bench preste barı gögse değdirmek yada 5cm yukarıda bırakmak?yd alt gögüse ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Savaşcı tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

siz ençok hangi şekilde yapıyor sunuz? 1yada 2 den birini 3-4 dende birini işaretleyi

1. tam indirmem barı

34,2%
  2. barı tam indiririm

61,5%
  3. karın tarafına doğru indiririm

16,2%
  4. gırtlağa yakın yaparım

15,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bu ayki M&F ta kolları yana doğru açarak (yani kuşbakışında " t " şeklindeki) bench press yapmanın omuzlara aşırı yük bindireceğini ve sakatlık riskini artıracağı yazıyordu. Bunun için dirsekleri vücuda yaklaştırmak gerektiği belirtilmişti.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Evet bende okudum dergıyı, fakat gorusumu degıstırmedı.. Orada ısın sakatlık boyutuna degınmıs, goguse nasıl en ıyı sekılde vurdururuza degıl..

Eger dıkkat edılerek yapılırsa acmak gogus ıcın daha verımlı bana gore, zira kollar ne kadar kapanırsa o kadar tricepse vuruyormus gıbı gelıyor.. Ama tabıkı sakatlanmaların onune gecmek ıcın dıkkatlıce yapılmalı hareketler..

Benım orada kısısel onerımdı, zaten t seklınde duzleyemeyız gıbıme gelıyor fakat yınede olabıldıgınce acarak uyguluyorum.. Zaten her hareketı herkes aynı yapacak dıye bır sey yok..
    Iyı calısmalar wrestler..

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    bende umurun dediği gibi yapıyorum. Ayrıca yukarda eklemlerimi dümdüz tutmuyorum. Eskiden tutardım bıraktım. Sürekli kasılı kalmasına dikkat ediyorum. Barı ne kadar kafamıza yaklaştırırsak o kadar omza biniyor ve kuvvetimizde azalıyor. Omuza çok yakın tutup barı değdirdiğimzide tekrar yukarı çıkartmak için deli bir güç gerekiyor.

Ben karna yaklaştırdıkça benchte daha yüksek ağırlık çıkabiliyorum. kolları da yanlara açarak göğüse daha fazla yükleniyorum. meme ucunun altına indiriyorum yani.

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    barı gerektiğinden fazla boğaza yakın tutarsan triceps veya gerektiğinden fazla aşağı karına doğru tutarsan omuzlar daha çok çalışır denemesi bedava

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    cadoc dediğinin tam tersini düsünüyorum. yukarı doğru tutarsan omuza aşağı doğru tutarsan tricepse vurur. denemen bedava.

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=Dh3t6T-nqP0
    bi şeyler öğrenirsin belki denemeyede gerek yok

7. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Sen heralde Incline Bench press i karnına indiriyorsun kardeş ?

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
  9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    7:00 dan 7:30 a kadar izlersen benim söylediklerimin aynısını söylüyor

hitap şeklini düzelt kardeşim olduğunu sanmıyorum
    ben flat bench press için söylediklerimin arkasındayım saçmalamadan önce bi daha düşün

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Cadocx!!

Sen mi hitap şeklinin düzgün olması gerektiğini savunuyorsun?

Bu nasıl bir cümledir tekrar düşün. Belki saçmayalanın kim olduğunu anlarsın. Bu forumda senden ne öğrendim ki şimdi seni kaale alayım. Okuduğum herşeyi bu forumdaki düzgün ve tecrübeli insanlardan öğrendim. Bunlar genellikle özel üyeler, modlar ve adminlerdi. Sende birçok şeyi bunlardan öğrendin.

Mesele hareketin nasıl yapıldığı vs. değil. Seninki de doğru olabilir benimki de , bunu yazarak tartışırız. bunu ne senin ne de benim bilgim ve tecrüben açıklar. Bugüne bugün ne kadarlık tecrübemiz var?

Bu forumda teknik konularda günlerce karşılıklı tartışmış insanlar var. Karasan, diez, bonatschi, ayaz, pump forever vs.

Onların tartışmalarını okursan bir konuda nasıl tartışılabilir öğrenirsin.

Belki nasıl bench yapılacağını öğrenmişsin ama nasıl olgun bir insan olunacağını öğrenememişsin.

Şiddetle tarzını kınıyorum.

residente_calle bunu beğendi.
  11. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    o mesajı kime yazmışım bi daha oku
    ben forumda bilgi paylaşımı için bulunuyorum bu konudaki görüşümüde bildirdim sen alıntı yapıp yok bu yanlış dedikten sonra sana video nun linkinide attım ki dave tate bu konuda uzman birisi inanıp inanmamak sana kalmış ben illa doğrusu budur demiyorum bir yanlış anlama olmuş ama üslubun çok yanlış

12. ahmetgolf

ahmetgolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    [Arkadaslar slm ben göğüslerimden şikayetciyim. hacim olarak büyükler. duzenlı olarak vucut gelıstırme yapamıyorum ama bu kez duzenlı devam edıcem. ben gögüslerimin hacim olarak azalmasını istiyorum nasıl bı prog. uygulamalıyım. fotolarımıda yukleyebılırım gereklıyse. sımdıden tesekkurler!!!

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    konu gidişatından sapmasın lütfen! kırıcı, rahatsız edici üsluplar yasaktır!

14. RuZu

RuZu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kendi dokumanlarımdan bir kaç ip ucu ( men's health dergisinden alintidir ) :

1 - antrenör ve powerlift sporcusu dave tate : göğsünüzü bench pressle büyütmenizin en etkili yolu dirseklerinizi gövdenizin yanlarına mümkün olduğu kadar yakın tutmak ve barı tam alt göğüs kaslarınızın hizzasında yukarı itmektir. tabi bu teknik icin güçlü tricepsler şart ... ( bu adam son katıldığı yarışmada 273 kilo kaldırmış )

ve şu şekilde ip uçları vermiş

- dirseklerinizi govdenizin yanında tutmaya çalışın
    - topuklarınızı yere bastırın , sıtnızını ve omuzlarınızı sehpadan ayırmayın.
    - hareket esnasinda kürek kemiklerinizi sıkıştırın ve bu şekilde tutmaya çalışın.
    - hareket boyunca kalçanızın sehpadan ayrılmasına izin vermeyin.belinizi hafifce yukari kaldirabilirsiniz.
    - barı tam göğüs kafesinizin üzerinden yukarı itmeye dikkat edin. barın her zaman tam dirseklerinizin üzerinde olmasına dikkat edin.
    - halteri yukarı doğru değil , barı iterek vucudunuzu halterden uzaklaştırdığını hayal edin.

eğer isterseniz arkadaşlar bu adam bench press performasını artirmak icin bi programda vermiş .. konuyla cok alakası yok die vermedim .. 2 sayfalık bi yazısı var paylaşabilirim ..

jimraynor ve Savaşcı bunu beğendi.
  15. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
  16. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    omuzun çalışması parmakların tutuşu ile alakalıdır.baş parmağını bar a kılıtlıyerek tutarsan omuzuda calıstırırsın.ama baş parmaklar ile dıger parmaklar bıtışıkse dogru calısırsın.

17. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bencede tam indirmemek lazım kasın bosalmaması devamlı bir gerilim altında bırakılması lazım tam indirmekten kastım barı degdirmektir. tam degmede geri kaldırılmalı. ancak tam indirme durumundada gogusun yan kısımlarına bir hayli vuruyor bunuda soyleyeyim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:14 ----------

gogos kaslarının yayılması saglamak için barı geniş tutuş bence cok onemli. bunu dewamlı yapmalıyız ancak arasıra dar tutus bench press ve cable cross programa alınarak iç kısımlarada ii etki edilebilir.

18. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
  19. Hercai

Hercai Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    barı ust goguse ındırmenın sakatlıga sebep oldugu soylenmıs pekı gelısımı etkılıyor mu sakatlık dısında yanı altgoguse ındırınce daha mı iyi gelısme saglıyo ?

20. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Ben de genelde normal kaldırıp tam göğüs ucuma değicek kadar yavaş bir şekilde indirip; hem koldaki yanmayı, hemde göğüsteki gerilmeyi hissedene kadar indiririm.

Son düzenleme: 17 Kasım 2010

Sayfayı Paylaş