Beslenme Konusunda Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve cavusabidin tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cavusabidin

cavusabidin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba ;
    Yaklaşık 4 yıldır yaz araları dışında spor yapıyorum.
    40 yaşında 3 küçük çocuk babasıyım. Bir taraftan çalışırken bir taraftan da
    eve gelip çocuklarla vakit geçirmek zorunda olduğumdan 4 aylık bir aradan sonra
    yeniden spor salonuna gitmeye başladım ancak bu defa gündüz veya akşam saatleri
    dışında her sabah saat 06 da salonda oluyorum. Önceki yıllarda genellikle akşamları
    salona gittiğim için sabah kahvaltıdan yatana kadar olan süreçte oturmuş bir beslenme
    programım vardı. Ancak ilk kez bu kadar erken saatte salona gidip çalışmaya başladığım
    için nasıl bir beslenme programı uygulamam gerektiğine karar veremiyorum.

İlk bir ay ağırlıklı kardio - mide vs çalışmayı düşünüyorum. İlk ayın sonunda ağırlıkları
    elime alıp geçmiş yıllarda uyguladığım programları veya bu tarz sitelerden elde edebileceğim
    programları uygulamayı düşünüyorum.

Şu anda 94 kiloyum boyum 1,86 sadece göbek bölgesinde ara vermenin getirdiği bir birikim var
    Sanırım 2-3 ay içerisinde halledebileceğim ve sonrasında çok aşırı büyüme yapmadan mevcut
    vücut kütlesininde ki kas oranını arttırıp daha güzel ve fit bir görünüm amaçlıyorum, öyle çok abartılı
    bir kas kütlesine dönüşmek zaten bu yaştan sonra çok aşırı yüklenmeler gerektirir ki niyetim yok

Bütün bunları anlattıktan sonra beslenme konusunda sizlerin tavsiyelerini rica ediyorum.
    Sabah 05,30 da kalkıp 06 da salona gidiyorum. Kalktığım ancan saat 10-11 gibi yatana kadar nasıl
    bir beslenme programı uygulamalıyım ?

Şimdiden alakanız için çok teşekkür ederim.

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    merhabalar. karariniz icin tebrik ederim umarim bu sefer devamlilik saglarsiniz
    sabah uyanir uyanmaz şekersiz kahve içerseniz iyi olur. kendinizi enerjik hissedersiniz. spordan hemen sonra protein ve karb agirlikli yiyecekler tuketirseniz iyi olur. aksam yatmadan 2 3 saat once karb keserseniz ve yatmadan 1 saat once protein iceren bir yemek yerseniz iyi olur
    yalnız aç karna agirlik antrenmani onerilmiyor. sebebini hatirlamiyorum ama forumda konusu vardi ararsaniz bulabilirsiniz

Balboa7 bunu beğendi.
  3. cavusabidin

cavusabidin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tekrar Merhaba ;
    Alakanız için tteşekkür ederim, sabahları spor salonuna gitmeden önce kalkar kalkmaz muz yiyorum.
    Sizin söylediğinizden anladığım normalde uyguladığım beslenmeme devam etmemi öneriyorsunuz.
    Doğrumuyum acaba ?

4. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    evet bu şekilde devam edin ama hatırlatmak isterim sabah aç karna cardio tavsiye ediliyor, ağırlık antrenmanı edilmiyor

5. cavusabidin

cavusabidin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sizin cevabınızdan sonra biraz araştırdım ve benim planladığım saatleri genel manada kas geliştirmek adına
    tavsiye etmediklerini görüyorum ancak kardio - yağ yakma vs için bu saatlerin faydalı olabileceği de belirtiliyor.

İlk mesajımda da bahsetmiştim benim amacım inanılmaz bir vücut kütlesine ulaşmak değil öncelikle bel çevresinde
    yaklaşık 4,5 aylık spor yapmamanın oluşturduğu fazlalığı bir an önce atmak sonrasında mevcut kas yapısını şekle
    sokup fit görünebilmeye devam etmek.

Bu nedenle ve de mecburiyetten dolayı sabah antreman olayını bir kaç ay deneyip farkı anlamaya çalışacağım.

Lorethlorien bunu beğendi.
  6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş