Bir Arpa Boyu Yol Gidememek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Nauplios tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    evet hocam idmanlarda sorun olduğu aşikar,ağırlıklar çok düşük,bu idmanların sonunda yorgunluk,kas ağrısı bile hissetmiyorsunuzdur?bazı hareketlere rahat 2-3 katını girebilirsiniz diye düşünüyorum.omuz sakatlıgınız varmış,hemde basit bi sakatlık da degil ki omuz gibi bir bölge çok sıkıntı,fakat ben gene korkup abartı düşük girdiğinizi düşünmekteyim.ayrıca gelişim için de yaklaşık bi kalori hesabı şart bulkun devamı için.doğal sporcuysan genel olarak büyümek icin bulk-clean bulk tarzı çalışman-çalışmamız gerekli.hem idman hem beslenme gözden geçirilmeli.

2. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    peki sizce ortalama protein alımım kaç gr olmalı günde ayreten pwii arkadaşımızın söylediği gibi hepsini nizami yapmaya çalışmayıp ağırlığı artırma konusunda düşünceleriniz nedir acaba?
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Aralık 2014 ---
    göğüs günleri hep ağrım oluyor ama diğer günler olmuyor.. kalori hesaplamasına gelince genel olarak bi hesaplama mı diyorsunuz yoksa detaylı mı çünkü spordaki hocalarım bana şunları hesaplamaktan artık vazgeç dedi bunlar seni engeller diyorlar..

3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Çok yüksek protein alımın anlamsız buluyorum vücut zaten bunun bi kısmını sentezliyor. Sentezleme kişiden kişiye değişir. Gerisini yağ olarak depo edecek sonuçta. O yüzden küre girmeyen kişilerin özellikle fazla protein alması anlamsız Mike Mentzer'in yırtındığı konu sanırım:D Bence kilonun 2 katı civarı alsan gayet yeterlidir 150 gr. dan aşağı düşme daha doğrusu öyle diyeyim. Ağırlığı arttırma konusunda da biraz hileden zarar gelmez bence tabi abartmadan. Düz mantıkla kas ne kadar şiddetli uyarılırsa o kadar güzel tepki verir diyebiliriz. Mümkün olduğu kadar ağır girmeye çalış. Tek bölge girersen otomatik zaten bunu yaparsın diye düşünüyorum o yüzden söylemiştim.

Nauplios bunu beğendi.
  4. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    -Bence gelisememendeki asil etken hafif girmenden kaynaklaniyor.2-2,5 yildir bu sporu yapan birisi icin bu agirliklarin uyarici olabilecegini sanmiyorum(ozellikle sirt icin).Yasadigin omuz sakatligi nedeniyle agir girmekte sikinti yasiyor musun bilmiyorum ama bir sekilde agirlik artirman gerekiyor.
    -Protein alimi konusunda ise ortak bir payda soz konusu degil.Kendi acimdan bakarsam aldigin miktarin bile benim icin yuksek oldugunu soyleyebilirim.(1,73 boy,82 kg'yim yaklasik 100-110 gr protein aliyorum ve gayette guzel gelisim aliyorum).Dolayisiyla protein aliminin yeterli oldugu kanaatindeyim.
    -Ne kadar karbonhidrat aldigini yazmamissin fakat agirliklari kaldirirken zorlaniyorsan karbonhidrat alimini artirip daha agir girebilirsin.

5. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Sakatlığımdan dolayı kaldıramamak değilde, fobi oluştu, psikolojik olarak kendimi çok kasıyorum özellikle omuz antremanlarında ,sanki tekrar omuz fırlayacak gibi hissediyorum ama haklısınız eğer birşeyler elde etmek istiyorsam bu korkuyu yenmem lazım protein konusuna gelirsek zaten daha fazla alamıyorum ortalama 120 gr dan sonra.. carbonhidrat konusunda hocamla konustum yağsız tuzsuz makarna yiyeceğim artık ihtiyacımı karşılamak için.. teşekkürler..

6. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo başına 2 gramda fazla olabilir. En iyisi bunu kendin dene ama gelişimin başka nedenlerden dolayı da etkilenecek. Psikolojin, antrenmanlarda ağır kaldırman vs. Kilo başına 1 gram protein ile başla ve yavaş yavaş arttır.
    Bir de gözlemlediğim kadarıyla bu sporda bilgili olanlar genelde temel hareketlerde kiloları arttırmaya çalışıyorlar. Squat, bench press, barbell row, overhead press, deadlift vs..
    Yani adamakıllı bir gelişim istiyorsan bu hareketlerde de adamakıllı kiloları kaldırman lazım. Bugün Stronglifts'e başladım mesela. Sende bu programa başlayabilirsin.

7. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    protein alımımı çok değiştirmeyi düşünmüyorum ama temel hareketlerle ilgili düşünceni sevdim banada mantıklı geldi

8. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Ben hindi göğsü, tavuk göğsü, ton balığı vs yiyordum sonra bunları kestim hiç bir değişim görmedim. Süt içiyorum, yumurta yiyorum kas oluşuyor vücudumda. Protein, karbonhidrat vs bu tür olaylara çok takarsan bodyden soğursun. Şuan kafam daha rahat ve daha az protein tüketiyorum yine aynı verimi alıyorum :)
    Tabi bu senin içinde böyle olacak diye bir şey yok. Sadece tekdüze besleniyorsan bunu değiştir.

O dediğim temel hareketler önemli tabi. Bence şöyle yapabilirsin. Stronglifts'e başla. 5x5 yapamadığın bölgede 3x5'e geç bir süre sonra zaten tıkanacaksındır ondan sonra da full body programına geçersin.

4x8
    Squat
    Bench Press
    Barbell Row
    Overhead Press
    Deadlift
    Barbell Curl
    Calf Raise

Ondan sonra dediğim gibi bu programı uygulayabilirsin. Temel full body programlarından biri. Haftanın 3 günü aynı programı yapıyorsun. Ben bu programı uygularken de hareketlerde değişiklik yapıyordum. Örneğin bir gün squat yaptıysam diğer gün leg press yapıyordum. Barbell Curl yerine Hammer Curl yapıyordum.

9. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumları okumadım ama yapacagın sey cok basıt...

Harcadıgın kaloriyi belirle 500 fazlasını al kılo alacaksın alamazsan gel yüzüme tükür :D Fazla kalori aldıgında kılo almaman İMKANSIZ.
    Tabi bunu Kopleks Karbonhidratlardan kalıteli proteinlerden ve kaliteli yağlardan alırsan kazandıgın kütle daha iyi olur...
    Vede sunu diyecegim antremanlarında agır kaldır yani hareketi yapamayacagın bir agırlık tak yamuk yumuk yap demiyorum duzgun yapabıldıgın max agırlıgı sec...

İŞE YARAYACAK.

10. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    benim derdim kilo almak değil kas kütlesi kazanmak yani ayreten fazla kalori almama gerek yok ama artık daha ağır kaldırmaya başlamam lazım zaten

11. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo almadan kas kütlesi kazanamazsin fazla kalori almadan kas kütlesi kazanamazsin vücudun kataboliktir cunku.kas yapamazsanda daha ağır kaldiramazsin.

12. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    söylenmesi gereken herşey söylenmiş zaten. ama kesinlikle ağırlıkları artırman lazım örneğin benim geçmişim olmasına rağmen 2 aydır düzenli gidiyorum triceps pushdownda 40 ı rahat yakaladım. tamam omuz sıkıntı ise omuz zaten vücudu hacimli göstermez küçük kastır sende sırta aban ne bileyim göğüse aban. tamam bunlarda da omuz çalışır ama eğer irileşmek istiyorsan ağır kaldırmalısın. mesela dediğim triceps örneği kolu büyük gösteren tricepstir sen tricepse görece hafif giriyorsun. bu gibi ince detayları düzeltirsen ve gece yemek yeme growth hormone için. insülin varsa growth yok unutma. son olarak kimse değinmemiş ama uykun ne alemde ? eğer kötü ise istersen nizami 120 kilo bench gir genede gelişemez çürürsün.

Sayfayı Paylaş