1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Berkay Türkkan(BBG Army) # 3 Senelik Evrim Hikayesi # Ektomorf # Motivasyon

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Merhaba arkadaşlar,

Ben Berkay Türkkan, çoğunuz beni büyük ihtimalle Lethe552 olarak biliyorsunuz. 2011 Ağustos ortasında başlayan fitness hayatımı dönemsel olarak sizlerle paylaşacağım. Bu konunun herkese, özellikle ektomorflara motivasyon kaynağı olmasını istiyorum. Umarım hedefime ulaşırım.

Spora başladığımda 76-78 kg civarlarındaydım ve aşağıdaki fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi 1.85'lik biri için oldukça zayıf duruyordum.

upload_2014-8-18_14-33-13.jpeg upload_2014-8-18_14-33-31.jpeg upload_2014-8-18_14-33-35.jpeg

İlk senem hatalarımı anlamakla, bu spora alışmakla geçti. 9. aydan itibaren forumda ilk günlüğümü (https://www.bodyforumtr.com/threads/lethe552-antrenman-günlüğü.52091/) tutmaya başladım ve o günden sonra bu sporla ilgili bilgilerimi araştırarak, okuyarak artırmaya başladım.

upload_2014-8-18_14-36-31.jpeg upload_2014-8-18_14-36-37.jpeg

İlk senenin sonunda ilk güne kıyasla gözle görüşür bir gelişme elde etmiştim fakat daha fazla hacim kazanmam gerekiyordu. Ektomorf vücut tipine sahip olmam kilo almamı zorlaştırıyordu fakat vazgeçmedim, kademeli olarak beslenme düzenimi iyileştirdim, antrenman programlarımı kendim yazar hale geldim ve hedeflediğim yolda emin adımlarla yürümeye devam ettim.

upload_2014-8-18_14-39-57.jpeg upload_2014-8-18_14-40-40.jpeg

İkinci senenin sonunda durum yukarıdaki fotoğraflardaki gibiydi. İlk seneye kıyasla kütlemi artırmıştım fakat devam etmek istiyordum. Beslenmemi bir tık daha yukarı çıkardım. Eskiden zaman bulursam yediğim 4. ana öğünü kalıcı olarak beslenme düzenime ekledim. Dönemsel olarak antrenman sistemlerimi, tekrarlarımı, set aralarımı değiştirerek vücudumu şaşırtmaya başladım. Adım adım profesyonelliğe doğru gidiyordum.

Bu mesaja daha fazla fotoğraf koyamadığım için hikayeme 2. mesajda devam ediyorum.

Ekli Dosyalar:

SansiBB, Suçicek, jandersunstar ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    upload_2014-8-18_15-26-52.jpeg upload_2014-8-18_15-26-56.jpeg

Yeni spor salonuma geçmemle birlikte fitness hayatımdaki 3. senemde şu ana kadarki formumun zirvesine çıktım.

upload_2014-8-18_15-27-13.jpeg

Men's Fitness Dergisinin düzenlediği Fit-Model yarışmasında 1. oldum ve bu noktadan sonra emeklerimin karşılığını almaya başladım. Bu başarılar bana motivasyon kaynağı oldu.

upload_2014-8-18_15-27-55.jpeg upload_2014-8-18_15-27-59.jpeg

Men's Fitness dergisinin 4 farklı sayısında yer aldım. Fitness ile ilgilenen insanlar günlük hayatta da beni tanımaya başlamışlardı.

upload_2014-8-18_15-28-19.jpeg

Spora ilk başladığım zamanlarda dergilerde görüp, iç geçirerek baktığım insanlarla(Murat Tavman gibi) tanışma fırsatım oldu.

upload_2014-8-18_15-28-55.jpeg upload_2014-8-18_15-28-59.jpeg

upload_2014-8-18_15-29-4.jpeg upload_2014-8-18_15-29-8.jpeg

İnsanlar için ciddi bir motivasyon kaynağı olmaya başlamıştım. Çevremde bir çok kişi değişimimi gördükten sonra spora başlama kararı aldı. İnsanları böyle olumlu bir şekilde etkileyebilmek beni çok mutlu etti, hala herhangi biri bana gelip "idolümsün" dediğinde tanıyayım veya tanımayayım hiç farketmez, çocuk gibi sevinirim.

3. mesajda devam ediyorum.

Maylıba, emreozgun479, BLAST ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    upload_2014-8-18_15-31-18.png upload_2014-8-18_15-31-32.jpeg

3. sene içerisinde kız arkadaşım @veggiegulc ve antrenman partnerimle @Muscleguy birlikte BBG Army adlı fitness oluşumunu kurduk. Üçümüz de çok ciddi fiziksel değişimler geçirerek şu anki fiziklerine ulaşmış, bu spora gönül vermiş ve önlerinde kısa ve uzun vadeli hedefleri olan kişileriz. Bu hedeflerimize ulaşırken bizimle aynı hevese, heyecana, isteğe sahip diğer kişilere de yardımcı olabilmek için BBG Army'i kurduk ve paylaşımlarımıza başladık. Tamamen kendimiz hazırladığımız videolar, yazılar, püf noktalar, tüyolarla fitness, vücut geliştirme, sağlıklı beslenme ve supplementler hakkında paylaşımlarımıza devam ediyoruz.

upload_2014-8-18_15-32-12.jpeg upload_2014-8-18_15-32-16.jpeg

upload_2014-8-18_15-32-24.jpeg upload_2014-8-18_15-32-28.jpeg

Spor hayatımın ilk 3 yıllık kısmını 3 mesajda özetlemeye çalıştım. Bu sporu sağlıklı bir şekilde uzun süre devam ettirmek istiyorum. Hala kısa ve uzun vadeli bir çok hedefim var ve bu hedefler hiçbir zaman bitmeyecek. Umarım konuyu okuyan herkese motivasyon kaynağı olabilirim. Sorularınızı buradan veya güncel antrenman günlüğümden (https://www.bodyforumtr.com/threads/lethe552-veggiegulc-antrenman-günlüğü-yeni-3-sene-ektomorf.81880/page-49#post-891788) cevaplayabilirim.

Herkese sağlıklı sporlar!

Berkay Türkkan

prodigy842, Jzargo, BLAST ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  4. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    1ile 2. sene arasındakı fark barız, tabı 2. yıl cıvarındakı kılo alımı yuzunden bıle bellı oluyor, vucut tıpınden dolayı kılo alımı hertarafına dagıldıgı ıcın guzel durmus,tabı sasırtmalar dogru formlardakı calısmaların onemı sanıldıgınden cok buyuk hep soylerım:)

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  5. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Muazzam bir emek var ortada senin gibi insanlari gordukce bu sporun turkiyede de gelecegi oldugunu dusunuyorum tebrikler kazasiz belasiz nice 3 yillar dilerim berkay abi :)

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Diyecek şey yok, tebrikler.

@Lethe552 ilk yağ yakımına ne zaman girdin?

7. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrik ederim, güzel bir hayat tarzı benimsemiş ve karşılığını almışsınız. Böyle güzel gelişimleri gördükçe insan dahada hırslanıyor.

8. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Lethe552

Selam,

Tebrrik ediyorum ve umarım başarılarınız daim olur. Ortada çaba, azim ve emek oldukça daha iyi yerlere geleceğinize inanıyorum. Herkes bu sporu yapabilir ama herkes bu kadar işi ciddi yapamaz ve bukadar yol katedemez.

BBG Ailesine Başarılar

9. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Tebrik edilesi.Azmin sonucunu açıkça görebiliyoruz.

10. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Konununuz benim için extra motivasyon kaynağı olduğunu bilmenizi isterim hergün kalktığımda baktığım resimler bunlar umarım bende bu yolda ilerlerim sporda 5. Ayım ve disiplinli şekilde devam ediyorum tebrikler ..

11. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Güzel yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim. Konuyu okuyanlara motivasyon kaynağı olmasının yanında böyle güzel yorumları duymak benim motivasyonumu da artırıyor.

Özel bir yağ yakımı dönemimm hiçbir zaman olmadı. İlk 2 senemde adaptasyon dönemi dışında kardiyo da yapmadım. 3 senemde yeni salonuma geçtikten sonra haftada 1 gün(dinlenme günlerimden birinde) düzenli olarak, 45 dakika civarı süren spinning derslerine katılmaya başladım. Bu yaz döneminde spinnniglere de ara verdim, havalar biraz soğumaya başladıktan sonra tekrar başlayacağım.

doxux ve abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  12. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Selamlar ;
    Berkay abinin geldiği noktadan daha çok başladığı nokta daha önemli bence çünkü çabuk gelişebilen birisi değil çok çabuk pes edebilirdi. Ancak bu onu yapmamış ve devam etmiş şuan hepimize motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor. Sonuç olarak onunla çalışıyorum ve bundan çok memnunum. Bu sporu yapmaya devam ettiğim sürece , antrenmanlarımı kendim yazmaya başlasam bile ondan hep bir destek alacağım.. Çünkü her gün farklı bir şey araştırıyor , her gün farklı bir konu hakkında makale okuyor. Bu yaptıklarının karşılığını konu içerisinde görüyoruz zaten.. Bundan sonra gelişmeyeceğini düşünenler olabilir ancak onda ki bu azim olduktan sonra Bir kişi bile önüne geçemez ve gelişmeye her zaman devam eder.
    İyi günler.

13. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Başarıların bariz ortada, inşAllah seni daha ilerlerde görücez.

14. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam özgüven patlaması yaşadım spordayım :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Bu kış şu ana kadarki en yüksek kas kütleme çıkacağım. Çalışmalara şimdiden başladım.

Bu başarıları adım adım, bütün forumun gözleri önünde kazanmak benim için çok anlamlı oluyor. Daha iyilerini de hedefliyorum, çalışmalarımı hep daha ilerisi için yapıyorum.

İlk okuduğumda gerçekten çok gülmüştüm bu mesaja, böyle güzel tepkiler beni de motive ediyor.

HushMoney bunu beğendi.
  16. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Güncel ölçülerini de payalsirsan sevinirim en azından en son olctugun ölçüler de olabilir
    Bir diğer mevzu ise naturelsin galiba hani vücutta öyle anormal bir irilik yok gayet fit ve sağlam duruyorsun

17. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Fotoğraf paylaşımlarıma antrenman günlüğümden ve buradan devam edeceğim.

upload_2014-8-23_12-38-48.jpeg upload_2014-8-23_12-37-45.jpeg

*Men's Fitness dergi çekimlerinden iki kare

Çevremde soğuk nizami ölçü alabilecek çok kişi olmadığı için mezura ile pek ölçü almıyorum. En son kendi kendime kollarımı ölçtüğümde soğuk halde 42-42.5 cm arasındaydı. Sıcak ölçü hiç almadım, soğuk ölçüyle karşılaştırma yapmayı çok daha sağlıklı buluyorum.

Evet naturalim, supplementler dışında herhangi bir ilaç, hormon vb. takviye kullanmadım. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

Jake Tyler bunu beğendi.
  18. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Selamlar ;
    Biraz önce arşivimde dolaşırken Berkay Türkkan ile çekildiğim fotolara denk geldim. Sizlerle paylaşmak istedim. Buradan Berkay Karagöz'e de selamlar :)

10579792_10152419046273801_484722669_n.jpg

10643388_10152419046408801_1314489820_n.jpg

Herkese iyi geceler :)

boksbody ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  19. Aithusa

Aithusa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Valla helal olsun abi bu spora baslamadan beni simdiden dahada heveslendirdigin icin tesekkurler.1-2 sorum olucak kac yasinda basladin ve protein tozu vb. ne zaman kullanmaya basladin ?

Kolay gelsin :)

20. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Fitness'a 19 yaşında başladım. Protein tozu kullanmaya ise sporda 3. ayımı doldurduktan sonra başladım. İlk sene sadece whey ile devam ettim, daha sonra yavaş yavaş supplement eklemeleri yapmaya başladım.

Aithusa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş