bir kavgada ilk ve en güçlü darbe nedir?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mr_onur tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ya bana da çok laf atan oluyo yolda yani fen lisesine gidioz diye adımız ineğe çıktı bi tek onlar dövüyom başka kavga etmiyom zaten laf atanlar böyle artist tipli en fazla 3 kişi gezinen tipler yani böyle 20-30 kişi birden inek dese kavga etmem :D

2. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    kickboksçuların low kick diye bir hareketi var. rakibin bel ile diz arasındaki bölgesine (uyluktu sanırım) kaval kemiğinle sert bir şekilde vuruyorsun ve adam o gün bir daha ayakta duramıyor.
    bu hareketi hep yapmak istemişimdir ama sanıldığı kadar kolay değil.

ha herkesin yapılabileceği hareketler, kafa atmak veya kaval kemiğine sert bir tekme olabilir mesela...

3. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Prison Break 3 sezon 1 bölümünde Scofield bi adamla kavga edicekti, Scofield ın peşindeki ajanda kavgada en etkili diz kapağına sert bir şekilde tekme atmasını söyledi, bana çok mantıklı geldi bencede en etkili hareket bu

4. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Alexander Mahone :)
    Evet belirttiğin gibi (dizine doğru yandan vuruş) bu tekmeden sonra vuruş gücüne bağlı olarak karşı taraf yere düşer.
    Böylece yere düşen ve acılar içinde kıvranan rakibini etkisiz hale getirmen kolaylaşır.
    Ama karşıdaki yere düşmezse o zaman vay haline :)

5. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet Alexander Mahone :D

6. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Bu Konu Hakkında Bi Yazı Okumustum. Ölümcül Darbeler diye.. İnsanın Burun ve Elmacık Kemiğine Vurulan DArbeler. Etkisiz Hale gelmesini sağlarmış. Omuzu geri çekebildikten snra dmdz çıkardığın bi yumruk burna gelirse zaten 10-0 galip başlarsın =)

7. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında penise tekmede iyi olabilir. Sonrasında gene kaçıyoruz tabi :D

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    KravMaga tekniklerinden biri.

İnsanlarin hayati bölgelerine anlik vuruslar ile 3-4 kisi aynı anda indirebilirsiniz.

uzun bir süre yakın dövüs egitimi almak şart bunun icin .

yillarinizi vermeniz lazim.

Bu arada Krav-Maga israil ordusunun silahsız dövüş sanatı. Her asker hayatı boyunca alır bunu.

Kısaca bu isin tekniği yok. Amaç rakibi bir şekilde indirmek :D:D

9. KasVaa

KasVaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    ya ben önceki konusmalardan en cok sevdigim SİVASLIYDI.Bende acıkca konusmam gerekirse 14 yasındayım fakat 6-7 yaslarımdan beri yani kendimi bildim bileli Hep sokaklardayım 7 yasında cocuklar gelir bana vurur kacarlardı hep abimi cagırmak zorunda kalırdım fakat abim lise için farklı sehre gidince mecbur tek kaldım ve güçlü bi arkadaş cevresi edindim sokakta dövüşme teknikleri öğrendim. Suan basım cok rahat cunku mahallede bana sataşan eski adam yok :) burada bence kıvraklık cok önemli 1.65 boy 50 kiloyum suan cok rahat ve kıvrak davranıyorum daha dün yani cuma günü cuma namazından sonra cocuklar beni bekliyorlardı kavga etmek için [ KIZ ARKADAŞIMA LAF ATMIŞLAR ] gittim ve 10 a 1 dense teke tek qel lan dedim :) Her neyse cocuk benm boyumda 80 kilo vardır heralde nasıl desem terbiyesiz kacmasın ama Ayı gibiydi mübarek.Herneyse bana yumrugu bi caktı bnm burunda bi yanma bi acıma oldu cok pisti her neyse biraz dayanıyım su ayıyı dövümde babam ne oldu demesin dedim cocuk bi yumruk daha cakıcaktı bana tam hemn kacıverdım 4 -5 tekme ardarda karnına vurunca cocuk yıgıldı gittim kafaya 2-3 yumruk bide Penise tekme cakınca cocuk sızlanmaya basladı bnde tabanları yaglayıp topukladım. YANİ Diyecegim şu ki Kıvrak ol abi vede Cok cabuk tekme atmaya bak Sonra sızlanmaya baslayınca Olay yerinde fazla durma git . O cocugu dövdüm arkasındakilerde bişi yapamadı zaten

10. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    En güçlü vuruşların sahibi boksörlerdir. Bokstan gidersek...

Çeneye inen kuvvetli bir sağ... Ardından gelen sol yumruk... Nakavt...

Tabii bir boksör değilseniz aparkat sırasında elinizin üstündeki etin kalkması ya da elleriniz sarılı olmadan çene kemikleriyle çarpışan parmakların kırılması gibi hadiselerin yaşanması da yüksek bir olasılıktır. İkinci harekettiki kroşe sallamak ise ilkini gerçekleştirememiş adamın daha da açık vermesine neden olacağından canınız çok fena yanabilir.

İyisi mi boksu yapacaksanız ringde yapın.

.
    .
    .

Krav Maga ise kuraldışı hareketlerin kullanılması disiplinine dayanır ki kuralsız dövüşte en iyi iş çıkaracak disiplin olmasını sağlar. Tabii onu da Türkiye'de nerede öğrenebilirsiniz hiç bilmiyorum.

Son düzenleme: 14 Mart 2010
  11. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Genelde 2 kaşın ortasına doğru vururum :D Burunada hasar vermiş oluyorsun.Zaten o yumruğu yiyen bi daha kalkamaz

12. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Heryerden :-)
    Arkadaşlar çok klişe olacak ama ben
    Efendilik diyorum ...

gameover bunu beğendi.
  13. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Anket yapsaydınız bari ben kavgada yumruk atmam arkadaşıma çok ciddi birşey olsun tabi ki yapıştırırım yumruğu bu arada ön kolu kuvvetli olanlar kavgada yumruk atarken dikkat etsinler adam ölmesin hapse gidersiniz sonra :)

14. KuRt lAquEur

KuRt lAquEur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bütün yorumları okumadım ama çoğunuz şöle kafayı iki kaşın arasına atın veya burna yumruk atın flan filan demişsiniz bunları diyenlerin kaçı bunları uyguladı şimdiye kadar...

Kafa atmak o kadar kolay değildir kafa atarken rakibin 1 cm kafasını geri çekse sen afallarsın ve o anda rakibin sana yumrukları sallar zaten 2-3 yumruk yedikten sonra elini kaldıramassın (sözüm herkese değil) ve hele de eğer ayağına bir tekme atıysa ve yere düşmüşsen işin biter..

yumruk atmak eğer kendinize çok güveniyorsanız direk ilk hamleyi siz yapım ama eğer suçlu değilseniz ölümüne vurun o anda ama dikkat edin ölmesin ölümüne vurun dediğime bakmayın :) vurun ama korkmayın hiçbirseyden zaten eğer yumruğu rakibin yüzene güzel oturtuysanız işiniz kolay ama adam güçlü ve dayanıklı değilse :)

size diğeceğim tek şey kendinize güveniniz olsun ve korkmayın eğer korkarsanız bacağınız kadar çocuktan bile dayak yersiniz

bazen duyuyorum işte benim abim var benim arkam flan var diyolar ve göz korkutmaya çalışıyolar asla korkmayın onu diyeni varya ne güzel haşat edersin orda çünkü onu diyen demek ki dayak yiyeceğini göze almış demektir rakibiniz ne sölerse sölesin kulak asmayın suçlu olmadıktan sonra adama her türlü giriş serbest (abartmayın fazla ama ) :)

15. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    güzelim bodyforumtr kan gölüne dönmüş. yönetimin bir şeyler yapması dileğiyle. saygılar.

16. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    gameover bunu beğendi.
  17. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    bu arada mr onur kardeşimiz avatar resminde küçük değişiklikler yapmış:)

18. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    şiddetle büyümeyin arkadaşlar.

çok basit kavgalar bile yeri gelir büyük kavgalara dönüşür

ben burada geçen gün bana eskiden abi diyen bir çocuğu dövecektim. küfür ediyor, artislik yapıyordu. düşün niye yapıyor bunu?

tabiki bulmuş birilerini onlara güveniyor. zaten elemana hesap sorarken sağdan soldan koştu bunun adamları.

şimdi ben bunları dövsem ne olur, dövmesem ne olur?

çok zorda kalmadıkça ( psikolojik olarak , hani dayanamayacağınız durumlar, yanınızdaki birisine kötü davranılması, laf söylenmesi gibi) ancak o zaman, onuda yine kar/zarar/ değer ölçümlerinizi yaptıktan sonra buna başlayın.

çakal çukalın teki 2 küfür etti diye, dönüp yüzüne bile bakmayın, korkmayın alçalmazsınız.

19. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ilk önce sakin sakin yaklaş sonra kafayı buruna çak sonra kafayı tut ve duvar gibi sert biyere vur sonra kafaya bir diz darbesi indir artık gerisi Allah'a kalmış yaşar mı yaşamaz mı :D

20. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Valla herkes alttan çakarım,üstten dalarım,yerde yuvarlarım yazmışta ben sokakta kavga edenleri görünce genelde yaka,paça çekişen,birbirine vurmaya çalışan insan görüyorum.

Kavgada adrenalin kontrolü kolay değil.Bunu sadece ya çok kavga eden psikopatlar ya da savunma sanatı öğrenmiş (ama müsabaka tecrübesi olan) insanlar becerebilir.Birisi ile tartışmaya girince ister istemez metabolizmanız dalgalanmaya başlar.

Samet çok doğru yazmış.Birebir katılıyorum ona.Bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmemiz lazım.Sokakta yatacak yeri olmayan,hayattan beklentisi olmayan sürüyle adam var.Bunlarla kavga edilmez.Yarını düşünmeyen adama vursan yere yıksan ne olur.Ya arkandan gelir bıçaklar,ya seni pusuya düşürür.

Öyle dövdüm ne güzelle iş mi bitiyor?Dayak yiyen sineye çeker mi sanıyoruz?

Artık dejenere olmu bu toplumda sağa sola dik bakışlarla yürümek,fazla meraklı olmak iyi değil.

wolf13 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş