beslenme yetersizliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serinan tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. serinan

serinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba arkadaşlar.
    10 Mart'ta bir salona kaydolup çalışmalara katıldım ben de. Yediğim gıdalardan ve içtiğim protein tozundan hesaplamama göre günlük 180 gram protein alan bir insanım. Karbonhidratı da eksik etmiyorum elbette. Beslenme programım şu şekilde;

Sabah: 10 adet L yumurta + kahvaltılık gevrek(bazen müsli)
    Öğlen: 160 gram konserve ton balığı + orta porsiyon pirinç yada bulgur + idmandan önce 1 porsiyon protein tozu
    Akşama doğru idmandan sonra: orta porsiyon pirinç yada bulgur + 200 gram lor peyniri + idmandan hemen sonra 1 porsiyon daha protein tozu
    Akşam: 160 gram konserve ton balığı + orta porsiyon pirinç yada bulgur + 100 gram lor peyniri + salata

Program bu şekilde. Dün hocama da söyledim fakat bunun aşırı yetersiz olduğunu, kas yıkımı yapıp varolan kaslarımı da kaybedeceğimi, günde kırmızı yada beyaz en az 1 kilo et yemem gerektiğini söyledi. Tavuk neden yok diyebilirsiniz çünkü tavuk etine allerjim var. Geriye balık ve kırmızı et kalıyor, kırmızı etin kilosu da belli, günde 1 kilo kırmızı et yiyen bir insanın aylık sadece beslenme masrafı +1000 tl tutar. Gerçekten bu program yetersiz mi? bana kilonun 2 katı kadar protein alman lazım dediler, e ben 72 kiloyum halihazırda, salona başladığımda 69 kiloydum.

2. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    350 Gr somon dilimler 10 TL'ye geliyor. Tavsiye ederim yapması çok kolay ve lezzetli

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yok yahu protein olarak sıkıntı yok,hocanızın dediği de biraz saçma olmuş.günlük 1 kilogram kırmızı etten 200-300 gram daha protein gelecek.e ne yapacağız günlük 500gram protein mi tüketeceğiz?hocanız kendi anabolikli beslenmesiyle sizinkini karıştırdı galiba.

protein olarak sıkıntı yok hatta fazla bile.protein tozunu idman öncesi almayabilirsiniz.ton balığını da her gün yemek yerine çeşitlendirebilseniz çok iyi olur beslenme programını.en azından 1 ögünde ton yerine küçük balık/mümkünse kırmızı et eklemelisiniz.

kendi kilonuzu ve karboların miktarlarını belirtmemişsiniz fakat kilo alımınız devam ediyorsa fena değil beslenmeniz.

4. serinan

serinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Burada okumuştum onu da kilonuzun iki katı protein almanız lazım demişlerdi, hocama sordum oda doğru demişti, şimdi 1 kilo et yiyeceksin günlük demesi kafamı karıştırmıştı, çok teşekkür ederim. Hocam 1. ayı doldurdum, başladığımda kilom 69,500'dü, şu anda 71,700. Hacim kazanmaya çalışıyorum.

zeo64 bunu beğendi.
  5. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Hocan güzel sallamış.
    1 kilo tavuk göğüsünde 230 gram protein var. 180 de sen alıyorsun.
    100-120 gram haricinde hepsi çöpe gidecek. Vücut ihtiyacını alıp atacak.
    1 kilo et 100 gramdan 10 gün gider ve vücut bunu kullanır. Abartmaya gerek yok.
    Günlük kalori alımını düzenle. İhtiyacının 500-600 fazlasını alman yeterli.

6. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük 1 kilo etmi ? Aman aman aman :) beslenmen güzel duruyor fakat benim anlamadığım sana değil lafım hocam 10 yumurta yerine 5 yumurta + alternatif koyulamazmı ? Lor peyniri , kaşar , light suzme peynir ne bilim 10 yumurta aşırı değil mi ?

7. serinan

serinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bazen 6 bazen 10 hocam, genelde 6 tane yeyip 150 gram falan lor peyniri tüketiyorum sabahları. O kadar dikkat etmeme rağmen 1 kilo et yiyeceksin demesi ne bileyim moralim çok bozulmuştu ya, çok rahatlattınız beni teşekkür ederim hepinize.

zeo64 bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günde 1 kilo et yemen lazım diyen adam hoca moca değildir.

Sayfayı Paylaş