Bir steroid olarak "Redbull"

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sevketm tarafından 8 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

:) , efedrin var aga, al asprinle ... feciiiiiiiiiii :)

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Crespo efedrin önermesen daha hoş olmaz mı? Yan etkilerini bildiğini tahmin ediyorum?

3. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Enerji içeceklerinin zararlarından hep bahseder doktorlar. Ben spora başladıgımda doktor olan dayım enerjı ıcecegı kullanmıosun dımı dıe benı sıkıstırmıstı :)

Gercekten zararlı mı yoksa o haber bi reklam mı ?

4. ulrich

ulrich Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Redbull bir sporcu içeceği değildir ve birden fazla içmeyin. Benim önerim antremandan sonra sizi uzun bir gece bekliyorsa, çakın bi tane... Antremandan öncesi için illaki uyarıcı istiyorsanız bence kafein tableti veya besinlerden ihtiyacınızı karşılayın çünkü bu redbull'un kimyasal içeriği hala tartışılıyor, kendinizi garantiye alın.

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Enerji içeceklerini çok fuzulî buluyorum. Kullanmıyorum, kullandırtmıyorum. Zararlı olduğunu düşünüyorum, değilse bile gelip geçen fayda veren doğallıktan uzak gıda maddelerine karşıyım.

Ne sebeple olursa olsun kullanılmamalı. Biri bana neden kullanılacağını açıklasın. İsteyen kullanır ama ben uzun geceler için redbullsuz iş çıkaramayacaksanız uzun geceleri unutun derim :) Takviye istiyorsanız çok basit çok doğal şeyler kullanılabilir. Diyelim gece uzamaya doğru gidiyorsa ve dışardan eve girecekseniz, arabası olanlar için söylüyorum gecenin kaçı olursa olsun bir muz yanına da meyve suyu bulunabilir. Evdeyseniz de glikoz vb. basit şekerli şeyler... Bunlara da gerek yok ama gerekirse redbulldan iyidir. Çünkü takviyesiz yaptığımız herşey zamanla daha sağlıklı, sağlam ve kalıcı gelişir. Uzun gece öncesi değil de sonrası beslenme daha önemli.

Ulrich yanlış anlaşılma olmasın birşeyle itham etmiyorum kimseyi, senin önerine karşılık bu da benim önerim sadece.

Bu arada sporcu içecekleri hakkında forumda makaleler var. Powerade, gatorade vb. ürünlerle redbull, burn, reddragon vb. ürünleri karıştırmamak lazım. Sporcu içecekleri doğru gereklilik v e zamanda kullanıldığında faydalı ama bu tip ürünler faydalı değil bence.

[FONT=arial,tahoma,verdana][SIZE=-1]Red Bull nedir?

Enerji içeceği Red Bull, 1987'de ilk kez Dietrich Mateschitz tarafından geliştirilerek Avusturya'da piyasaya sürüldü. 1994'te Almanya ve Macaristan'a ihraç edilmeye başlandı. İlerleyen yıllarda herkes tarafından benimsenen içecek, birçok ülkede kullanılmaya başlandı. Firma yetkilileri, Red Bull'un meşrubat olmadığını ısrarla vurguluyorlar ve insanların ölümüne yol açtığı ileri sürülen içeceğin formülünün hiçbir zaman değişmediğini belirtiyorlar. Yetkililer, içeceğin vücutta oluşan laktikasiti (yorgunluk oluşturan madde) dışarı attığı için temiz güç verdiğini söylüyor. İçecek, başta extreme sporları yapanlar olmak üzere sporcular tarafından tercih ediliyor. Red Bull, 1998 mayıs ayında da Türkiye'de satılmaya başlandı. Ancak Tarım Bakanlığı ile mahkemelik oldu, ağustos 2001'den beri de ülkemizde satılmıyor. DU
    (Gazete Haberinden Alıntı)

[/SIZE][/FONT]ENERJİDE KİMLER VAR: 45 milyon dolarlık enerji içeceği pazarında ise rekabet, sayıları 40'ı bulan markalar arasında yaşanıyor. Ancak, yüzde 52'yle pastadan en büyük payı Redbull kapıyor. Coca Cola'nın enerji içeceği Burn'ün ikinci sırada yer aldığı pazarda, Black Colt, Bomba, Kristal, FullForce, Power Bull, Deep, Çılgın Boğa, Buzzer gibi yerli markalar da bulunuyor. Ayrıca, Tiger Shot, Shark, Sole, Red Devil, Red Daragon, Red Zone, Blue Ox, Buffalo, Contiger, Fantastic, Fire Ball, Fire Water, Flash Sıvı, Full Force, Full Power, Kick 4 Four, Maddox, Matador, Nexcite, Pep One, Toreador, Zebra gibi ithal markalar da bulunuyor.

Doping etkisi yaratır mı

SPORCU
    içeceği Isostar'ın ithalatçısı Haks'ın Pazarlama Müdürü Kayra Hamzaoğlu, özellikle futbol, atletizm, halter gibi spor dallarındaki sporcuların, aşırı kafein içeren enerji içeceklerini kullanırken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Bu içeceklerin, bilinçsizce kullanımının sporcular üzerinde doping etkisi yaratabileceğini savunan Hamzaoğlu, ‘Bu da, tüm emeklerin bir anda boşa gitmesine yol açar. Bu nedenle sporcuların enerji içeceklerinden kaçınıp, 15 dakika içinde spor sırasında kaybedilen tüm sıvı ve minerallerin kazanımını sağlayan spor içeceklerine yönelmesi gerekir' dedi.

Sakınca yok ama ‘sporcu kullanmasın' uyarısı var

REDBULL
    'un ithalatçısı Soe Kurumsal İletişim Müdürü Serpil Çubukçu ise, enerji içeceklerinin spor sırasında kullanımıyla ilgili iddiaların yersiz olduğunu savunarak, ‘Redbull, sponsorluk ve promosyon faliyetlerini tüm dünyada spor üzerine yoğunlaştırıyor. Buna karşın, Türkiye'deki ambalajlarımızın üzerinde sporcular kullanmamalıdır ibaresini koymak zorunda kalıyoruz' dedi.

Dünya yılda 7.4 milyar litre sporcu içeceği tüketiyor

ENERJİ içecekleri, Türkiye pazarında elde ettiği hakimiyetini, dünya pazarında spor içeceklerine bırakıyor. 2004 yılında tüm dünyada 7.4 milyar litre sporcu içeceği tüketilirken, enerji içeceği tüketimi ise sadece 2.7 milyar litre seviyesinde kaldı. Oysa enerji içeceklerinin 62 milyon dolarlık Türkiye pazarında payı geçtiğimiz yıl yüzde 72.5'e ulaştı. Spor içecekleri ancak, 17.5'lik pay alabildi.

Türkler farkı bilmiyor

COCA-Cola Kurumsal İlişkiler Müdürü Ebru Bakkaloğlu, spor içecekleri ile enerji içecekleri arasındaki işlev farkının, Türkiye'de tam kavranamadığını söyledi. Bakkaloğlu, ‘Farklı amaçlara hitap eden bu ürünler, çoğunlukla birbiriyle karıştırılıyor. Bu da, enerji içeceklerinin spor yaparken kullanımından kaynaklanıyor. Oysa, spor içecekleri, sporcunun kaybettiği sıvı ve minerallerin hızla yerine konmasını sağlayarak, performansın düşmesini engelliyor. Enerji içecekleri ise içerdiği kafein ve taurin maddeleri sayesinde, bir süre için vücutta enerji sağlarken, sıvı ve mineral takviyesi yapamadığı için sporcular üzerinde ters etki de yaratabiliyor' dedi.

Uzun yol şoförleri 2 milyon kutu içiyor

MATADOR marka enerji içeceklerinin Genel Müdürü Ali Ercan, Türkiye'de satılan enerji içeceklerinin yüzde 10'unun otobüs ve kamyon şöförleri tarafından tüketildiğini söyleyerek, ‘Enerji içecekleri yorgun olduğu halde çalışmak zorunda olan kişilerin uyku ve yorgunluk sorununa çözüm getiriyor. Yorgunluk insan vücudunun laktik asit salgılamasına yol açıyor. Enerji içecekleri ise içerdiği taurin maddesinin kafeinle birleşmesi sonucunda laktik asidin uyku hali yaratmadan vücuttan atılmasını sağlıyor. Bu özelliği sayesinde, uzun yol şöförleri, yılda 2 milyon şişe enerji içeceği tüketiyor' dedi.
    (27 Mart 2005 Erkan ÇELEBİ)

Bu arada hatırlayanlar olacaktır, Ecevit son zamanlarında deli gibi red bull içiyordu rahmetli. O dönemde de Türkiyede yasaktı. Yani tedavi amaçlı kullanılabiliyor, ya da Ecevit'i doktoru yanılab iliyordu.

Norveç ve Danimarka gibi ülkelerde halen yasak olan redbull'un kalp krizi riskini arttırdığı da kanıtlanmıştır arkadaşlar, bu haber çok yeni, hatırlayanlarınız olacaktır.

Firmaya kalsa elbette zararı yok, ayrıca Red Bull başta olmak üzere bu pazardaki bazı firmalar inanılmaz güçlü hatta birçok 3.dünya ülkesinden ekonomik olarak daha güçlü firmalardır. Adam satın alırlar gerekirse.

Eskiden Red Bull mu vardı, bırakın allaseniz.

6. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi anlayamadığım olay şu ;
    eğer bir sporcu için asitli her içecek zararlıysa neden redbul ? mesala ben kola içmeyi bıraktım günlük aldığım proteinleri öldürmemesi açısından...
    isviçrede yaşayan b.b ci bir arkadaşım 2 saatte bir redbull içiyor nerdeyse...

anlayamıyorum...biz acemiler için uygun bir dille tekrar anlatan bir hoca varmı acaba?

ve nikton tableti bulduk diyelim ;
    yeni başlamış ve kilo alma zorunluluğun olan insanda ne gibi bir artısı olabilir??

7. Alp__

Alp__ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar,
    Kafeinin vücuttaki beyindeki uyarıcı etkisi sayısız deneyle kanıtlanmış durumda.
    Antremandan 15 dk önce 200 mg kafein alırsanız çok güzel antreman çıkarırsınız.
    200 mg kafein 7 gram Nescafe Classic'de bulunuyor. Sanırım 3 tatlı kaşığı filan ediyor.
    FAKAT bu zehir gibi kahveyi tatlandırmak için şeker boca edeyim demeyin. Sofra şekerinden daima uzak durun. Bunun yerine stevia tatlandırıcı öneriyorum (stevia bir bitki, Splenda filan gibi markalarla satılıyor). Çok az katsanız bile bu delidumrul kahveyi şerbet gibi yapıyor.

Bu dozda kafein aldıktan sonra 6 saat uyku filan unutun. Akşam geç saatlerde antreman yapıyorsanız kullanmanızı önermem.

Benim gibi sabah 7:30'da antreman yapanlar için birebir :)

Kafein tabletleri gittigidiyor'da arasıra bulunuyor.

ebay.co.uk 'deki satıcılardan ingiltere'den getirtilebiliyor ama gümrükte takılabilir.

Yurtdışında peynir ekmek gibi satılan bir maddeyi türkiyede neden satmazlar anlamam.

Arkadaşlar Cafein Hala Türkiyede Bazi Eczanelerde Var.fakat Reçete Istiyorlar.öok Iyi Araştirmaniz Lazim.arkadaşim 90 Tablet Cafeini 25 Ytlye Almiş....

Zaten şuan Susta+primo Küründeyim.kürden Sonra Güç Kaybini Azaltmak Için Efedrin + Cafein Alacağim....

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Kasım 2008

Sayfayı Paylaş