Beslenme Programım,Önerileriniz,Eleştirileriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 27 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    tabikide çay iç demiyorum şekerli meyve suyu deneyebilrsin. veya %100 üzüm suyu.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Üzüm suyunu ben de çok seviyorum.%100 ilave şekersiz olanını antrenmandan sonra ve kalkınca alıyorum genelde.

letsev bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    birde şunu ekliyeyim. lor peyniri peyniraltı suyundan yapıldığı için sabah kalktığında veya antremandan sonrası için daha ideal diye düşünüyorum. onun yerine yatmadan casein proteini içeren yağsız beyazpeynir yersen daha iyi olur kanısındayım.

lor peyniri için yörsanın var birde bi marka daha var adını unutum. http://www.yorsan.com.tr/tr/pages/urunler/peynir/yoresel/yoresel.php

Son düzenleme: 30 Temmuz 2012
  4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Sabah kalkınca ve antrenman sonrasında whey proteini alıyorum çabuk kana karışması açısından.Caseini hiç deneme fırsatım olmadı henüz.

5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    yörsan'ın böreklik lor peyniri ideal bir seçim lethe. 100 gramında; 19gr protein, 2gr yağ ve 2gr karbo var. bir de bodybuilding.com'da uht sütten uzak durun tadında çokça yazı var, günlük ya da çiğ süt tüketin deniliyor, zaten yağ sorunun yok, sütaş'ın günlük sütünü öneririm. izmir'de olsaydın tire günlük sütü önerirdim kesinlikle. :)

onun dışında bence on %100 casein alınabilir, ben yatmadan önce muscle milk kullanıyorum ama bir dahaki sefere on casein alacağım.

bir de yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi yumurta sayın cidden yetersiz. sabah en az 3 tane yemelisin kahvaltıda, tam yemeni öneririm, beyaz-sarı ayırmadan.

ps: vücut oturmaya başlamış bu arada baya baya dostum, tebrikler. omuzların maşallahı var. :)

Son düzenleme: 30 Temmuz 2012
  6. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bildiğim kadarı ile sütü çiğ olarak tüketmek sağlıklı değil.

Güvenilir bir kaynaktan çiğ süt alınıyorsa (ki artık bulunmuyor) eski usül evde kaynatılarak tüketilmeli. Ya da pastörize (ama UHT (uzun ömürlü) değil) tüketilmeli. Bkz. Sek Günlük Süt.

7. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda rambonun supplement tezgahı yazısını oku sonra caseinmiş oymuş buymuş karar ver.

8. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumların için :)

Peyniri sade yemeyi seven biri değilim ama bahsettiğin lor peynirini alıp deneyeceğim,alışmaya çalışacağım elimden geldiğince.

Yumurtayı 3'e çıkaracağım ama yazın geçmesini bekliyorum,bu sıcaklarda rölantideyim biraz ama ağustos sonu,eylül başı gibi ciddi bir şekilde açıyorum sezonu :)

Süt konusuna gelince,açıkçası bilgisizdim önceden UHT konusunda ama artık günlük süte geçeceğim.Light süt kullanıyordum ama günlük süte geçince çok da sorun olacağını zannetmiyorum.

Bilinen bir marka olduğu için ilk olarak Sek'i deneyeceğim ben de.

Daha önce de okumuştum bu yazıyı.Supplementlerin elzem olduğunu ben de düşünmüyorum ama beslenmeye verdikleri destek de yadsınamaz bana göre.Gerek okul zamanı gerek tatilde beslenmemi istediğim gibi şekillendirme fırsatım olmuyor.Ağır antrenmanlar da yapıyorum.Şu ana kadar sadece whey kullanmıştım ama 1.senemi bitirmeye yaklaşmışken yeni sezonda başka supplementlerle de desteklemeyi düşünüyorum.

Önce de dediğim gibi bunlar kesinlikle elzem şeyler değil ama ben spor hayatıma yardımcı olduğunu düşündüğüm için kullanmakta bir sakınca görmüyorum.Tabiki bu da bir sektör,bunu da kabul ediyorum.Fakat bu kadar olumsuz düşünmek yerine olumlu noktaları da göz ardı etmemek gerek.

khephnes bunu beğendi.
  9. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yulaf ezmesi,muz ve sütü karıştırıcıda ezerek tüketmeye başladım iki gündür.Sütün içine yulaf ezmesini dökünce kaşıklayarak yemesi uzun ve biraz zevksiz oluyordu ama tamamen sıvı kıvamına yakın olunca tüketmesi çok kolay oldu. Neredeyse 5 dk'da kahvaltım bitti.Yulaf ezmesini tüketmekte sıkıntı yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim.

letsev bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş