Beslenme programı antreman ilişkisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bymasterz tarafından 28 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar futbolcuyum yeni sezona hazırlanıyorum daha önceden fitness gecmişim var kilom 69.5 di bunu uygulayınca 1 haftada 70 kg oldum
    şimdi arkadaşlar sabah kahvaltıda mısır gevreği süt ekliyorum 2 tam yumurta yiyorum bu şekilde kahvaltımı yapıyorum
    ÖĞLEN'' ise burda dikkat edilmesi gereken eğer antremanım varsa akşam öğlen makarna yiyorum 1 tabak çorba içiyorum yoğurt yiyiyorum öğlen bu şekilde
    Akşam antremandan geldikten sonra 1 tabak makarna yoğurt yiyorum yatmadan önce lor shake yapıyorum muz felan süt ekliyorum bu şekilde
    Off sezonda oldugum için takımla çalışmıyorum kendi antremanımı yapıyorum sezon öncesi kuvvet dayanıklık basıyorum salonda çok set az kilo gibi
    Programımda su sekılde Pzt fitness SALI 10 Km koşu Çarşamba fitness Perşembe 10 km koşu cuma fitness cumartesi ve pazar dinlenme
    bu program ile kilomu alırım yoksa sıkılaşıp fitleşirmiyim

2. Bedziee

Bedziee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum Kesinlikle yanlış yoldasın uzun süredir futbolcu arkadaşlarıma program hazırlıyorum off sezondaysan sürekli hipertorfi kaslarını büyütmeye yönelik çalışmalısın yani ağırlıkların acayip artmalı ki kas büyüsün on sezonda kalori açığın oldugu için zaten düşük ağırlık çalışıyosun ve futbolcuysa vucut sadece of sezonda kas kazanabilir bunlarda basit bench pres squat deadlift hang clean gibi hareketler olmalı zlatanın antrenman tekniklerini çok araştırmıştım sürekli olimpik barbelle güç ve aynı anda 2-3 kası bırden calıstıran hareketler kullanmalısın :) ilgili bilgi ektedir umarım yardımcı olmuşumdur

Dipnot Antrenman günleri koşma illaki koşucaksan kalori açığın olur kas geliştiremezsin of sezonda kazandıgın kas kütleleri senı sezon içinde korur of sezonda kardiyo yapma formdan düşmezsin korkma :)

Ekli Dosyalar:

3. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler 8 senedir futbol oynuyorum , koşuyu ciğerlerim açılsın diye yapıyorum hem dayanıklığım artar diye hemde nefesim kuvvetlenir diye yapıyorum

4. Bedziee

Bedziee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum 8 senedir oynuyosan zaten kondisyonun düşmez küçükken kazanıyosunuz futbolcular of sezonda kalori harcama hatta merdiven bile cıkma yeteri kadar kalorini al kaslarını büyüt :)

5. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Fazla kas ağırlaştırıyor kardeşim nede olsa düz koşuları aksatmamak lazım topla teknik çalışmaları falan çok fazla ağır çalıştıkmı bu seferde hacimleşiyoruz buda ağırlaşmamıza sebeb oluyor

6. Bedziee

Bedziee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    3 ayda nekadar hacimlenebilirsinki kas kütlesi olarak yağlanmak ayrı bişey zaten futbol oynarken gidicek bir kısmı

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hiç bir virgül, nokta kullanmadığın için ilk mesajı okuyasım gelmedi kusura bakma. Sadece futbolcu olduğunu gördüm ve şunu önericem; hipertrofiden çok güç odaklı çalışmanı öneririm özellikle compound egzersizleri yapabilirsin. Fazla hipertrofi ağırlaştıracaktır seni futbolda.

8. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Compound egzersizleri yapmıyorum fakat , programım şöyle . Pazartesi Kanat , Sırt Arka Kol , Salı Koşuyorum teknik çalışıyorum . Çarşamba göğüs çalışıyorum ön kol , perşembe koşu teknik , cuma bacak calısıyorum , cumartesi pazar full time off dinleniyorum . Beslenme programım ise şöyle sabah yulaf üzerine süt , 3 yumurta . Öğlen makarna salata yoğurt elma . Akşam Makarna , Pilav shake yapıyorum böyle nasıl sence yağlanmak istemiyorum

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Futbol idmanları yaptığın sürece kolay kolay yağlanmazsın zaten. Hareketleri izole etmene gerek yok, o gün hangi bölgeyse gününe göre squat, deadlift, barfiks, bench press, overhead press vs. egzersizleri yapıp doyuma ulaşmamışsan 1-2 hareket daha yapabilirsin.

10. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Evet Haklısınız'da şu anda futbol antremanı yapmıyorum yani şöyle , takım ile çalışmalarımız yok . 1.5 ay sonra toplanıcaz ben hazır gitmek için , haftada 3 gün fitness 2 günde koşu yapıyorum topla çalışıyorum ,
    Beslenmemde dediğim gibi düzenli yiyorum , dediklerinizi uygulamaya çalışacağım . :)

Sayfayı Paylaş