BB ye yeni baslayanların hangisi avantajlı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boyukarizali tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Hangisi Daha Avantajlı

1. Az kilo (Zayıf) olarak başlamak

oy sayısı 69
    75,0%
  2. Çok kilo (Şişman) olarak baslamak

oy sayısı 23
    25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    bence zayıf insan daha avantajlı zayıf insanın yaptığı kaslar hemen parçalanarak şekilli gözüküyor ama şişmanlardaki arçalanma bu kadar olmuyor
    şahsen ben zayıf başladım çokda bir geçmişim yok 4 ay yaptım ama kolumda çıkan kaslar kg li olanlarla yan yana gelince benim kaslarım daha şık daha gösterişli daha parçalı duruyor kg li olanların kası büyük gözüküyor ama o parçalnma onlarda yok tabi biz zayıflardaki kasa açlık kası diye bir yakıştırmada var ama bence çok daha şık duruyor

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bunları bilinçli bir şekilde mi yazdınız..vg antremanında nasıl yağ yakılabiliyor bana bilimsel bir kaynak verebilir misiniz..

ayrıca kilolu insan neden parçalama idmanı yapar?

ayrıca zayıf insanların idmanda güçleri yetmeyince neden etlerden enerji çalar?

Savaşcı ve MJAM27 bunu beğendi.
  3. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Hakikaten ben de anlamadım.Parçalama idmanı?Ayrıca vücut geliştirme muhabbetinde ilk defa ''et,but'' kelimelerini duyuyorum.''Et''lerden enerji almak deyimi nedir?

4. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Kilolu birisinin öncelikle kilo vermesi gerekir, zayıf birisinin ise kilo alması gerekir. İkisinin de aynı şartlarda spor yapması ve beslenmesi tabi ki beklenemez.

Ancak anket sorusu eksi gibi,
    kilo alma sorunu olan birisi ile kilo verme sorunu olan birisinin ideal kilolarına ulaşması ile ilgili bir karşılaştırma daha mahul olurdu herhalde.

5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    antreman sırasında ne harcıyoruz enerji değilmi yağlarımızı yakmıyormuyuz?

kilolu insanların ben hacim idmanı yaptğını görmedim genel itibari ile coğuda yüksek tekrar düşük ağırlık ile parcalamak istiyorlar ve ağır girmediklerinden sakatlanma olasılıkları düşük oluyorda.

2-) idman günü beslenemediklerinde vücut harcaması gereken enerjiyi kaslardan etlerden calar buda kilo alımını durdurur yavaşlatabilir
    antreman gününde iyi beslenemeyen bir insan o gün kas kaybı yaşar vücuttan çalar demek istedim et kaybı dediğim buydu, buda zayıf insanlarda daha cok görünür kilolu insan kilo kaybetse nolurki

MJAM27 bunu beğendi.
  6. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM

Antrenman sırasında harcadıgımız enerjiyi evet yağlarımızdan alıyorz büyük kısmını. kaslar yağları zorluyarak yagları parçalıyor ve ölçülerimiz aynı oranda kaslanarak gelişiyor.

kilolu insanlardan kastınız eğer baya bi yaglı kişilerse evet parçalama olarak giriyorlar ama yinede %20 yag oranına sahip kilolu bi insan direk hacim almayada girebilir bu kişinin isteklerine göre değişkendir.

kişi yeteri kadar protein alamassa ki yeteri kadar protein almak hesap kitap baya bir zordur. Karbonhidrat Yag Protein 3 nüde dengeli almak gerekir. Protein bakımından eksik Beslenen bir kişinin kaslarındaki gelişme yavaş olur çünkü hacim kazanması biraz daha zordur. Proteini varolan kaslardan almaya çalış etlerden değil zaten sen et kaybından kastını düzeltmişssin kısmen dogru söylüyorsun sadece anlatımda biraz farklılık var sanırım.

Scoobz bunu beğendi.
  7. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    biraz karmaşık yazdım ama anlamak için okursanız iyice anlaya bilirsiniz
    yağları yakarak enerji almak çok zordur.kolay bir şey olsa herkes zaten yağsız olur. onun dışında yağlı kişi kas yapayım diye huraa yemeğe saldırırsa iyice yağlanabilir.

bu sitede okumuştum: antremanla vucut ısısı yükselir yağlar deriye en yakın yerden sıvılaşır sonra bu içtiğimiz bol su ile ter ve idrar yolu ile dışarı atılır.(yani idmanda enerji verici olarak kullanılmadı diyor)

onun dışında biyoloji dersine göre;
    yağlar protein ve karbon hidretlerın yaklaşık 3 katı kadar enerji verir. ve içlerinde harcanması en zor olandır
    enerji için harcanma sırasına göre sıralarsak; karbonhidratlar, yağlar, proteinler diye sıralarız.

yani teorik olarak;
    ben şimdi yemek yemeği bıraksam. önce karbon hidratlar bitecek sonra kurtulmak istediğim yağlar bitinceye kadar beklerim. yağ oranım %1-2 ye düşünce normal hayata dönerim. gögüs 115 bel 75 cm kaslı yağsız yağsız dolaşırım

ama nedense pratikte
    çok fazla aç kalırsak direk ölçü kaybediyoruz(kaslardan (yani etlerden:)) ve açlıktan ölsek bile bir ton yağ oluyor.yani yağların hepsi bittikten sonra ölmemiz gerekirken yağlı şekilde ölmüş oluyoruz. sonuçta yağlar atlanmış, proteinler sindirilmiş oluyor. (yağdan niye yaşayabilmemiş için gerekli enerji üretilmemiş oldu)

sanırım bu yağların kullanımı sanırım sadece kış uykusuna yatan hayvanlarda oluyor.ki onlarda kış uykusunda ölü gibi uyumuyor arada sırada uyanıp yiyecek arıyor.(demekki yağlara enerji için onlarada yeterli gelmiyor)

ve kilolu insanda kas kaybetse aynı derece kötüdür. sonuçta kaslarda enerji harcar kasların küçülmeside yağların erimesini güçleştirir.

Son düzenleme: 2 Mart 2010
    Scoobz bunu beğendi.
  8. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    Yağ oranı %1-2 derken ? sanırım yanlış yazdın 1-2 demek bir bakıma olmayan bir yaşam demek.

9. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    :DD: her yertamamsa sırf orası sorun olsun:D o örnek içindi.

ve ayriyettenyağ oranı %15 in altında olduğunda 6 pack çıkıyormuş %6-7 gibi 8 pack çıkıyormuş diyorlar. 1-2 mümkün olabilir

Scoobz bunu beğendi.
  10. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM

1-2 olması yaşam sınırlarının zorlanması ve seni ölüme sürüklemesi demektir sağlıksız bir yaşam sözkonusu...

8 pak için ideal yag oranı %6-9 arasıdır. ideal bence %12-18 arasıdır

Scoobz bunu beğendi.
  11. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

6 pack var merak ettim şimdi kendi yağ oranımı =) ama 8pack istiyorum =D

12. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Durumunu fazla kafaya takmayıp, istikrarlı çalışmaya gecikmeden başlayan..

13. Onur Y

Onur Y Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    benim oyum az kilo başlamaktan yana...

1.80 boyum ve 60 kg basladım vg ye henuz 1 senem dolmadı fakat 72 kiloya geldim yağ oranım %2 flandı su anda %3.3 ve tamamen hatlar bellı durumda yanı bence zayıf başlamak daha ıyı en azından çok yiyip kilo almaktan korkmuyorum....

not: salonda 2 hocam var biri 120 kilo 4 senedır spor yapıyor ama hatları mikroskopla görebilirsiniz ancak diğeri 73 kilo oda 3 4 sene arası olmuş fakat bu profesyonel gibi duruyor

Sayfayı Paylaş