biceps verimim düştü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rbu1497 tarafından 9 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Merhaba
    Adım recep 16 yaş 186 boy 80 kiloyum.bb de 2.ayımı doldurdum biceps ile ilgili bi sıkıntım var onu sorucaktım.programım şu şekilde
    Ilk olarak peacher curl z bara 10 ar kilo takarak 3x12
    Dumbell curl oturarak 12.5 3x12
    Hammer curl 3x12 hammerda pek agır girmiyorum çünkü buraya kadar bicepsler doymuş oluyo bu hareketleri sadece farklı yerleri vurmak icin yapıyorum.
    En son olarak konsantre curl 10 kg 3x12

Sorum şu ben dumbell curle 5 kg ile başladım sonra oturarak yapmaya başladım daha agır girmek icin hareketten caldım herhalde cünkü dirsekten destek alarak 17.5 kg dumbell ile kolu tam indirmeden bütün setlerimi cıkartırdım şimdi kolu tam indiriyorum 180 derece bu beni baya zorluyo sizce hareketi yarım indirerek yapmaktan dolayı mıdır şimdi agırlıgı düşürüp hareketi tam yapıyorum ama artıkda pek agır giremiyorum

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    2 ayda neyin 17.5 u arkadaşım konsantre curl de 11. Ayım ben daha 17.5 ile çalışamıyprum 17.5 ile o harekette. Nizami yaptığın için ağırlıkların düşmüş.

Sorun denicelecek birşey görmüyorum ben.

"Egonuzu dışarda bırakın"

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Hocam ego degil ki kas gelişimi için agırlık arttırımı şart dedigi için agırlıkları arttırıyorum.sporumu gayet bilincli yapiyorum.benim asıl merak ettigim ben kolumu 90 derece calıştırırken 180 derecede calışan ek kas varsa onların gelişiminiengellemiş olur muyum bunu merak ediyorum.

4. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Agirliga cok takilmayin, oncelikle hareketleri olmasi gerektigi gibi duzgun formda yapmaya calisin. Full range of motion duymadiniz sanirim?

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

5. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Hayır ama bilgilendirirseniz sevinirim.birde ben bch pressi makinesi var barı kablolar ile sabit tutuyor böylece dengesizlikler ile barın saga sola kaymasına izin vermiyo bir farkı olurmu çalışmayan kas acısından

6. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    bence barbell curl yapmalısın ben en çok onu seviyorum

Sayfayı Paylaş