Beslenmem nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berk1905 tarafından 13 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bu işin cidden acemisiyim ve beslenmeden kesinlikle anlamayan biriyim. kalori, yağ, karbon, protein hesaplamalarını hiç yapamam. düşüncesi bile zor geliyor. burada önerilerinizle şekillendirmeye çalışıcam. şimdi şöyle bir planım var.
    boyum = 177
    kilom = 85
    yağsız vücut ağırlığım = 68-70 anca var internetten baktığım kadarıyla öyle bir şeydi. ne kadar doğrudur tartışılır.

KAHVALTI (9.00)
    ---
    3 yumurta = 19 gr protein
    200 ml süt = 5 gr protein
    4 kasik yulaf ezmesi = 5 gr protein
    Kasar ve beyaz peynirden = 15 gr protein

spor(10.00)
    ---
    Spor sonrası; protein tozu = 23 gr protein
    Yarım saat sonra = 100 gr tavuk göğsü = 20 gr protein
    baklagillerden = 10-20 arası protein

Ara öğün(saat kafama göre)
    ---
    Gün içerisinde istenilen vakit aç hissedilip hissedilmediğine göre; 200 gr lor ile shake veya direk yemelik = 32 gr protein

Akşam yemeği(saat belirsiz)
    ---
    Ne olacağını bilemiyorum değişir duruma göre.

gece yatmadan 1 saat önce falan
    ---
    protein tozu = 23 gr protein

Totalde = 138-148 arası değişecek.
    ki akşam yemeği dahil değil. bu protein alımı yeterli mi? değilse daha ne ekleyebilirim inan bilmiyorum.
    bir de spor yapmadığım günler sabah protein tozu içicem.
    2. kez içmeyi düşünmüyorum yani 148 gr protein spor günleri alıyorsam 125 gram spor olmayan günler düşünüyorum.
    aynı şekil spor olmayan günler de mi 2 kez içip 148 protein alımına getirmeliyim.

bu arada karbon vs hiç hesaplamadım. karbon özel olarak koymamaya özen gösteriyorum şurada koyduklarım dışında. yağlı bir vücudum var.
    dediğim gibi hiç anlamıyorum beslenme mevzusundan. bu protein alımı yeterli mi off ve on günler için. ve önerileriniz nelerdir.

beslenmeyi oturtmadım daha uygulamadım bunları. sadece böyle uygulamayı düşünüyorum.
    burada denilenlere göre şekillendiricem.

bu arada spor ile kahvaltı arası 1 saat var. şu ana kadar yediğim kahvaltının karnımda şişkinliğini hissetmedim.

2. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

Bence gayet güzel bir beslenme uygulayabilirsen tabii bunu biraz da fazla uzatmadan deneme yanılma yoluyla bi uğraş derim bu programı uygula sonuç alamazsan proteini arttır ?

3. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    vallah iyi demen çok memnun etti beni.
    şu güne kadar uygulamamıştım ama bugün dahil uygulamaya başlicam. etkiye göre arttırıp arttırmama yoluna başvurabilirim. bu arada off günlerde 1 defa toz almak ve 20 gram spor günlerine göre az almam konusunda ne diyorsun? o da dahil mi iyi dediğin kısma. yoksa 2 defa mı almalıyım yine off günlerde de. eşit protein miktarı için.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2018 ---
    bu arada haftada 4 gün spor yapıyorum. ona göre spor günleri ile off günler arasında protein farkı olmalı mı 20 gr? yoksa off günlerde de mi 2 kez protein alımı yapmalıyım.
    ki bir de şöyle bir şey var.
    haftada 3 gün spor yaptığım zamanlar oluyor. o zamanlar ne yapmalıyım? off gün sayısı 4e çıkıyor. nasıl bir beslenme yolu çizmeliyim.

Son düzenleme: 13 Aralık 2018

Sayfayı Paylaş