beslenme ve antreman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve carelli tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. carelli

carelli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar yaklaşık 3 aydır fitness yapıyorum,programım ağırlaştı sıkılaştım vs,herşey yolunda ancak,squat ta 40 kiloya kadar çıktım ancak, karın bölgesinde istediğimi sağlayamıyorum gibi geliyor bana ,ya da sabırsızım bu konuda bilmiyorum bu yüzden sizlere danışmak istedim,burada daha önce açtığım konularda sizlerin söylediği yemek yemelisin yağlanmadan kas yapamazsın oldu, ben de buna uygun protein alımımı arttırdım, yumurta lor peyniri vs yiyorum,ama kalınlaştığımı hissediyorum,kollarımın kaslanması vs zaten benim istediğim şeyler ama belimde incelme ve belirgin karın kaslarına ulaşmak istiyorum,alt karın kaslarımı yeteri kadar çalıştırmadığımı hissediyorum ve bu konuda egzersiz tavsiyesi istiyorum,2.olarak protein tozu kullanımına başlamalı mıyım,ve uymam gereken bir beslenme programı var mıdır şöyle karın kaslarına sahip olmak için çünkü biliyoruz ki egzersiz önemli ama karın kası için asıl şart diyet,şimdiden çok teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Grecka diye bisi var.karbonhidrati ordan al,seker hic kullanma.squadda agirligi arttirma belin kali lasir,tekrari arttir.gogsune hafif agirlik eklwyip mekik cekebilirsin.yag oranini dusurdukce daha belirgin olur

3. SeGo.

SeGo. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer hacim yapmak istiyorsan dediğin gibi protein ağırlıklı beslenmelisin. Fakat karın kaslarına gelecek olursak kardiyo benzeri hareketler yapabilirsin .(koşma, bisiklet)

4. Ahmet Derman

Ahmet Derman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba,
    Karın kası öncelikle mutfakta çıkar.Günde 70 gram protein almak senin için yeterli olacaktır.3 haftada karın kası çıkarmış biri olarak sana tek tavsiyem

10x4 mekik eller yukarda
    10x4 mekik eller yanda
    10x4 uzanıp ayak topuklarina dokunma

Gün aşırı yaparsan sonuç alırsın, nefes kontrolune dikkat ve kalkarken nefes verip karnını sıkman gerek.

5. bitmez27

bitmez27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Karın kası mutfakta olur karboyu azalt ayrıca karin kasinin belli olması için yağ oranin düşük olması gerek yani ne kadar egzersiz yaparsan yap yağ oranin yüksekse karın kasi belli olmaz ama goruyorumki baya sağlamsınız
    Ayrıca bardan bir egzersiz prog. Atayim

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ekli Dosyalar:

6. carelli

carelli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benim mevcut halim bu fotoğraf, anladığım kadarıyla yağ yakmam gerekiyor,bir kaç kilo vermem lazım aslında bunu yağ olarak vermem lazım, bana öğün öğün bir program yazabilir misiniz,protein karbonhidrat hesaplama olayı vs pek anladığım türden değil, protein tozu kullansam ne zaman kullanmam gerekiyor,günde kaç kere?

Ekli Dosyalar:

7. Ahmet Derman

Ahmet Derman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yukarda yazdığımi okursan başka bir şey düşünmeye gerek kalmaz..protein tozu bence kullanma amacın karin kası ise.

8. NaturalBeast

NaturalBeast Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yazan kardeslerim haklı %70 beslenme %30 antreman

Everybody wants to be a beast until it is time to do what real beasts do.

9. bitmez27

bitmez27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Proteini antrmandam sonra alirsinda burda bu konuda kimse uzman degil sizin hangi saatr antruman yaptığınız hangi günler yaptığınız işiniz nedir vs vs ayarlayacak şekilde bir program ve beslenme şekli çıkarmak gerek tabi bu konuda ehli kişiler var mesela spor hocan ondan isteye bilirsin yediginiz herşeyin miktarina bakın unutmayin
    Karın kası mutfakta olur.

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kas yapınla da ılgılı genetik

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    karın öyle aşırı fazla yada değişik çalışılması gereken bir bölge degil zannımca.haftada birkaç kere yapacagınız yoğun idmanlar gayet yeterli olur.suan youtubede 8min abs workout diye geçen ve bir çok serisi bulunan bir karın egzersiz programı var,yada buna benzer bir çok program var.,bu forumda vs. arasanız da milyon tane karın egzersizi bulabilirsiniz.derli toplu şurdan da bakabilirsiniz:
    http://www.bodybuilding.com/exercises/finder/lookup/filter/muscle/id/13/muscle/abdominals

gelelim esas mevzuya,karın kaslarının gözükmesi için vücut yağ oranınız önemli.bayanlarda esensiyel yağ oranı %10-12 civarı,bu hesapla %15-20 yağ oranı arasında bulunursanız karın kaslarınız gözükecek demektir.bu oranı sağlayabilmek için de günlük kalori ihtiyacınızı belirleyin teorik olarak,kilo-spor durumu,cardio yapıp yapmamaya,metabolizma hızına göre değişebilir bu rakam.sonra ondan 150-200 kalori eksik alarak hafta hafta kilo verişinizi değerlendirin,azaltıp artırın.toplam kalorinizin en az %15-20 sini sağlıklı yağlardan alın,vücut agırlıgınızın 1-1,5 katı arasında protein alın.geri kalanını da komplex karbonhidratlardan tamamlarsınız.diyetinizi oluşturmanız için gereken temel şeyler de 1 adet hassas terazi ve herhangi bir akıllı telefona indirebileceğiniz bir çok diyet programından biri.

bunlar forumda arayıp erişebileceğiniz en temel bilgiler fakat,önemli olan da şu ki,herkesin bir vücut yapısı genetiği var.bir modelde gördügünüz şekle hiçbir zaman ulaşamayabilirsiniz,daha iyisi de olabilirsiniz.genetiğiniz neye imkan saglar zorlayıp görmeden bilinmez.

bu arada bence gayet hoş ve fit gözüküyorsunuz.

12. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    yağ oranına baktırdın mı ? ben vermen gereken yağ göremedim çünkü

13. vucutcuelaman

vucutcuelaman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Agirlik calismalarinda agirligi degil tekrari arttir sabahlari ac karna kosarsan sabaha kadar glikojen depolari bosaldigi icin direk yag yakarsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. Leonidas21

Leonidas21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kası mutfakta başlar eğer 3 beyazı hayatından çıkarırsan karın kasının ortaya çıkmaya başlar protein alımınada dikkat et vücut kas kütlene göre protein almalısın fazlası kilo yapacaktır

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. esasambalaj

esasambalaj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili kardeşim günlük 2-3 litre su iç bütün vücut dengeni düzenler tabii zamanla olacaktır. bir ay belkide iki ayı bulacaktır dene bak. tamamen doğal ve faydalı ve ekonomik ve zahmetsiz

Sayfayı Paylaş