Bisiklet Sürerken Kas Gelişimi Olurmu...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TRJinKazamaTR tarafından 18 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. TRJinKazamaTR

TRJinKazamaTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftada 3-4 Kere 75-80 Km Olmak Üzeri Toplamda 300-400 Km Bisiklet Sürüyorum..Bazen 500-600 Oluyor..
    Genele 3-4 Saat Sürüyor...Bacak Kaslarımın Hacim Gelişimi İçin Nasıl Sürmeliyim..Bisiklet Genelde Orta Sertlikte Dakikada 80 Kere Döncek Şekilde Sürüyorum...Kas Gelişimi İçin Pedalları Cok Sert Yapmam Gerekiyor...Dakikada 50 Kere Ama Cok Sert Gibi,,Birde Her Sürmemde 3000-4000 Kalori Harcadıgım Bile Oluyor..Nasıl Bi Yol İzlemeliyim..Genel Olarak Herkez Sert Vitesde Zorlayarak Gitmemi Öneriyor...Birde Bu Kadar Kaloriyi Kapatıcak Derecede Beslenmem Gerekiyormuş...

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu tür faaliyetler kas gelişimini artırmaz. 3-4 saatten bahsediyorsun , dediğin gibi olsaydı tüm uzun mesafe bisikletçiler ve koşucular kaslı bacaklara sahip olurlardı ama hepsi cılızlar. bacak gibi büyük kaslarda gelişim almanın temel yolu yüksek ağırlıklarla çalışmaktır.

3. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
  4. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Bisikletçilerin bacakları özellikle quadları büyüktür bunu düzeltmek istedim sadece. (profesyönellerden bahsediyorum, internetten bakabilirsin)

5. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    İlla kas irilik değilki fit vücut olmak önemli baklavalı karın ve kaslı sırt gibi tabiki öyle 50 cm kollu olamazsın ama atletik vücudun olur

6. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Adam bacağının gelişip gelişmeyeceğinden bahsediyor konu bu değil baklavaya estetiğe nerden geldin? Ayrıca sadece bisiklet sürerek estetik vücudu nasıl olucak adamın, yanlış konuya gelmişsin galiba sen.

7. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Pardon bisiklet geliştirir kaslarıda salondada çalışması lazım bende birkere bisiklet yarışına özenmiştim hem bisiklet sürüp hem salonda çalışyordum

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bahsettiğin robert förstemann gibiler ise onlar 270 kilo ile squat yapabiliyorlar ayrıca sprint yapıyorlar , uzun mesafe bisikletçisi ile sprinter fiziği arasında çok fark var.

9. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Ben squattan deadliftten geliştiği kadar gelişmese de gelişeceğini düşünüyorum, çoğu trainer pro-bodybuilder bacakların 12-15 rep arasında daha iyi geliştiğini söylüyor yani bacakta hipertrofi için düşündüğünüz kadar da ağır kilolara gerek yok. Tabiki bu herkes için geçerli birşey değil, benim bacaklarım üst vücuduma göre iri ve çok kolay hacim alıyor onunki tam tersi olabilir. Bu o kadar da önemli bir konu değil zaten bana göre, yani bişeyi değiştircek kadar gelişmez.

10. ugrb

ugrb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Bu kadar bisiklet sürerek hacim yapılmaz.Tabiki kaslar yeterli besini alırsan daha yavaşda olsa gelişir.Parkur bisikleti yapan sprinterler nasıl çalışıyorsa o sistemi uygulayabilirsiniz.Baya hacimli bacakları var bu sporu yapanların.

11. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Uzun mesafede hacim pek mumkun degil muhakka bacaklar guclenecektir ancak hacim farkli bir konu. Eger pro sprinter bisikletcilerden bahsediyorsan hepsi saglam bacak idmani yaparlar gerek buyume gerek patlama gucu icin.

Sayfayı Paylaş