barı yerinden aldıktan sonra kürek kemiklerimi yerleştiriyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mevsres tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    omzunu çekemiyorsun geriye , göğsünü biraz dışarı çıkarıyorsun ama tam anlamıyla omuzlarını geriye çektiğin söylenemez. havluyla zaten omuzları geri çekme olayı yaş çünkü barı çıkardıktan sonra kayıp yerinden çıkarlar , kaymayan bir yüzey gerekiyor.

bak bu videoda benim bench kurulumumu nasıl yaptığımı görebilirsin , powerlifting stili olduğundan bu kadar arch yapmana gerek yok ama omuzlarını kim olursan ol sonuna kadar geriye çekmen lazım. sehpa kaygansa ( muhtemelen kaygandır ) benim kullandığım gibi elastik band yerleştirebilirsin omuz kısmına. omuzlarını geriye çekmek için de sehpanın kenarlarından tutunup benim yaptığım gibi omuzlarını ittir bu sayede iyice geriye atabilmiş olacaksın. barı çıkarırken de benim yaptığım gibi kalçayı kaldırıp bacağından güç al yoksa omuz pozisyonun tekrar bozulabilir.

mevsres ve ujohnz bunu beğendi.
  2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    mevsres bunu beğendi.
  3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Tamamdır bunu bir deneyeceğim.

Benim başlıkta da belirttiğim gibi barı yüksekten almak istediğim için bunların bir çoğu oluyor, senin dediğin şeyler yaparsam muhtemelen barı bir tık aşağıdan almak zorunda olacağım değil mi?

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    evet daha aşağıdan alacaksın , bench'te vücudunun çok sıkı olması gerekiyor. barı çıkarırken ittirmeye çalışma , kendine doğru çeker gibi çıkar , bu sayede pozisyonun bozulmamış olur.

mevsres bunu beğendi.
  5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Neyse mevsres, kürek kemiği demişken aklıma geldi. Sende scapula kanatlanması var, bir çok fotoğrafına baktım ve özellikle de şu an ki profil fotoğrafından bariz belli oluyor bu durum. Omuzlar öne doğru yuvarlanmış ve kürek kemiklerinin uçları dışa doğru çıkıntı oluşturmuşlar.. Bu durumun farkında mısın? Çünkü senin uzun zamandır attığın fotoğraflara bakıyorum ve hiç herhangi bir postür konusunda değişme ve gelişme yok..

6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yok artık... :(

Bende bir postür bozukluğu var evet ama eskiye göre ciddi bir gelişim oldu postürümde, Side Chest pozunda genelde önde doğru eğilip veriyorum pozu. PC başında inanılmaz vakit geçirdim ben zamanında, hala da geçiriyorum.

Peki attığım videoda böyle bir durum söz konusu mu, yani sakatlık gibi bir şey görebiliyor musun?

7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bilgisayar başında durmak başlı başına yetiyor zaten, ben de hep kendimi bildim bileli bilgisayar başındayımdır küçüklüğümden beri, bende de var bu tür postür bozuklukları, kifoz ve lordoz falan her türlü bozukluk var bende :) Eskiye nazaran çok daha iyiyim, soyunmasam anlaşılmıyor postür bozukluklarım.. Biraz daha geniş zamanım olsa tamamen düzeltirim, ama şu an öyle bir şansım yok.. Şu yaz bitsin tekrar postürüme özen göstericem.. Neyse, side chest pozu ben de aynı şekilde bu pozu verdiğimde, kürek kemiklerim dışarı doğru resmen fırlıyordu, bu pozda aslında postür bozukluğu hakkında oldukça elle tutulur belirtiler görülüyor, istem dışı olarak eğilmiş oluyorsun aslında, kendin eğilmiyorsun.. Attığın videoda sakatlık söz konusu derken? Neyi kastettiğini anlamadım, postür bozukluğunu kastediyorsan bu bir sakatlık değil yahu :D Birbirine zıt kas gruplarının orantılı güçte/esneklikte olmaması sonucu ortaya çıkan bir görüntü bozukluğu sadece.. Sakatlık değil. Gereken sıkı kasları esnetme ve zayıf kas gruplarını güçlendirme hareketlerini yaparsan zamanla düzelecektir.. Videoda pek bir şey belli olmuyor, yani seni göremiyorum, tam ayağa kalktığında plakalar kamera açısını kapatıyor net olarak gözükmüyorsun..

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yok kastettiği şey bu postürel problemim bench sırasında sakatlık yaratabilecek bir durumda mı diyor. omuzlar öne düşüyorsa eğer ( ki malesef benim de sahip olduğum problem bu ) uzun vadede omuz sağlığını çok riske atar ağır bench press'ler.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  9. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kaç kg var
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2016 ---
    videodaki müziği çok beğendim

mevsres bunu beğendi.
  10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ha anladım :) O kadarına benim kafam basmaz malesef.. Bozuk postür bir hareketi yaparken sakatlanmaya yol açar mı açmaz mı onu bilemem.. Ancak bu işi bir zincir gibi düşünürsek, postür de bu zincirin bir halkası olarak görülebileceği için, bir halka da sorun olduğunda elbet bu sorun diğer halkalara yansıyacaktır, bu yüzden en kısa zamanda üzerine düşüp önem verip düzeltmekte fayda vardır..

mevsres bunu beğendi.
  11. Fearless223

Fearless223 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Sandra N - Liar

berkay7743 bunu beğendi.
  12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    60 kilo var, hafif deneme amaçlı yaptım. Videodaki müzikse spor salonunda çalan müzik bana ait değil. :D

Senin kulağına hoş geliyor olabilir, ama her gün dinlemekten artık gına geldi bana, nefret ediyorum bütün çalan şarkılardan. :D

berkay7743 bunu beğendi.
  13. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    çok teşekkür ederim

Fearless223 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş