bakliyat ve süt ürünleriyle beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve igormami tarafından 10 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    herkese merhaba.

yarın veya en geç salı günü tekrar spora başlıyorum. sadece bakliyat ve süt ürünleriyle beslenmek istiyorum. yani pek et almaya durumum yok. 112 kiloyum boyum 183 cm. supplement belki çok yetersiz beslenirsem kullanırım. amacım yağ yakımı. @respect2us.23 yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    merhaba konu günceldir. bu arada demir eksikliğini ilaçsız gidermem mümkün mü? bunu da cevaplandırırsanız çok memnun olurum.

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Eğer demir depoları çok azalmışsa/tükenmişse(Ferritin'e göre) bu durumda beslenme yeterli olmayacaktır, tıbbi bir destek gerekir.
    Sorularını veya nasıl yardımcı olacağımı yazarsan yardımcı olmak isterim :)

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    merhaba

günlük kalori ihtiyacımı 2000-2200 kalori olarak hesapladım. bir websitesine göre kalori ihtiyacım bu kadar. benim ihtiyacım kilo vermeye yönelik bakliyatlı, yulaflı, süt ürünlü bir diyet listesi. et,tavuk,balık gibi gıdaları elimden geldiğince tüketecem ancak bakliyata ağırlık vermek istiyorum. acaba nasıl bir diyet uygulayabilirim? :) umarım kendimi ifade edebilmişimdir. :) şimdiden teşekkür ederim.

5. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Demir Demir Demir... hücre oksijen geçişini sağlar çok ama çok önemli bu amaç icin kesinlikle öncelik tedaviyi tamamlayın

Sayfayı Paylaş