Bilincsiz diyetlerden dolayi metobolizmam saskin

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve cansu_ tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cansu_

cansu_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu siteyi seviyorum,cunku samimi.Buradan hem herkese merhabalar olsun.Hem de kisaca kendimi anlatayim,ama oncesinde saglikli bir beden icin bu ise gonul vermis herkesi takdir ediyorum.
    Arkadaslar 35 yasindayim,yillarca diet diyet diye diye artik bedenim o kelimeye antipati olusturdu, sanki diyetin anlami gizli gizli kacamak yap demek gibi algilyor beynim daha fazla yiyorum sanki. 157 cm boyumla yillarca 70lerden asagi inmedim ve nihayet pespese 2 dogumun arkasindan 78 kiloya ulastim.
    Kendime olan saygim kalmadi.Birgun basladigim saglikli beslenme kararimi ayni gun bozuyorum,bu iradesizlik kendime olan saygimi yitirtiyor. Spor yapmaya hakikaten zamanim olmuyor kizlar cok kucuk,ancak onlar uyudugunda birseyler yapabilirim spor adina, gec saatte o da.
    Cok uzattim farkindayim ama belki destek bulurum sizden.
    Simdi yillardir diyet yapmaya calistigimdan midir, yoksa metoboloizmam mi yavaştir bilmiyorum ama sanki diyetler ise yaramiyor bende.Acaba insulin direnci mi,tiroid mi dedim,sucluyu bi bulsam sanki sihirli degnek gibi hersey yoluna girecek.Allaha sukurler olsun tum testlerim normal cikti.trigliseridim bile normal cok sukur.
    İşte beraber calstigim bayanlarin giyim uzerine sohbetlerinden tutun da giydigim bodynin bogazimi sıktığı icin onu genisletmek icin verdigim caba hepsi ustume ustume geliyor.Cok uzgunum.Ben de fit bir birey ve fit bir anne olmak istiyorum. Simdi yeniden bi tesebbuste bulnacagim rica etsem beslenme duzenim icin yorum yapar misiniz?
    Sabah 2 yumurta, 20 zeytin, peynir, yesillikler, az helva ve cig findik bir avuc.
    Oglen 1 kase yogurt 1 dilim tam tahilli ekmek.
    Aksam da ne pistiyse 1 porsiyon ondan ve salata yogurt cin biberi tursusu ve bunun gibi aperatifler.
    Bu arada seker krizi icin de sabah 1 chrome picolanit sanirim boyle yaziliyor.
    Spor olarak da 3 gece yarisi ev icinde yürüyüş ve mekik bir de squat yaparim. Sporum sizlerin yaptiklarinizin yaninda cok basit biliyorum ama umarim basaririm, motivasyona ihtiyacim var,gene hayal kirikligina ugramaktan korkuyorum.

2. unverferhan

unverferhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    merhabalar Cansu hanım öncelikle kilo verirken yada fit bir vucut için ağırlık kaldırmak kasları uyandırmak gerekli, ama sadece diyet vs ile kilo verirsiniz ancak yanaklar çökük kaslar güçsüz pek hoş görüntü olmayacaktır benim size tavsiyem öncelikli diyet ve erkek gibi kaslarınızı zorlayarak agırlık çalışmak , bunun için bir dumbell seti yada 5 kiloluk dumbell alın, dumbellarla çok daha squat vs yaparsınız ayrıyetten araştırırsanız dumbella calısma programı bulursunuz. beslenmeye gelirsek beslenme programı yazamam ama yaptıgınız yanlışları söylersem yumurta sarılarını yemeyin belki 3 yumurtada 1 tane olabilir. 20 zeytin çok fazla 7-8 makul , helvayı yemeyin hatta tatlı şeyleri hayatınızdan çıkarın belki haftada bir çikolota yani cheat day yapın ama sadece 1 öğün, tam tahıllı diye yarım ekmek yemeyin 2-3 dilim uygun, yemeklerde saf zeytinyagı belirli ölçüde kullanın , peynir yagsız olacak vs vs

duygu şen, derin_aker ve cansu_ bunu beğendi.
  3. cansu_

cansu_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cok tesekkur ederim unverferhan, verdiginiz yanit motivasyonumu tetiklemeye yetti. Bugunu beslenmede verdiginiz bilgiler isiginda hemen hemen hatasiz tamamladim cok sukur.
    Evde 2 kg luk dumbellar var.Onlari simdilik kullansam olur herhalde. Kas kutlem yag yakmadan artarsa daha da irilesmem umarim.

4. unverferhan

unverferhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2 kg ise tekrar sayılarını arttırarak kaslarınızı zorlayın ama 5kg en yakın zamanda almaya çalışın , bu arada merak etmeyin hem sıkılaşacak hemde kilo vereceksiniz hemde gücünüz yerinde olacak sadece birazcık sabır... kolay gelsin

cansu_ bunu beğendi.
  5. cansu_

cansu_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Agirlik calismanin bu kadar etkili olacagini hic dusunmemistim. Sen inceldin mi diyen bile var sadece bir kac gun icinde yaptigim agirlik egzersizlerinden kaslarimin calistigini hissedebiliyorum.Burada flexor un hazirladigi evde dumbell calisma programindan yapabildiklerimi 3x8 seklinde yapiyorum. Hoplayip ziplamak simdiki agirligima zor geliyor.Agirlik calismak daha keyifli.

6. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlık çalışmakla güzel bir seçim yapmışsınız, kalori yakmak için ağırlık çalışmak idealdir.Ayrıca beslenmenize de önem vererek bunu destekleyebilirsiniz, metabolizmayı aktif tutmak için 3 öğün yerine 6 küçük öğünler tercih edebilirsiniz, ara öğünlerde faydalı yağlar almayı aksatmayınız badem,fıstık,kaju,zeytin yağı gibi..
    Bu yağlar yağ yakımınızı kolaylaştırmak için ideal seçim olacaktır,ayrıca gün içerisinde bitki çayları yeşil elma gibi ara öğünlerde tüketmenizi tavsiye ederim.Ayrıca antrenman öncesi sade ve bol kahveli bir içecekle metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.Kan şekerinizi de dengede tutmak için tarçın gibi baharatlardan faydalanmayı unutmayın ve kaliteli karbonhidratlardan şaşmamanızı öneririm..

duygu şen, derin_aker ve cansu_ bunu beğendi.
  7. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Size uygun agirliklarla acilen squat'a baslamanizi siddetle oneririm, esime de aglata aglata 2 aydir sadece squat yaptiriyorum ve suanda bana iyki seni dinlemisim diyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

cansu_ bunu beğendi.
  8. cansu_

cansu_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Onerileriniz icin cok tesekkur ederim ozcelik 44 soylediginiz herseyi dikkate alacagim kesinlikle.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2016 ---
    Kesinlikle cok ise yariyor esiniz cok yol kat etmis olmali.Umarim ben de ayni istekle surdurebilirm. Bu arada esiniz hic kardio yapiyor mu? Yapmali miyim bilmiyorum?Onceki mesajimda dedigim gibi hoplayip ziplamak bana cok zor geliyor su kutlemle.Ama enteresan bir sekilde zaten agirlikla da terliyorum.

9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim yardımcı olabildiğime sevindim..

10. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    -Haşlanmış veya az yağ ile tavada yapılmış tavuk ve et, yumurta beyazı, light ton balık, fazla olmamak şartı ile beyaz peynir. Bunlar en yakın dostunuz olsun, zararı gelmez bunların, ayrıca çok tok tutarlar.
    -Sade acı acı mis gibi kahve, yeşil çay, ve diğer çaylar da elinizin altında bulunsun bol bol için, bir süre sonra zaten alışkanlık yaparlar, hem fiziksel hem mental her türlü faydası olur bunların.
    -Her türlü yeşillik, salatalık, domates, maydonoz, limon, sarımsak, baharatlar (özellikle acı olanları). Mesela haftada bir kaç kez 1 limonun suyu, 1 diş sarımsak, bir kaç tutam baharat tüketmeye çalışın.

Kaliteli karbonhidrat ve sağlıklı yağlar işini zaten tamamlamışsınız gördüğüm kadarıyla, diğer üyeler de belirtmişler. Ben de bu pek önemsenmeyen ama aslında çok etkili olan ufak ayrıntıları eklemek istedim. Bu ufak ayrıntılar sizin hem fiziksel hem mental olarak konforunuzu çok yükseltecekler, deneyince mutlaka göreceksiniz.

Siz ipin ucundan tutmuşsunuz, kendi yazdıklarınızı bir daha okuyun, siz zaten motive olmuşsunuz, hazırsınız, hatta araştırmışsınız, bir de başlamışsınız, daha ne olsun? :) Araştırmaya ve uygulamaya aynen devam, yaptırdığınız testlere de tekrar bakın, bu şekilde kararlı devam ettiğiniz müddetçe vücudunuz emeğinizin karşılığını verecek. Şimdiden kolay gelsin.

duygu şen, SoldiersOfGod ve derin_aker bunu beğendi.
  11. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Benim tavsiyem günde 6 öğün ufak ufak atıştırmayın.Diyet az yağlı vs ürünleri kafanızdan çıkarın.Kaliteli ve düzgün yağ yağ yakmanız için gereklidir.Az yağlı peynirle uğraşmayın hepsi boş.Günde 3 ana öğün yeterlidir..Aralarda kahve yeşilçay için (şekersiz) metabolizma hızlandırır.Sürekli bir şeyler atıştırmak 3 ana 3 ara öğün yapmak insülin dengenizi altüst edeceğinden en ufak bir açlık sonrası hemen yemeğe sarılırsınız.Önce metabolizmanızı düzeltmeniz lazım.Öğün aralarında 4 5 saat olsun.Vücut tokken değil açken yağ yakar.Leptin hormonu ancak yemekten 3 4 saat sonra salgılanmaya başlar.Siz tam yağ yakacakken gidip bir şey yerseniz vücut yağ yakamaz.Her öğünde sağlam bir protein mutlaka ama mutlaka tüketin.Tavuk göğüs,balık,ızgara antrikot vs. Yağdan değil karbonhidrat ve şekerden korkun derim ben.Ek olarak mutlaka probiyotik besin tüketin.Bu kilo vermeye yardımcıdır (yoğurt ,turşu vs) Zaten araştırdıkça olaya farklı açılardan bakmaya başlarsınız.Tartıya değil mezuraya göre hareket edin.Yani bel kalça ölçünüzü referans alın.Tartıyı boşverin..Anlatmak istediğim tüm detaylar verdiğim linkte mevcuttur.Ne anlatmak istediğimi buradan anlayabilirsiniz.Hayatında 50 kiloyu geçmemiş biri olarak söylüyorum bunu.Kadının isteyip başaramayacağı şey yok motivasyonunuz asla kaybolmasın :) Link : https://eksisozluk.com/entry/53051771

cansu_ bunu beğendi.
  12. cansu_

cansu_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yanitiniz icin cok tesekkur edrum kesinlikle onerilerinizi dikkate alacagim, ayrica verdiginiz link icin de tesekkurler, baya ayrintili bir sekilde mizahi olarak anlatmis.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2016 ---
    Yanitiniz icin cok tesekkur edrum kesinlikle onerilerinizi dikkate alacagim, ayrica verdiginiz link icin de tesekkurler, baya ayrintili bir sekilde mizahi olarak anlatmis
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2016 ---
    Arkadaslar bir de sunu sorayim musadenizle, hani hafif hafif ağırlıkla sıkılasmalar oluyor evet ama tartida pek degisiklik yok gibi.Kardio olarak bir kac sefer evde leslie tipi yuruyus,(kosu bandi olmadan) yaptim agirligin yani sira ama cok etkin olmuyor gibi geliyo.evde fitness gibi home hiit workout lardan yapsam kardio yerine gecer mi, yoksa kosu yada yuruyus kardio icin sart mi?

Son düzenleme: 27 Şubat 2016
    derin_aker bunu beğendi.
  13. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Evet okuması eğlenceli ve akılda kalıcı :) kafaya taktıysanız eminim başarırsınız.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş