Beslenmesiz diyetsiz vücut geliştirilebilir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rokieeye tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rokieeye

rokieeye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar. 185 boy 74 kiloyum ne gelirse yiyorum sigara ve içki kullanmıyorum. Çok anlamadığımdan diye beslenme vs. olmadan 3x10 şınav 3x30 mekik ve omuz genişletme için 3x10 , 3x10 da twist yapmaya başladım. Sizce ne kadar sağlıklıdır bu geliştirebilirmiyim vücudumu. Aslında iyi vücudum damarlar gözükecek şekilde ve omuzlar geniş büyük. Ama yağlı gibi hissediyorum bu yağı vermeden beslenmesiz ne kadar bişeyler olur sizce?

2. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim ciddi birşey istiyorsan ya salona yazıl ya da evde düzgün bir sekilde idmanini yap mekik şınav sana tahminimce kendi görüşünce kondisyon kazandirir ve sıklaştırır. Bu sporda beslenme eşittir herdey benim gözümde. Iyice araştır beslenme nasil olmali internette bi çok adresten anlayabilirsin burdan da bakarsim insanlarim günlük beslenme rutinlerine işte kaliteli carblar nedir proteinin önemi filan kaliteli yağlar araştır iyice

rokieeye bunu beğendi.
  3. Bekir Can Eser

Bekir Can Eser Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness ve Vücut Geliştirme Antrenörü
    Yer:
    Antalya
    istedigin kadar sağlam antrenman yap kaslarını parcala eger beslenmezsen hicbir anlami kalmaz unutma antrenman seni degistirmez ve gelistirmez Dinlenme ve Yediklerin seni sonuca goturur eger sonuc iyi olsun istiyorsan temiz besleneceksin baska cikar yolu yok saygilar

rokieeye ve yasinaspir bunu beğendi.
  4. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    vücut alışık olmadıgı bi eyleme maruz kaldıgında haliyle tepki verir. Düzensiz beslenmeyle belki 2-3 ay kadar büyüme gözlemleyebilirsin , ama sonrasında vücut hep yerinde sayıcak ve hiç gelişim olmayacak. O yüzden beslenme şart.

rokieeye ve Bekir Can Eser bunu beğendi.
  5. rokieeye

rokieeye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki aşağıdaki program sizce bana uygunmu kilo ve boyuma göre.

Kahvaltı
    2 tam yumurta
    150gr yulaf ezmesi
    100gr beyaz peynir

Öğle yemeği
    250gr tavuk göğsü
    100gr bulgur pilavı

Ara öğün
    Meyve

İdmandan 1 saat sonra
    250gr tavuk göğsü
    100gr makarna

Ara öğün
    Meyve yahut kuruyemiş

Akşam
    çorba normal yemek vs.

6. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meyve 1 tane ye en fazla günde bu bir ikinci olarak ta yoğurt ekle yemeklerinin yanına salata ekle. Basmati pirinc oneririm makarna yerine de kepkli makarna filan. Inan kepekli makarna yiyorsun 100 gr atiyorum icinde 10 gr protein var bunlari hic saymıyorsunuz günde yarim kilo tavuk yiyonuz olmaz böyle. Ben yumurtami tam yerim yağı ordan alırım yulafi sade yemem yogurtla ya da sütle içerim. Pilavin yanina yogurt koyarim kesinlikle. Myfitnesspal programini indir oraya yediklerini hedefini yaz mutfak tartisi al ölç bic.bence bu sporda beslenmede makrolarin hepsi önemli ama en önemlisi karbonhidrat çünkü 150 gr proteini 70 gr yağı her halükarda elde eder yersin. Ama 450 gr carb yemek mide kaldırmıyor ve zor. Insanlar o yüzden gelişemiyor 1 kilo et ye carb nerde? 100 gr anca :)

rokieeye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş