Bench press zayif noktasi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve afka9 tarafından 26 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bench press yaparken ve agir kiloda calisirken harekette barı göğüsümden çıkarıp üst kolum yere paralel olana kadar getiriyorum gerisini getiremiyorum. Bu zayif triceps ile mi ilgili yoksa omuzla mı?

Bir de sizce bunun için en iyi asistan egzersiz nedir? Close grip bench,Rack lockout ,dips, french press bunlari zayif triceps icin oneriyorlar genelde

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Zayıf triceps için hareket olmaz zaten genel olarak triceps idmanı yapıyorsan beslenmen ile beraber güçlenecektir.Press hareketlerinde kişiler yapabileceğinden daha ağır girmek ister ama ağırlık işi kademeli şekilde artmalıdır.O set tam çıkmıyorsa demek ki kaldırdığın ağırlık sana göre değil bir tık daha düşürerek devam etmelisin.Ağırlık,hareketleri doğru yaptığın,iyi beslendiğin ve iyi dinlendiğin sürece artar.

3. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sana göğüsleri çok iyi biri olarak söylüyorum bunu arkadaşım vardı göğüs sıfırdı sanada söylicem press hareketlerinde kollarını kilitleme kollarının açısı 160 170 derece olunca aşağıya in inebildiğin kadar ve fly hareketine önem ver yani tabi kaç kg basar bilmem 5 10 ama ellerin yere deysin fly o kadr aç flyı ağır gir kendini yırt yani çoğu flyı basamaz tabi gelipde 30 kg basmıcan ama ben 22.5 kg basıyorum şuan diyetteyim ve iyi bir rakam bence

4. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    senin kide çok iyi .o ağır basanlar konusunda çok doğru tespit arkadaşım var 60 kg adam120 kg göğüs basıyordu biraz abartmış olablirim :) bi diğeri var 83 kg 110 kg bench yapıyor ama ne ye yarar bu iş hissetmek bu gün göğüs bastım da 15 tekrar 65 kg ilk sette hemen göğüsler şişti yalnız senin göğsünü yayman gerekyani bir press bir fly tarzı çalısman göğsünü genişletir tavsiye ederim ;)

afka9 bunu beğendi.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Göğsü yaymak için dumbbell fly daha iyi değil mi? Cable crossover iç göğüs uçin galiba

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Barı göğüsten çıkarırken yük daha çok omuza biner. En üst kilitlemeye doğru sıkıntı yaşıyorsanız tricepste sıkıntı var demektir. French press yapabilirsiniz tricepsin en büyük kısmı long heade daha fazla etki eder asıl kuvveti sağlayan kısım orasıdır.

7. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim hocam. Üst kolum yere paralel hale getirene dek sıkıntı yok gerisini getiremiyorum. Hareketin ilk yarisi tamam gerisi gelmiyor.Bu tabi 1 rm e yakın kilolarda oluyor.

Ayakta yapilan french press uzun baş için daha etkili değil mi uzun başın hacmi ve triceps gücü açısından ? French press i ben de yeni keşfettim baya sevdim paralel bar dips veya close grip bench e göre tricepslerimi baya iyi hissediyorum. Power rack ta yapilan rack lockout ve floor press hakkinda ne düşünüyorsunuz

8. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Paralelden sonrası için omuz çok da devrede kalmıyor kasın uzunluğu açısından düşündüğümüzde. Ama sizde göğüstede zayıflık var gibi adduksiyonu tam olarak tamamlayamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ayakta baş üzeri french press tabiki daha etkilidir ama yapmanızı önermem uzun vadede omuz sıkışması vs sakatlıklara götürebilir. İncline sehpada yaparsanız hem verim hem de sağlık açısından daha optimal olur. Rack lockout ve floor press aslında tam da sizin zayıf olduğunuz hareket açısında yapılıyor yani zayıf noktaya özel olarak çalışmış olursunuz. Ayrıca üstte tam sıkıştıracak şekilde fly çalışması da yapabilirsiniz.

9. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Adduksiyon derken ne oluyor hocam. Şu resimdeki degil mi? Ağırliği epey kaldiriyorum aslında forearm denilen üst kol alt kolumla 90 derece aci yapacak kadar kaldiriyorum gerisinde sıkıntı oluyor. Hareketin ilk yarisi yani. Omuzlar lockout kisminda girer diye biliyordum ben aslinda ?

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 27 Mayıs 2017
  10. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    hayr ikiside olur fly vy cable c iç göğüs çalışma doldurma diye bir şey yoktur sen normal bench basınca da fly vy da yapsan iç kısım zaten çalışır kaslar izole olarak çalışmaz biri sana izol çalışır derse o cahildir sadece constantion curl de izole sadece bicepse vurur bi o hareket var istisnai

11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dogru ancak fly da hareketin tepe noktasinda moment veya tork sifirlandigi için gogsun iç kısmı fazla aktive olmaz. Kollar yere paralel hale gelince momentum maximuma ulaşacağı için dış göğüs daha fazla çalışır

12. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    arnoldun flyını bi izle bence adamın göğsüne bakarsan iç tarıfını görürsün :);)bende onun gibi yapıyorum ve iç göğsüm iyi :)

13. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Adduksiyon kısaca kolu orta hatta yaklaştırmak diyebiliriz. Sizde kol yere paralele kadar geliyor ama sonrasında sıkıntı oluyor demi ? Yani sadece tricepste zayıflık var diyemeyiz. Bu sıkıntı 15-20 derece sonra başlasa tricepste zayıflık var kilitleyemiyorsunuz manasına gelirdi ama bu durumda hem göğüs hem tricepste bi zayıflık söz konusu. Omuzların son durumda girmesi diye birşey yok hocam. Omuz tabiki tüm hareket boyunca çalışıyor ama bench presste son kısım kol ekstansiyonudur o işi de triceps yapar.

14. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam tam paralele kadar değil aslinda paralelin biraz daha ustune getirebiliyorum.

Göğüs için dumbbell bench eklemeyi düşünüyorum(flat veya incline). Dumbbell fly i falan pek sevmiyorum acikcasi

Son düzenleme: 27 Mayıs 2017
  15. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Paralelin yukarısına çıkarabiliyorsanız triceps çalışın hocam. İncline sehpada french press yaparak gayet iyi verim alırsınız. Dambıl fly yapmıyorsanız dambıl bench de iyi fikir hareket yolu uzun olduğu için göğüs daha fazla çalışır.

16. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dediklerinizi uygulayacağım,ilginiz için çok teşekkür ederim hocam. Fly da göğüsümu pek hissetmiyorum o yüzden dumbbell bench 'i daha cok seviyorum. İncline French pressi ekliyeceğim iyi verim alacagimi düşünüyorum. Hayirli ramazanlar dilerim

Hydraa bunu beğendi.
  17. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    İmkanınız varsa cable crossover daha etkili olur flydan daha eğlenceli de olabilir yapması. Yoksa dambıl press iyidir zaten. Ben teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar.

18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Cable crossover yapma imkanim yok. Serbest agirlikla fly, cable crossover ve butterfly a göre bence daha kötü en azından bana öyle geliyor ama onları yapma imkanım maalesef yok. Dumbbell bench press ile idare edeceğim incline ve flat yaparak. Biraz fly yapıp onu öğrenmeye calissam belki de iyi olabilir baya seveni var çünkü ayrıca göğüsleri biraz izole çalışmak gerekebilir

19. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Dambıl fly yaparken orta hatta yaklaştıkça yerçekimi etkisi nerdeyse sıfıra düşüyor bu da hareketten tam manasıyla verim almayı engelliyor. Kablo ile yaparken gerilim sürekli var olduğu için tabi ki flydan daha etkili olur ama imkan dahilinde en iyisini yapmaya çalışmalıyız. Başarılar dilerim :)

afka9 bunu beğendi.
  20. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    flyda millet dumbelleri birbirine değdirdiği için göğüs boşa gidiyor halbiki yanlış kablo da ise en güzel şey ellerini istediğin kadar kapatıp iç tarafa daha çok yükleniyorsun ama cable cross asıl göğüs hatlarını belli edip göğüste çizgi cıkartır fly ise yayar pressler şişirir ben hem fly hem kablo yaparım en mantıklısıdır doğru yapıldığında her hareket iyidir
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mayıs 2017 ---
    aflka kardeşim senin sorunun arka kolla alakalı arka kolun zayıf o rayı güçlendir

afka9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş