BB ye yeni baslayanların hangisi avantajlı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boyukarizali tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Hangisi Daha Avantajlı

1. Az kilo (Zayıf) olarak başlamak

oy sayısı 69
    75,0%
  2. Çok kilo (Şişman) olarak baslamak

oy sayısı 23
    25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar bodye az kiloda (zayıf) baslamakmı daha avantajlı yoksa çok kiloda (şişman) olarak baslamakmı daha avantajlı.

Avantajlarını ve dezavantajlarını yazarsanız sevinirim.

Setenay bunu beğendi.
  2. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar 2 kişi az kilo demş neden ?

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben az kılo dedım..

Nedenlerınden birisini ben soyleyeyım dıger goruslerı oy veren dıger arkadaslar soylerler..

Az kılolu bırısı kas yapmaya calısırken beslenmede olcuyu bıraz kacırırsa telafısı daha rahat olur ve sıkıntı yaratmaz.. Ama kılolu bırı ıcın ilave olarak alacagı kılolar ıyıce sıkıntı yaratabılır..

Zaten genel olarak kılolu bırısı direk kas gelıstırmek ıcın bodybuıldıng yapmaz, kılo vermek ıcın tek basına veya kardio ile birlikte yapar..

Setenay, umutn, ßarskan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Çok kilo (Şişman) olarak baslamak Bence İyi Çünkü Animal Görünümünü Hemen Kazanırsınız .. Ama Zayıf Olarak Başlarsanız Ancak Fit Görünüm Elde Edersiniz Bu Arada Kilolu Biri Bu Spora Başladıgında Enerjisini Yağlardan Alacakdır Ve Daha İyi Verimli Olacaktır Ama Zayıf Kişi Enerjiyi Nereden Alacak Bilmiyorum :)

ßarskan, Salash ve boyukarizali bunu beğendi.
  5. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    peki ölçü farkı pek olurmu yani benim boyum 178 kilo 52 çok zayıfım kollar 26

istersem kilo alabiliorum.80 kiloya body yaparak gelsem kol ölçüm kaç olur.normal spor yapmadan kilo alsam kac olur kol ölçüm.sizce kilo alıpmı baslıyayım bodye yoksa şimdiden baslıyayımmı.

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yedıklerınden alacak tabıkı nereden alacak.. :)

Gorusune bırsey demıyorum tabı senın yorumun ama benımde aklıma bırsey geldı ekleyeyım hemen..

Kılo almak vermekten cok daha kolaydır..
    Sonucta ıkısıde aynı ıdmanı yaparlarsa ıs sadece beslenmede bıter..
    Zayıf olan saglam beslensın 8-10 ay ıcınde saglam bır sekılde oturur vucudu ve daha defıne olacagından daha kaslı gozukur..

boyukarizali bunu beğendi.
  7. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Amacım kasları belirgin göstermek değil.Daha cok kuvvet ve güç yapmak istiorum.Kilo almak istememin nedeni dövüş sporlarında savunma daha iyi oluor.Kollar cm uzunlugunuda cok seviorm.

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ben az kilo ile zayıf olarak başlanması için oyumu kullandım çünkü kilolu şişman olarak başlanınca fazlalıklardan kurtularak sonra body building spruna başlanır zayıf olarak başlandığında iyi bir beslenme çalışma programıyla sıkı define bir fiziğe sahip olunabilir ayrıca spor yapmadan kilo alınca kollardan çok göbek kalçada değişim olur

9. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konuda her iki tarafın dezavantajı da avantajı da var...
    İki kişi tasvir edelim aynı zamanda bodye başlayacak ve aynı programı uygulayacak
    Bu sporda ilk arzu nedir?
    Hacim kazanmak...
    İri olan zayıf olana göre daha çabuk hacim kazanır...
    Haa zayıf olanda sırf kas kütlesi olabilir ama dış görünüş açısından iri olan daha yapılı daha iyi vücuda sahiptir...

10. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi bir adam düşünelim 95 kg yağlı kazağın üstünden hacimli (özellikle göbek kısmı)plajda mide bulandırıcı. bir adam daha koyalım yanına 60 kg (boylar aynı bu arada onuda belirtelim) bu adamında kemikleri sayılıyor olsun somalide dereceye girebilsede ülkemizde sopa kıvamında olanlardan bu iki adamında kendine göre problemleri var ama bu problemlerin çözümününde zorluk derecesi aynıdır yani 60 kg lık adam ne kadar zor kilo alabilirse 95 kg lık yağlı tosunda o kadar zor kilo verebilir.Vücutgeliştirme açısındadanda olay aynıdır zayıf olan eleman kas kütlesini arttırmaya çalışırken yağ yakma derdi olmayacaktır belki ama uzun idman çıkarabilmesi vg beslenme sistemlerine alışması zaman alacaktır neticede fazla yemek yemediği için protein sentezide diğerine göre düşük olacaktır diğer pehlivana gelince ağırlığın altına girince o ağırlıkları kaldırırken üstündeki yağların hiçbir itici etkisi olmadığını anlayacak ve ayriyetten yağ yakmakla ilgili bir sıkıntısı olacak ve mecburen diyete girecektir bu diyet esnasında 60 kg lık eleman kadar zorlanacaktır idmanlarında ama pehlivanımızın boğazı sağlam olduğu için vg beslenme programına daha çabuk adapte olacak ve protein sentezini daha çabuk arttıracaktır yani al birini vur ötekine pekde bi avantajlı bir durum söz konusu değil.neticede hacim demek yoğun ve büyük kas kütlesidir ben yağlı kütleye hacim demiyorum isterse 120 kg olsun yağlıysa göbekliyse 70 kg çatır çatır bir adam ondan daha büyük gözükür önemli olan doğru ve yağsız beslenme yaza 2 ay kala diyet değil 365 gün diyet ve sıkı çalışma iki farklı vücut yapısındaki adamıda sonuca götürür.

Setenay, umutn, TuGhAn ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bir konuda uzun boylu,kısa boylu,zayıf, şişman hangisi daha avantajlı diye sorulmuştu
    Flexor az yağlı olanların daha avantajlı olduğunu söylemişti.
    zaten az yağlı olunca kasların yağlılardan daha kolay belli oluyor. motivasyon açısından iyi oluyor

Son düzenleme: 20 Şubat 2010
    Setenay ve ßarskan bunu beğendi.
  12. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bende az kilo dedim cunku cok kilolu olanlar hacim almaya calisirken birden cok yaglandim ya yag yakimina baslayim diyor sonra 2 gun diyet yapiyor sonra diyorki ya kas lazim once hacim sonra yine bulk yapmaya calisiyor bubole kararsizlikla gecip gidiyor . ama zayif olanda bole bi dert yok

13. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    az kilolunun beslenmesinde aldığı riskler çok kiloluya göre daha azdır, öncelikle çok kilolunun yağı kasa çevirmek gibi bi derdi olur bu cümle bana çok korkutucu geliyor :)

14. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yağı kasa çevirmek mi omg :confused: öle bi yöntem çıktıysa herkes bilsin anlat thums:

15. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Yağ ve kas birbirinden farklı şeylerdir... Senin bahsettiğin şey şuna benzemiş bir sepetin içinde elmalar var ve bu elmaların üstünü armutlar kapatıyo. Sen armutları elmaya dönüştürmekten bahsediyosun.. Vücudumuzda yağlar kas tabakası ile deri arasında birikir ne kadar yağ oranın düşükse alttaki kasların hatları okadar belirgin olur.

Bence ikisininde artıları ve eksileri vardır ama yağlı çok yağlı olmamak kaydı ile zayıfta çok zayıf olmamak kaydı ile. Çok zayıf olduğu için ne kadar şekil alırsa alsın üzerini çıkarmadan dışarıdan body yapıyo demezler tabi 3-4 yıl boyunca yapmıyosa. Aynı şekilde çok aşırı yağlı birisi içinde pek bir avantaj söz konusu değildir.

16. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Bence 2 tip vücudunda bi avantajı yok birbirinden extra olarak.Bu sporda en avantajlı vücud tipi bellidir zaten ,biraz araştırırsanız..

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Konu sahıbı en avantajlıyı sormamıs..
    2 secenek sunmus ve hangısı daha avantajlı demıs..

Onun dısında ılk cumlendeki gorusune lafım yok..

18. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Yok ben konu açan arkadaşın amacını çözdüğümden öle bir msj yazdım.Kendisi zayıf anladığım kadarı ile ve bedeninin bu işe en yatkın pozisyonda olup olmadığını kavramaya çalışıyor sanırsam. :)

19. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bunun olmayacağını en az bende sizin kadar biliyorum zaten, benim onu yazmamdaki amaç tabiri caizse yağı kasa çevirmek bunu düşünenler için ayrıca yağı atıp kas yapmanın zorluğundan bahsederek o cümlenin ne kadar korkutucu olduğunu yazdım

20. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    kesinlikle kilolu insanlar cünkü ;

1-) idman sırasında vücudu enerjiyi yağdan alıyor
    2-)o günki beslenmeleri yeterli kadar iyi olmasada vücudu sürekli yağ enerjisini kullanıyor kastan calma yok
    3-) onlarn yaptğı idman hacim idmanından öte parcalama idmanı olduğu için sakatlanma oranı daha düşük ve daha iri yapılı oldukları için üstlerine bir bol elbise giydiklerinde bodyci gibi görünebilirler bence.

Neden zayıf insan değil derseniz
    1-)idman sırasında kendi vücudunu beğenmezler cok zayıf buldukları için bu sporun içindedirler zaten ayna karşısında soyunmaktan korkan insanlar.
    2-) idman günü beslenemediklerinde vücut harcaması gereken enerjiyi kaslardan etlerden calar buda kilo alımını durdurur yavaşlatabilir
    3-) bu insanlar bolda giyse darda giyse asla bodyci gibi görünemezler sadece soyunduklarında yağsız vücutları ile kısa bir süre bir sporla uğraştığı görülebilir

bunlar belli başlı sebepler ... dahada arttırabilir

Sayfayı Paylaş