1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Berkay Türkkan(BBG Army) # 3 Senelik Evrim Hikayesi # Ektomorf # Motivasyon

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kesinlikle ağır çalışılmaması gereken bir hareket. Bundan kastım sizi zorlamayacak ağırlıklar değil, tabi ki zorlamalı fakat formu bozmayacak şekilde. Yukarıda verdiğim ağır kilo örneği ise dönemsel ve vücudu şaşırtmak adına yaptığım bir şey. Sezon boyunca o kilolar ile lateral yapmaya ne kaslar ne eklemler dayanır.

Yukarıdaki durum da gayet normal. Kişiden kişiye ağırlıklar tabi ki farklılık gösterecektir fakat son sette 3'lü drop yaptığım zaman 6'şar kg ile gözümden yaş geldiğini bilirim.

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kesinlikle ağır çalışılmaması gereken bir hareket. Bundan kastım sizi zorlamayacak ağırlıklar değil, tabi ki zorlamalı fakat formu bozmayacak şekilde. Yukarıda verdiğim ağır kilo örneği ise dönemsel ve vücudu şaşırtmak adına yaptığım bir şey. Sezon boyunca o kilolar ile lateral yapmaya ne kaslar ne eklemler dayanır.

Yukarıdaki durum da gayet normal. Kişiden kişiye ağırlıklar tabi ki farklılık gösterecektir fakat son sette 3'lü drop yaptığım zaman 6'şar kg ile gözümden yaş geldiğini bilirim.

3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bugünkü antrenman sonrası

upload_2014-9-12_22-28-53.jpeg

zafer_zaferoglu ve ace1 bunu beğendi.
  4. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Tebrik ederim. Görüldügü gibi cok ciddi ve bilincli calismissin ve sonucunda harika bir vücut ortaya cikmis. Basarilar

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Foruma ilk yazmaya başladığımda Snap-Shots başlığında fotoğraflarınızı görüp herkes gibi imrenmiştim, sizden böyle güzel bir yorum almak beni çok mutlu etti. Teşekkür ederim.

Janves ve Ayaz bunu beğendi.
  6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Berkay abi ton balığı hakkında ne düşünüyorsun hergün yemek için uygunmudur? Forumda baktım her kafadan ayrı bir ses çıkmış net bir açıklama yapılmamış civa var diyolar artık ne oluyorsa bu civa.. ton balığında civa olduğu için önermiyorlar bende akşam yemeğime eklemeyi düşünüyordum bunu her akşam 80 gr yemek için ne dersin berkay abi?

7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    1.5 sene civarında neredeyse her gün ton balığı tükettim, birkaç haftadır hem yukarıdaki sebepten hem de alternatifleri denemek için ton balığını değiştirdim. Senin de söylediğin gibi tartışmalar hala sürüyor, herkes farklı bir şeyler söylüyor. Ciddi bir bilgi kirliliği var. Her ihtimale karşı her gün tüketmek yerine daha az tüketebilirsin.

technical1967, boksbody, requ. ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Birde şu sporu icra edenlere narsist, ruh hastası derler. Lakin gördüğüm kadarıyla bu işe gonul verip, başarıya ulaşan insanlar son derece mütevazi ve etrafına faydalı kişiler olup çıkıyor, siz de bu duruma en güzel örneklerden birini teşkil ediyorsunuz, basarilarinizin devamını dilerim.

ayz, alvel, requ. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bu sporun yapılabilecek en bireysel sporlardan biri. Zamanla özgüveni, hatta egoyu da ciddi anlamda artırıyor, bu da doğru fakat ne seviyede olursak olalım daha iyisi her zaman var. Bunun bilincinde olduğum için kendimde sonuç aldığım şeyleri kendilerini ilerletmek isteyenlerle paylaşmak hoşuma gidiyor. Paylaşımlarımdan insanların faydalandığı, sonuç aldığını görünce gerçekten mutlu oluyorum.

columbu ve requ. bunu beğendi.
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Surekli ton baligi zararlidir agirmetal birikimi yapabilir
    Abd de onerilen edilen haftalik sinira uyulabilir degerleri hatirlamiyorum

Hıfzullah bunu beğendi.
  11. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    berkay abi merhaba, face'de de seni takip ediyorum ordan HııT kardiyo hakkında soru sorucaktımda o yazını yeni gördüğüm için belki görmessin diye burdan sorayım dedim..30 sn tempolu yürüyüş 30 sn de sprint yani benim anlayabileceğim şekilde son güçle depar var.. Şimdi bu tamam 30 sn sprint yaptıktan sonra tekrar 30 sn 'lik tempolu yürüyüşemi ineceğiz yoksa oturup yada durup dinlenme gibi bişi mi yapıcaz? Ayrıca bunu 10 tur yapıcaksınız demişsin yani 30 sn tempolu yürüyüş 30 sn sprint 1 tur ediyor sanırım?

12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    lethe'den ozur dileyerek soruyu ben cevapliycam ama ustune soru katicam :D
    hic ara vermeyeceksin, 30sn hizli,30 sn normal sonra ara vermeden 30sn hizli,30sn normal. taki 10tur yapana kadar dinlenme yok. sogumayi unutma.3dk daha yuru.

benim soruma gelince, ben kas insaasina devam edip,ayni zamanda gobegi kucultmeye devam etmek istiyorum. hiit tarzi kardio onerdiler. siz hic denedinizmi? ya da ogrencilerinizden deneyip hem kas artisi hemde yag yakimi gerceklestiren oldu mu?

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  13. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Geçtiğimiz kış boyunca yaptığım haftada 1 spinning dersleri dışında vücut yapım gereği hiç düzenli bir kardiyo rutinim olmadı. Yazın kardiyo yaptığımda sabah aç karnına HIIT tercih ettim fakat bu kardiyoların sayısı ciddi bir fark gözlemleyebilecek miktarda değildi.

Düzenli HIIT yapan öğrencilerimden forumda da detaylı günlük tuttuğu için aklıma ilk olarak Burak geldi. Kendisi Ramazan sonundan beri haftada 4 gün aç karnına HIIT yapıyor ve bu süre içerisinde yağ oranını azaltıp, kas miktarını artırdı. Aynı sonuçlar herkeste malesef elde edilemeyebilir, beslenme, supplement desteği, HIIT seviyesi (Biri 20 km/s ile sprint atıyordur, diğer kişi 10 km/s ile örneğin), vücut tipi gibi bir çok etken var işin içinde. Kilo almak isteyen bir ektomorf aç karnına HIIT yapma riskini almasın mesela. Yağ vermek isteyen endomorflar bu riski daha kolay alabilirler.

14. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Savaş cebeci vücut tipi diye bir şey yoktur diyor eğer endokroloji sonuçlarınız yani hormon testi sonuçlarınız normal ise tamamen saçmalıktır vücut tipi diyor doğru beslenme doğru antreman ve doğru uyku düzeni vardır diyor.eğer hormon testi bozuk veya normal değilse zaten doktor tedavisi gerekir.

15. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Ve son olarak low carb diyeti hakkında görüşlerinizi alabirmiyim?

16. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam omuzda tekrar sayılarınız nedir. Bizim salondakiler hep 10 12 tekrar yapıyor. Sizce bu tekrar sayıları doğrumudur.

17. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bugünkü antrenmanımızdan, @Muscleguy ile

upload_2014-9-23_20-5-50.jpeg

Bazı press hareketlerinde zaman zaman 6-8 tekrara düştüğüm oluyor fakat bunun haricinde genellikle ben de 10-12 tekrar aralığında çalışıyorum.

Şu ana kadar hiç denemediğim bir diyet tipi. Ektomorf olduğum için karbonhidratın düşük olduğu diyetleri hiç denemedim ve denemeyi de düşünmüyorum.

Master_Blaster ve bycaner bunu beğendi.
  18. berkyanar

berkyanar Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İzmir
    Yer:
    İzmir
    Başarı ve azminiz için tebrik ederim. Bende 12 kaza 6 ameliyat geçirmiş olsam da benzer hedefler taşımaktayım. Özellikle bu tür şeyleri bahane olarak kullanan insanlar adına :)
    Bu işin bana göre en önemli kısmı asla vazgeçmemek. Kafaya koyduğunuz zaman her şey oluyor sizde buna canlı örnek olmuşunuz. Tekrardan tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim.

Hıfzullah ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  19. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    şuan vücudunuzda bi bölge diğerlerinden pek geride durmadığı için soruyu şöyle sorayım
    daha önceki dönemlerde bir yada daha fazla bölgeniz geride kaldımı kaldıysa bu bölgelere extra çalışmalar koydunuzmu haftada 2 kere çalışmak gibi
    eğer böyle bi durumunuz olmadıysa ne önerirsiniz geri kalan bölgeye?
    bu arada vücudumun gerisinde olan kollarım

20. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bir süredir kalflarımı geliştirmek için haftada 2 kere çalışıyorum bacak gününde ve sırt gününde. Bunun dışında bazı kas gruplarını haftada 2 kere çalıştığım oldu fakat bunu ekstra çalışma olarak değil de splitin gereği olarak yaptım. Geri kalan bölge için ekstra çalışma 6 haftalık bir periyot şeklinde denenebilir, olumlu sonuç alınmazsa devam edilmez ekstra çalışmaya. Konu kollar olunca fazla çalışmak verimli olmayabiliyor.

alvel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş