bir dizi ağır ameliyat sonrası vg'ye geri dönüş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kahve tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kahve

kahve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle Allah kimsenin başına vermesin. Detaylarıyla başımdan geçen süreci anlatayım ve şu an içinde bulunduğuım şekilde tekrardan vg'ye başlamak için tavsiyelerinizi rica edeyim
    Geçen sene bu vakitlerde ince bağırsağın etrafını kaplayan bir tümör nedeniyle (30x30 cm) 3 ameliyata girdim
    ve sonucunda 6 ay'a yakın bir süre hastanede kaldım. İnce bağırsağımın yaklaşık yarısı alındı. Bu süre içerisinde sadece damar yolu ile beslendim ve 60 kilodan 45 kiloya kadar düştüm
    sonuç olarak bağırsağım yarı yarıya kısaldı 3 kere karnım dikine bir kesi ile açılarak ameliyat edildim ve kilo kaybım oldu
    şimdi ise 51 kiloyum doktor raporu ile protein glutamin ve karbonhidat ağırlıklı besin takviyeleri alıyorum hastalığın büyük bir bölümünü atlattım kan değerlerim normal haline döndü ve doktorumun 8 aylık "ağır spor yapma" dediği süreç doldu
    kendimi güçlü hissediyorum ve bundan önce 2 sene boyunca çeşitli aralıklar ile disiplinli bir şekilde ilgilendiğim vücut geliştirmeye geri dönmek istiyorum
    bu başlangıç için nasıl bir antrenman programı ve beslenme programı izlemem gerekiyor(yediklerimin yaklaşık olarak %60-70 kadarını sindirebiliyorum ancak besin takviyeleri ile kalori açığımı kapatabiliyorum)
    şimdiden teşekkür ediyorum

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Önceikle geçmiş olsun
    Allah hic kimseyi sağlığıyla imtihan etmesin bende ameliyat geçirdim azda olsa anlayabiliyorum

Bana sorarsanız profesyonel bir spor hekimi ve doktorumuzun gözetiminde bu ise baslamalisiniz

O yüzden burada bu yasadiklariniza çözüm olabilecek bilgi birikiminde kac kisi var bilemiyorum

Bekci bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    VG tarzı hipertrofi amaçlayan çalışmaların, senin rahatsızlığın için olumsuz etkileri olabilir. Bu konuyu doktorunla detaylı konuştunuz mu?

Bekci bunu beğendi.
  4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    geçmiş olsun ameliyat olmuşsunuz ciddi bir konu buradan yardımcı olmak riskli olabilir bu konuyu tekrar doktorunuzla konuşmanız daha yararlı olacaktır

Bekci bunu beğendi.
  5. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Protein ağırlıklı beslenmelisiniz (günde en az 100-200 gr protein) ve düzenli multivitamin, kalsiyum vb. vitamin ve mineralleri kullanmalısınız. Kendinizi yeterince güçlü hissediyorsanız spora geri dönmemek için bir neden göremiyorum. Ağır kaldırmak konusunda doktorunuz izin verdiyse neden olmasın. Ama arkadaşların dediği gibi sürekli doktor kontrolü şart. Susuz kalmamanız lazım bir de, çok ter atarsanız eğer kaybettiğiniz sıvıları geri koymanız gerek. Bir de bol kalorili yemelisiniz ki (bence günde en az 3000 kalori olmalı) daha da yakmayasınız yediklerinizi. Zaten emilim azmış. O yüzden kontrollü olmak, günde 5-6 öğün protein ağırlıklı beslenmek ve yine uygun bir programla VG'ye başlamak makul geldi bana şu anda. Bu programı başladığınız salondaki eğitmenler çıkarabilir sizin için

kahve bunu beğendi.
  6. kahve

kahve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ediyorum doktorumla konuştuğumda yeterli kaloriyi aldıktan sonra bir problem olmayacağını yine de tedbir amaçlı karın kaslarına fazla yüklenmemem gerektiğini söyledi
    spora başladığım salon farklı bir şehirde olduğu için oradan yardım alamayacağım ancak bir profesyonel ile birebir görüşme niyetindeyim şimdilik vücudu esnetme ve hafif ağırlıklar ile ısınıyorum

Sayfayı Paylaş