1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Berkay Türkkan(BBG Army) # 3 Senelik Evrim Hikayesi # Ektomorf # Motivasyon

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. Halbmond

Halbmond Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Berkay bey, unv ogrencisi old icin gerekli vakti saglama umkaniniz var. Cumarteside dahil Çalisan insanlar olaya nasil bakmali , kac gun ayirmali, bir uzmanla mi calismAli, şanslari nedir.senin 1 sene sonra sahip oldugun olculeri hedef alarak konusuyoruz.endomor olarak sunu gordum , kisa vakitlerimiz oldugu icin kardiyonun sart oldugunu. Her gun kosmali, strength ve kardiyo bir arada gitmeli. Kardiyo zaten fazla vaktinizi almiyor bu yuzden cazip ve sart.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. o_N_u_R

o_N_u_R Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Turizm Otelcilik
    Yer:
    Istanbul
    Emege saygi.masallah

3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Hazır alakalı alaksız bir sürü kişiyi konuya toplamışken bir fotoğraf daha koyayım. Yanımdaki tahmin edebileceğiniz gibi @veggiegulc

upload_2014-9-8_13-32-33.jpeg

Master_Blaster, boksbody, ace1 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Başlıktan ilk polemik mesajından sonra 76 mesaj temizledim..temizledim derken hepsi yönetimin arşivinde saklı.
    2 kişi direkt 3 ay , 2 kişi de 5+5 puana ulaştığı için 3 gün ceza aldı.

Üyenin başlığını gereksiz ısrarlar ile kirletmeyelim..bu konuda yeteri kadar tolerans gösterildi ama sonu gelmedi..ısrar devam ederse tekrar ihlalinden cezalar büyüyecek..
    herhangi bir konuda ispatlı, net diyeceği olan pm atsın ya da ilgili pm.i / mesajı raporlasın! Gereği yapılır..

Tüm forumu bırakıp bu başlıkla uğraşamayız..bu başlık için tekrar uyarma yapılmayacak..

...

shaq, PeNa, ace1 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    İlaçlı veya ilaçsız ne fark eder %100 kimse bilemez ortada bir emek var ona bari bir saygı gösterin.bravo baba daha nolsun.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  6. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar, söylenenlerin aksine bende doğal olduğunu düşünüyorum öyle olsun istediğim için belkide. Herkezinde bildiği gibi streoid kullananlar 3 yıl gibi bi sürede senin geldiğin seviyeye gelemeyebiliyor. Forumdanda var böyle bildiklerimiz... herkez gelicek olsaydı hepimiz ' lethe ' gibi olurduk zaten ;) Başarıların devamını dilerim, motivasyon destek vs. herşeyinle ben gibilere yardımcı oluyorsun. Teşekkürler...

requ. ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Merhaba,

Önceki kargaşa içerisinde bu mesajı görememişim, şimdi cevaplama fırsatı buluyorum. Hem şu an devam ettiğim salonda, hem de eski salonumda iş yerinden direkt olarak spora gelen birçok kişiyle karşılaşıyorum. Yaşadıkları en büyük sorun iş yoğunluğu sebebiyle öğünleri istedikleri gibi ayarlayamamaları oluyor. Bunun yanında antrenman sonrası öğün de çoğu çalışan için hep geç saatlere kalıyor. Antrenmanlarını geç saatte yapmak zorunda kalanlara tavsiyem mümkün olduğunca kısa ve yoğun antrenman yapmaları, beslenmelerinde ise karbonhidratı gün içerisine yaymaları. Bazı bünyeler için geç saatte alınan karbonhidratlar pek bir sorun yaratmayabilir fakat çoğu kişi için yemek yedikten 1 saat sonra uyumak pek verimli olmuyor.

İlk senede yakaladığım gelişimi baz alırsak haftalık 3 günlük, çift bölge çalışması düzenli bir şekilde uygulandığında istenilen sonuç elde edilebilir. Spor salonunda nitelikli bir eğitmen ile bire bir çalışmanın herkese önemli bir faydası olur fakat malesef herkeste bu imkan olmayabiliyor.

Kardiyo yapmayı verimli bulmadığım iki zaman var, biri bacak antrenmanı günü, diğeri ise bacaktan sonraki gün. Amaç ne olursa olsun ağırlık antrenmanı ile kardiyonun birlikte devam ettirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Asıl amaç kilo vermek olabilir ama oluşabilecek sarkmalara karşı önlem almadan sadece kardiyo ile bunu başarmaya çalışmak bana göre doğru değil. Zaman olaraksa ağırlık antrenmanının devamında HIIT şeklinde yapılırsa hem etkili hem de pratik olur.

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  8. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Alakasız olacak ama önerebiliceğin veya kullandığın gerçekten etkili protein tozu var mı gerçekten bu bende etki yarattı diyebiliceğin.

9. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Protein tozlarının gözle görülebilecek bir fark yarattığını düşünmüyorum ki burada böyle bir etki gösterdiğine inandığım bir marka önereyim :) Hem fiyatı hem içeriği sebebiyle whey olarak Optimum Gold Standard Whey kullanıyorum uzun süredir, gayet memnunum ama pre-workoutlar dışında şu ana kadar gözle görülebilen etkisi olan bir supplement gözlemlemedim kendimde. Çok klasik ama beslenmede bitiyor her şey.

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  10. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Pre-workout olarak ne önerirsin yada şöyle sorayım arginine kullanmak mantıklı mı sence? :)

11. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Pre-workout olarak ne önerirsin yada şöyle sorayım arginine kullanmak mantıklı mı sence? :)

12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    3 senede nasıl böyle bir vücut diyenlere cevap olmuş bu çanta fotoğrafı.

13. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Aynı şeyi düşündüm.Tartışmaları hep izledim.Taraf tutma gibi bir gaye gütmeden objektif bir gözle.Birisini eleştirirken ölçüt şudur bence: Ben onun yaptığının ne kadarını yapıyorum.Aynı fedakarlıkların yüzde kaçını yapıyorum.%100 ise ahlak ve yapıcılık çerçevesinde babalar gibi yaparsın eleştirini.Diğer türlüsü de eleştiridir; ama ne yapana ne de eleştirilene bir faydası yoktur.Neyse uzatmayayım imkanı olanlara örnek alınacak bir mevzu bu çanta olayı gerçekten :)

alvel, requ. ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  14. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Dün günlüğümde paylaştığım ve yukarıdaki mesajlarda bahsedilen fotoğrafı burada da paylaşayım. Eminim ki 3 yıldır spor yapan herkes bu şekilde besleniyordur.

Artık hayal dünyasını bırakıp gerçeklere dönelim, sadece kendim için söylemiyorum, belirli fedakarlıkları yapmadan -ya da daha da açık söyleyeyim- bu spora bizim harcadığımız paraları harcamadan kendinizi ben ve benim gibi adamlarla karşılaştırmaya kalkarsanız sonuçları mantık sınırlarınız içerisinde bulamazsınız. Maddi olarak daha iyi bir durumda olsaydım, yapacağım harcamalar aynı şekilde daha fazla olurdu. Şu anda da bir öğrenciye göre bu spora ciddi paralar harcıyorum ve bundan hiçbir pişmanlığım yok. Yaşıtlarım alkol, eğlence vb. harcamalar yaparken ben yemek, supplement, ekipman harcaması yapıyorum. Elimden geldiğince yapmaya da devam edeceğim.

özgenç, asrin78, StormBlast ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  15. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam disiplininize hayran kaldım. Ben okula tonbalıklı sandviç getirmeye üşeniyorum :) . Bu estetik vücudun sırrı bu disiplinli yaşam olmalı. Genetik olarakta çok şanlısınız kanımca hem kas kütleniz hemde estetik görüntü olarak çok üst düzey vücut inşa etmişsiniz.

Değil naturel olarak , Onlarca steroid alıpta kas olarak sizin yanınıza bile yaklaşamayan bir sürü insan var. Bu yüzden sizi çekemeyenler olacaktır ve kıskanılmanızda çok doğal. Saygılarımla..

16. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bir süredir en sevdiğim yer ve en sevdiğim poz.

upload_2014-9-11_0-24-39.jpeg

Master_Blaster, ace1 ve requ. bunu beğendi.
  17. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Sayın hocam omzunuzu böyle kesmeyi nasıl başardınız.

18. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Omuz hatlarımın keskin gözükmesinin iki sebebi var, birincisi arka omuz bölgesini spor hayatımın en başından beri ihmal etmemem, ikincisi Side Lateral Raise'ı çok uzun süredir sallanmadan ve oturarak yapmam. Ön omuz bölgesi öyle ya da böyle gelişiyor fakat özellikle arka omuz ve yan omuz hareketlerinde hareketten çalarsanız istediğiniz gelişimi elde edemiyorsunuz.

Antrenmanlarımın %90'ında yukarıda bahsettiğim bölgeleri yavaş ve kontrollü çalışırım. Bazen çok ağır kilolarla daha hızlı tekrarlar yaparım ama asla sallanmam. Mesela bir süredir Side Lateral'i 4 set 22'şer kg ile çalışıyorum. Gerçekten iyi geldi. Önceki dönemde ise 12-16 kg aralığında daha yavaş çalışıyordum.

Master_Blaster bunu beğendi.
  19. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Lateral ağır kilolarda çalışılmamalı değil mi lethe? 5 kilogram yakıyor omuzlarımı 7.5 kilogramda lateral çalışamıyorum nizami olmuyor yani. Bu durum normal mi?

ace1 ve zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  20. jandersunstar

jandersunstar Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    çok estetik ve harika vücut, ben 4 senedir body yapıp kür yapmış adamlar biliyorum Lethe nin yanına bile yaklaşamaz

Sayfayı Paylaş