmadığımı söylemiştim. üni okuyorum ikisi bir arada götüremem yani. eğitim benim için her zaman daha önde. instagram adresim yok çünkü kullanmıyorum. soruların varsa özelden iletebilirsin.

Boks'ta 19. Gün:
    Bu gün yine her zamanki gibi koşuyla başladım, bir az gecikmiştim gerçi ama problem olmadı. Sonrasında ısınma ve germe haraketleri ile devam ettim. İp atlama - mekik - şınav kombosunu yaptım bolca. Ardından top sektirmeye geçtim. Sonrasında da ağırlıkla boks ve gölge boksu yaptık. Gerçi bu gün lapa günüydü o yüzden bolca yapamadım.
    2 Raunt lapayla, 4 raunt torbayla çalıştım. Lapayla çeşitli kombinasyonları denedim. Hocayla bir farklı oluyor ya arkadaşlardaki gibi kombinasyonlardan daha farklı sanki. Neyse işte torbayla da ilk raunt normal vuruşlar, ikinci raunt sadece aparkatlar, üçüncü raunt hem aparkat hem de kroşelere çalıştım. Son raunt farklı kombinasyonlarla bu çalışmayı da bitirdim.
    Antrenman sonunda ağırlık çalıştım ve bu gün için de antrenmanım sona erdi. Çarşamba günü yine burada olacağım, bye...

18. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 20. Gün:
    Koşuyla başlanan antrenman ısınma-germe haraketleri ile devam etti. İp atlama - mekik - şınav kombosunu yaptım bolca. Ardından top sektirmeye geçtim. Sonrasında da ağırlıkla boks ve gölge boksu yaptık.
    Bu gün bolca torbada çalıştım. Lapa çalışmadık. Antrenman sonunda ağırlık çalıştım ve bu gün için de antrenmanım sona erdi.

19. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 21. Gün ve 7. Hafta sonu:
    Koşuyla başladığımız antrenman ısınma ve germe haraketleri ile devam etti. Ya bu arada şunu söylemeliyim ki, her seferinde aynı nerdeyse aynı şeyleri yazmak canınızı sıkabilir ama bu spor böyle işte o kadar da teknik yok önemli olan var olan teknikleri geliştirmek. Aslında her antrenmanda yeni kombinasyonlar deniyoruz ama kalkıp da bunu mesaj şeklinde size aktaramıyorum. O yüzden 2. Ay tamamlandıktan sonra günlük olarak rutinimi yazmayacağım artık. Ara sıra önemli değişiklikler olduğu zaman burada olacağım. Zaten benim amacım Boks'a yeni başlayan arkadaşlar için bir çizgi oluşturmaktı, forumda bu konuda yeterince ilgi yoktu. Ben yeni başladığım zaman böyle şeye çok ihtiyacım vardı ama tek konu halinde bulamamıştım ama benden sonraki arkadaşlar çok şanslı gerçekten.
    İp atlama-Mekik-Şınav üçlü kombosunu her zamanki gibi yaptıktan sonra topla bir az çalıştık. Bu gün tabi ki torba-lapa günü değildi o yüzden bir az jimnastik yoğunlu çalıştık. Fazlasıyla ağırlıkla boks ve gölge boksu yaptık.
    Bu gün arkadaşlarla kombinasyonlar deneme günüydü. İlk iki raunt hücum, son iki raunt defans yoğunlu çalıştım. Hocam bonus olarak 2 raunt daha verdi aslında bu ilk defa oluyordu yani ilk defa ringe çıkacaktım. Aslında bu gerçek ring değildi. Salonda ringin hemen yanında gerçek ring kadar büyük olmayan bir kare şeklinde alan var orada genelde lastiklere vururlar. Bu alanda arkadaşla 2 raunt yaptık. Kendimden gözlemledigim üzere, hafif oldugum için yumruklardan kaçmam daha kolaydı. Benim aslında idolüm Mike Tyson'dur ama ben Ali tarzında dövüştüğümü fark ettim. İlk raunt yüzüme dahi yumruk yemedim. Rakibin genellikle karaciğerine odaklandım, yani eskiv yapıp hemen karaciğere yapıştırıyordum. Böyle yapmam hem onu yoruyordu hem de nefes alması zorlaşıyordu. İkinci rauntun başında hücuma geçtim artık arkadaş yorulmuştu (gerçi benden önce baya çalışmıştı 7-8 raunt falan). Bu sefer kroşelerle bitirdim işi. İstemeden çenesine kombine yumruklardan sonra hoca araya girdi tamam yeter bu kadar dedi ve raunt o zaman sona erdi.
    Ağırlık çalıştıktan sonra antrenmanım sona erdi. Pazartesi yine torbada çalışacağız. Hocam şimdilik küçük karşılaşmalar için haftada 1 gün ayırdı. Pazartesi ve Çarşamba genelde torba-lapa günü; Cuma günlerinde ise arkadaşlarla beraber çalışma günü.

20. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Boks'ta 22. Gün:
    Antranmana her defa olduğu gibi koşuyla başladık. Hemen ardından ısınma ve germe haraketleri ile devam ettik. Bu gün bolca ip atladık. Ağırlıkla Boks ve Gölge Boksu yaptıktan sonra bir az da tipla çalıştık.
    Bu antrenmanda bolca lapa ve torbada çalıştık. Antrenman sonunda da ağırlıkla çalıştıktan sonra antrenmanımı sonlandırdım.

Sayfayı Paylaş