Biceps büyüme yardım lazım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fitnesstime tarafından 11 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Fitnesstime

Fitnesstime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba V.g. severleri bir sorum olucak toplamda 8 aylik spor gecmisim var ama azimli ama verimsiz calıstım soyleki 171 boyum 58 kiloda spora basladim ve 4 ayda 64 kilo oldum sonra ogretmenlik icin kosulara hazirlandim 5 ay biyunca surekli kosulara hazirlandim derece yukseltmek icin sonunda 55 kiloya dustum ve tekrar fitness a basladim ve suan 65 kiloyum ama benden bayagi ilerde olan kisilerle ayni agirliklara giriyorum neredeyse (bench press haric) nedendir bilmiyorum squat ve deadlift te yapmiyorum bacak calisiyorum ama squat 1-2 defa yaptim sadece ama buyume yavasladi gunluk supplement olarak whey ve creatine aliyorum ve 100GR tavuk eti yiyorum ama karbonhidrat yeterli almiyo olabikirmiyim kilomda dusme yok ama buyumede yok zaten hic yağlandigimi hatirlamiyorum yag oranim hep dusuk seviyelerde fazla agirlik giriyorum cokta az tekrar deil 8-12 arasi 3 set 4hareket yapiyorum cogu bolgeyi sadece omuzu piramit sistem az agirlik cok tekrar yapiyorum degistirmem gereken nedir bilmiyorum belkide hersey normaldirde ben sıkıntı ediyorum onerileriniz nelerdir

2. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Valla hocam 100 gr et disinda baska protein kaynagin yoksa halin duman. Acik konusuyorum. Etlenmek icin et yiyeceksin. :)

Protein ihtiyacin dahilinde alman lazim yoksa gelistirmeyi unut,agir antreman yapiyosan kaybedevilirsin bile .supplemente verecegin parayla yemek ye gelisimi gorursun :)

Haftada 6 gun spor yapan 65 kg "lean" (% 8-9 yag)insanin definastonda ihtiyaci 160-170. Bulk'ta bir miktar daha az olabilir.Her zaman once yemek. Vucudunun her yerini calis hocam. Sonradan pisman olursan cok basin agrir.

3. Fitnesstime

Fitnesstime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Protein bakimindan sıkıntı oldugunu sanmiyorum whey protein et gunluk aldigim ogunler genelde bakliyat yiyorum gunde 250 gram peynir vs yemekbgunde en az 5 ogun yiyorum proteini yeterince aliyorumdur

4. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam aliyorum diye varsayiyorsun.
    Bu is matematik isi. Ne kadar whey
    Ne kadar peynir
    Ne kadar et
    Ne kadar yumurta

Neyin kac protein ettigini hesaplayaman lazim. 1 senedir calisipta 3 aylik gelisim sergileyen cok insan taniyorum. Mutfak sporu bu , yarim kilo et de yiyeceksin gerekirse yiyemiyorsan baska besinlerle en kotusu kalan eksigini protein tozu ile takviye edeceksi

5. Fitnesstime

Fitnesstime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spor oncesi sabah kahvaltisi 100gram peynir 2 yumurta zeytin ekmek sonra spora giderim spor sonrasi 30gr whey 5gram creatine alirim yarim saat sonra 100-120 gram tavuk yerim yaninda 70 gram peynirle sonra aksam yemegi degiskenlik gosteriyo karbonhidrat alabilecegim makarna yada pilav garanti yaninda nohut fasulye yesil mercimek gibi bakkiyatlar ve sonra gecede 100 gram peynir ile zeytin ekmek yerim ara ogun siralarinda meyve cerez falan yerim bazen bu soylediklerim en normal gun bazen ogunler artmaktadir her zaman ayni degil bu en azı

6. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    hocam peynirin çeşidine göre protein değeri değişir. Tam bilemeyceğim faat günde 80 gram hayvansal protein alıyosun diye tahin ediyorum. protein ihtiyacını tamamen hayvamsallardan hesapla baktın imkan yok kilonun 2 katı hayvansal geri kalanı bitkisel tamamla.

kilonun iki katı yönetm çok kaba bir hesaplama. etkili hesaplardan biri

ÖRN : kişi 100 kio %10 yağ oranı varsa

100*10/100 = 10 100-10=90 90*2,75 = 247,5 ( bu işlem daha mantıklı çünk yağ kütlesini çıkartıp kas kütlene göre hesap tutuyorsun.

Senin kilo alamama, gelişememe sorunun iki sebebi var.

1- yetersiz protein
    2- az kalori alımı

Savaş cebecinin çok sevdiğim bi videosu var.

60 kg birisi için

sabah 6 yumuta ( 2 tam) ye
    600 gram et ye
    600 gram esmer pirinç ye
    bikaç kaşık zeytinyağı iç . gör geşilmeyi :)

o kadar et-tavuk-balık hindi yeme imkanınız yoksa benden tavsiye ilkin yemeğe para yatırın para kalırsa supplenmente para verirsiniz.

eğer param var diyorsanız u üç supplementin dışına çıkmayın creatine,whey protein,bcaa
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ocak 2016 ---
    ayrıca kol için 1 hareket bile yeter . en fazla 3 harekt gir. koskocaman kasla ufacık kası aynı derecede yormak akıl karı değil

7. Fitnesstime

Fitnesstime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadas kilonun 2 kati yeter diyolar kesin aliyorumdur denicem ins daha fazla et alabilirim suanlik elimde 2 kilo civari whey var 200 gr da creatine gunde yarim kilo tavuk gogsu denicem soyle 3 ay falan tabiki diger ogunleri azaltmadan bakalim sonucu gorucez :)

8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Kim dedi kilonun 2 katı olayını faso fiso tırışka işler onlar Günlük protein ihtiyacını karşıla yeter 65 kilo bir insan maksimum 120-130 gram protein alsa kafi 80 kilo falan oldunmu 140-150 grama çıkarsın kilonun 2 katı alman için powerlifting veya çok ağır antremanlar geçirmen lazım musabık sporcular alır bunu. Bu protein ile ilgili bazı testlerde yapıldı zaten. Lor peyniri,Tuzsuz fıstık falan yiyebilirsin 100 gramında baya iyi protein var fıstığın.

9. Fitnesstime

Fitnesstime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saglam bir besin programi cikarmalayim ama karbanhidrad konusunda sıkıntılar var gercekten fazla yemek yiyip kilo alamayanlardanim bi program sart

10. nothinq

nothinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kilo alamıyorum diye bişey yok kalori ihtiyacını metabolizma hızını öğren günlük kalbin attığı sürece vucudunun 1600 kaloriye ihtiyacı var ise bunu hesaplayarak ama 2000 e 2100 e çıkar bakıym o zaman kilo alamıyorsan b hastalığın var demektir doktora gözük he birde ağır ve sert çalış sana tavsiyem birde bcaa kullan

11. Fitnesstime

Fitnesstime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bcaa whey icinde yeterince var diye gerek duymadim ama bunu bi dusunucem agir calismada sıkıntım yok bir tek benchte 65 kilo girebiliyorum kalan yerlerde bende 20 kilo fazlasi olan kisilerle aybi agirliklari kaldirabiliyorum temiz

Sayfayı Paylaş