Beslenme konusunda net bilgi desteğine ihtiyacım var.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Board tarafından 6 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Board

Board Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar,

Önce kendimden bahsedeyim 1.75 boyunda 85 kg'ım bir tekstil firmasında sabah 10:00 - 18:30 ve 14:00 - 22:00 şeklinde 2 vardiya olarak çalışıyorum.
    Sabah vardiyasındayken güne 7:30 gibi Öğlen vardiyasındayken 11 gibi başlıyorum. İki vardiyadada gece 02:00 civarı yatıyorum.
    Bugün spor salonuna kayıt oldum amacım kilo vermek ve body yapmak. Haftada 5 yada 6 antrenman yapmayı planlıyorum antrenman saatimi muhtemelen 00:00 olarak sabitlemeyi planlıyorum. Beslenme olarak hangi saatlerde ne yemem gerekiyor. Karbonhidrat protein falan bunlardan hiç anlamam bana fasülye, bezelye, haşlama vb. şeyler gibi somut şeyler söyleyerek aydınlatırsanız sevinirim

2. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    İyi akşamlar.
    Öncelikle bu vücut geliştirme işinde olmazsa olmaz beslenmenin %80'i oluşturduğunu bilmeniz gerek.
    Burada soru sormanız size pek bir şey kazandırmaz. Sonuçta herkes her konudan her türlü bilgiyi bildiğini zanneder. Vücudunuzu takip ederek hangi besinleri alıp almamanız konusunda iyice araştırma yapmalısınız. Ben burada 10 yumurta beyazı yediğimi söylerim aklınızı ona takar o kadar yemeye çalışırsınız aşağısına düşmek istemezsiniz misal. O yüzden diyeceğim odur ki burada beslenme hakkında sadece kendi oluşturduğunuz beslenme programını kullanıcılara sunmanızı tavsiye ederim. Ayrıca araştırınca öğreneceksinizdir ki standartlar bellidir. İyi çalışmalar, kolay gelsin.
    Ek olarak; Kilo vereceğiniz için google'da dahi arama yapıp kolaylıkla bulabileceğiniz 'günlük kalori hesaplama' ile günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayabilirsiniz. (Daha sağlıklı olması için doktora başvurabilirsiniz) Örnek: 3300 günlük kaloriniz, kilo vermeniz için 200 eksiltmeniz gereklidir yani 3100 kalori almalısınız günde, bu kaloriyi kilo verme döneminde %60'ını protein'den geri kalanı karbonhidrat ve sağlıklı yağlar. Tabi bu kaloriyi bir öğüne değil 3 ve ya kendi hesapladığınız programa göre (Aşırıya kaçmamak şartı ile)

3. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmenin %80'i oluşturduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz ? Merakımdan soruyorum.

4. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş