Bana yol gosterirmisiniz Lutfen :(

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Mrbeginner97 tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba herkese Spor salonuna yeni basladim Internette cok video izledim ve bu forumdada cogu basliga baktim guzelce defalarca okudum fakat Salonda nasil calismaliyim nereden baslamaliyim bilmiyorum Herkes farkli seyleri soyluyolar ve salondada ilgilenen kimse yok boy 1.70 kilo 64 Nasil bir yol izlemeliyim lutfen bir cevap :/

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Spor salonuna gitmenin mantığı zaten orda sana program yapmiyorlar mi?

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Mrbeginner97 bunu beğendi.
  3. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hayir bana git onda 3 4 set sonra dinlen otekini yap falan diyor zaten bunu diyen adam kilolu biri nasil guvenebilirim kii ona

4. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman bi kağıt kalem al, bütün makineleri sırala, başlangıç olarak 12x3 setler halinde yap her birinden.

Ayriyetten sana hareket listesi verebilecek biri varsa buraya yine yazar :)

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Mrbeginner97 bunu beğendi.
  5. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki tesekkur ederim cevap icin :)

hukukcu bunu beğendi.
  6. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    internette bir sürü program var. birini alıp başlaman lazım. youtube da bazı kanallar var. türk youtuberlardan ağırsağlam , gençvefit , shrreded brothers , savaş sebeci , özgür fitness gibi kanalları izle. genel olarak antrenman mantığı anlaman lazım. hareketler nasıl yapılmalı onları öğrenmen lazım. salona gittiğinde genelde insanların vücutların belli bölümlerini belirli günlerde çalıştığını görürsün. ilk başlayan birisi için öyle çalışmayı önermem. bu tip çalışma sistemine split antrenman denir. bir de aynı gün içinde tüm vücudunu çalıştırdığın antrenmanlar vardır. onlar yeni başlayanlar daha idealdir. kısa zamanda değişimi görürsün.

vücudunda temel kas grupları var. bunları her hafta çalıştırmalısın. en büyük kaslar sırayla bacak göğüs ve sırtta bulunur. zaten yapacağın çalışmaların çoğu bunlara yönelik olacaktır.
    amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. zaten spor alanındaki önemli insanlar çok güzel programlar yazmışlar. bunlardan birini alıp uygula derim. internete full body fitness programı yaz (başlangıç seviyesi için ) çok güzel programları kesinlikle görürsün.

salonundaki hocana tamamen kendini teslim etme ama çok da aşağılama. sonuçta bilgi birikimi şu anki halinden çok daha fazladır.kilolu olmasına da takılma. en iyi komandoların eğitimini veren astsubaylar genelde göbekli abiler oluyor. adamın dediklerini uygula. her seferinde adamın yanına gidip gelmemek için programı yazılı hale getirmesini iste. sonra o programı set ve tekrar sayıları ile gel buraya yaz. öyle bir yorum iste.hadi iyi sporlar

elite35 ve 2pacist bunu beğendi.
  7. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle hedeflerinizden bahseder misiniz biraz?

8. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Vucut seklim biraz garip sanirim skinny fat bir vucuda sahibim Kollarim ince karin bolgem yagli ama ilginc bir sekilde gogus kafesimdekikemikler sayiliyor normal durunca ve Ben onceden sinav falan cekerdim evde goguslerim biraz buyuk durumda Kilo almak icin yulaf falan tuketiyorum suan 64um 70 72 falan olmaya calisicam Gogusleri genisletmek ve kollari buyutmek istiyorum Ayrica biraz karin kasida fena olmaz Boyum kisa oldugu icin bacak hareketlerinden biraz kaciniyorum acikcasi belki bacak hareketlerinin boya etkisi yoktur ama yinede calismiyorum Guvenebilecegim bir program olursa calismak isterim elbette ve haftada kac gun calisabilirim bilmiyorum :)

9. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle herhangi bir spor deneyiminiz yoksa bir ay boyunca adaptasyon programı uygulamanızı öneririm, bu program makina ağırlıklı olup hareketlerin nizami yapılmasına ve kuvvet kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bu programı verimli, sallamadan geçirmek çok önemlidir çünkü hiçkimse belli bir seviyeye gelmeden bench press, deathlift, squat gibi temel hareketleri yapamaz. Bu programınızı tamamladıktan sonra içinde temel hareketler bulunduran bir program almanızı öneririm. Bacak kesinlikle çalışmanız gereklidir çünkü bacak çalışırken çok fazla büyüme hormonu salgılanır bu yüzden bacak çalışmak kas gelişiminiz için çok önemli sadece bacak bölgeniz değil üst vücudunuza da faydası olacaktır.

10. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : https://www.bodyforumtr.com/forums/yeni-başlayanlar-bölümü.53/

Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş