Bacak Programı Tavsiyeleriniz Neler??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve figaro tarafından 7 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    önbacak kas yoğunluğundan dolayı ve kasın yapısından dolayı arka bacaktan çok daha büyük ve yoğundur çalışır fakat arkabacak kasılmıyor gibi görünsede gelişir birde hareketi yapış tarzıda adelede fark ettirir eğerki yarım kaçamak çalışırsan arka bacak hiç çalışmaz tam çökmelerde kalkmaya yakın çok iyi şekilde çalışır eğerki sandalyeye oturur gibi değilde direk bacakların üstüne çökersen yine arka çalışmaz burada sitile çok önemlidir

2. cancan

cancan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    bursa
    Taha Ölçülü Bacak için

Merhaba.arkadaşlar benim bacaklarım üst bölgelerime göre zayıftı.kanal market televizyonundan.uydusu olanlar
    bilirler.WALK FIT .adında ürün gördüm ve oldukca dikkadimi çekti.baçak antrenmanlarımda faydalı olabilecegini
    düşünerek bu ürünü telefonla sipariş ederek satın aldım.walk fıt .adında bu ürünü bacak çalışmasında kullandım
    inanin bana bu walk fıt'hin yardımıyla hiç beklemediğim yüksek oranda perfonmans ve sonuç aldım Leg pres'hareketinde 100 kg gecemiyordum taha fazla ağırlıkta ayak parmaklarımın etrafıda agrılar oluyordu bu ürün sayesinde Leg pres'de 310 kg la 10 tekrar yaptım ayrıca halterle sguat ve hak sguat hareketlerinde 'de agır. etkili
    ve çok rahat.dengeli çalıştım ve baçaklarım 2 santim gelişti ve bacaklarımda şekillendi. bu harika urünü herkese
    tavsiye ediyorum.özellikle Bodybuilding çalışanlara şiddetle tavsiye ediyorum. fabrikalarda agır işlerde çalışanlarada
    tavsiye ederim daha az yorulurlar.bu ürünü. bu adresden http://www.homedrom.com/default.aspx?id=31&pid=1
    satın alabilirsiniz veya (0212) 3398787.telefonlada sipariş verebilirsiniz. siparişde kaç numara ayakkabı giyiyorsanız
    ona göre alabilirsiniz.ayarlanabilir başlıkları sayesinde ayagınıza uygun olanı bulursunuz ayarlar ayakkabıdan
    ayakkabıya degışmekdedir.ben botlarda en yüksek başlıgı kullanıyorum spor ayakkabıda en düşüğünü kullanıyorum
    ayakkabıda yanlış başlıgı kullanıyorsanız.ayağınızın topuk tarafında yukarıya doğru farklı bir ağrı olur.o zaman
    örneğin en düşüğünü kullanıyorsanız bir buyuğünü takın.ürünün yanında ayarlanabilir 3 tane başlık gönderiyorlar
    WALK FIT 'tin tanesi 50 YTL 5 YTL kargo parası.2 tane sipariş verildiğinde üçüncüsü bedava olduğunu söylediler.SAYGILAR

3. alpereray

alpereray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam

bence soyle yap tekrarları 10,8,6,4 yap ve programın soyle olsun
    once leg extensıon yap 2*25 ısınmak ıcın on bacagı ısıtmak ıcın sonra squat 4*10,8,6,4 leg press4*10,8,6,4 walking lunges4*10,8,6,4 leg extensıons agır kılolarla4*10,8,6,4 sonra calf raıse bacagı tek gun calıs arka bacagı omuzla calıs

4. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    squat ve deadlifti aynı programda girmenin bi zararı veya yararı olur mu?yani squat+leg curl yerine,squat+deadlift gibi.

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Biizim salonda leg curl makinası yok malesef arka bacak için olmassa olmaz bi makine yok :confused: kaç defa söledik alın diye hiç tınlayan yok .

Leg curl olmadıgı için salonda bende Flexor'un yazılarını okudugum kadarı ile Squatı yarım değil tam'a yakın çömelerek yapıyorum ama asla yarım değil.
    ve Stiff Legged Deadlift yapıyorum arka bacak için
    leg curl var sa salonda leg curl yap mutlaka zaman zaman stiff legged deadlift ile değiştirebilirsin. Squat+stiff legged deadlift olabilir pek ala ama önemli olan deadlifti yaparken arka bacagı hissetmelisin bunun için sırt için yaptıgın deadlifte kullandıgın agırlıgı azatacak ,dizleri kırmadan hafif sırt için deadlifte nazaran daha hafif bir kilo ile yapmalısın.
    Zaman zaman değiştirebilirsin. squat+leg curl , leg press +deadlift gibi squattan sonra deadlift gireceksen hafif kg olmasında fayda var .

6. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    bacağa yeni başladım. 1 ay oldu. 4x15 tekrar yapıyorum.
    squat- leg press-leg curl-leg ext-calf press yapıyordum. yukarda yazılanları okuyunca quadricepse fazla yüklendiğimi düşünüyorum.
    squatı tamamen çömelerek yapıyorum. bu durumda tüm üst bacağı (önü ve arkayı çalışıtırır dediler.) çalıştırmak için yapıyordum. 2 quadriceps hareketini de arka taraftan daha kalın olduğu için daha fazla yüklenmek için yapıyordum. bu durumda tüm bacak-ön-arka-ön-calf oluyordu.
    yazılanlara göre ön tarafa fazla mı yüklendim. hangisini çıkarayım. bacaktan 2 cm aldım ama bu yeni başladığımdan oldu sanırım.

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence dizleri kırmadan deadlift (özellikle eşikte yapılırsa) arka bacağa sırttan daha iyi vuruyor, hatta daha izole olarak. Mesela normal deadlift daha temel haraket, daha geniş kas grubuna hitab ediyor bence mesela quadriseps(bacağın önü) bu harakette daha çok devreye giriyor ama dizleri kırmadan yapınca sırttan çok arka bacak devrede tabi yapış ve odaklanma şeklininde biraz rolü var.

8. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    aynen katılıyorum centaur.bende zaten o yüzden sormuştum.eğer ki bel problemi yoksa deadlift arka bacak için yani 90 derece eğilip kalkma şeklinde yapılırsa bence arka bacağa en iyi binen hareket.saygılarımla

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Salona Başladıgımdan Beri Şu Şekilde Gidiyorum

Leg Extension
    Leg Press
    Lying Leg Curl
    seated-calf-raise

8 Ay İçinde 4x11 Yaptım Yada 4x15-16 Yaptım Hep Böyle Gittim Yeni Bacak Programına Geçmelimiyim [Yaşım16] Paul Delmayo Ve Tom Platz Gibi Hacimli Ve Parçalı Bir Bacaga İleride Sahip Olmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim .. ?

10. KAYU

KAYU Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    kimseyi şahsen tanımıyorum ve tecrübelerine de saygısızlık etmek istemem ama şu iki sayfada o kadar çok yanlış ve eksik bilgi var ki insan hangisini düzelteceğini, hangisine ekleme yapacağını şaşırıyor. birisi arka bacağa etkisi %80 diyor ne ile ölçtüğünü bilemiyorum ama büyük talihsizlik, diğeri dipsle karşılaştırmaktan çekinmeyip arka bacağa etkisi sıfır diyor ve bunu eminmiş gibi inanarak söylüyor. kimse de demiyor ki "kalçayı dipsin neresine koydun ? bu mantıkla aslında omuz hareketi midir dips ?" nacizane kalçayı en iyi çalıştıran harekettir diye biliyoruz squatı ve kalça da bacağın arkasındadır ve arkabacağın hemen üst kısmını sarar, o bakımdan.. daha squat kadar bu işin en temel hareketi olan bir hareketin hangi kas gruplarını ne kadar çalıştırdığını bilmeden insanları "bilgilendirme" çabasına girmemek gerek. diğer türlü hangi konuda olursa olsun tüm kapılar şuna çıkıyor, "bilgi kirliliği"..

11. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    söylediklerinizde haklısınız da konu 2006 tarihli :)

12. KAYU

KAYU Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    farkındayım. sen bugün okudun değil mi ? demek ki hangi tarihli olduğunun bir önemi yok. başlık burada, altına yazılanlar burada. geçen 7 yılda yazılanlar kendi kendine değişmediğine, hala bilgi almak isteyenler buraya göz atmaya devam ettiğine göre sıkıntı yok. diğer açıdan bakıp belki geçen 7 yılda öğrenmişlerdir diyorsan ayrı mesele ki o zaman yine aynı kapıya çıkarız, "bilmeden çok biliyormuş gibi atıp tutmak" yani "bilgi kirliliği".. zamanında bilmeden atıp tutanların hala aynı şeyleri yapmadığının bir garantisi var mı ? bence yok, ki baktığın zaman yakın tarihli ve yeni başlıklarda bunu rahatlıkla görebilirsin. bu genel bir durum yani. burası forum olduğundan yazılan yazıldığı yerde duruyor. kısaca zaten farkında olduğum başlık tarihini hatırlatmanın bir manası yok.

13. İskender's Fight Club

İskender's Fight Club Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Trainer
    Yer:
    Hatay
    Calf Yani( alt baldır) Adelesini bence öne alman gerekir en zor büyüyen ve gelişen Kaslardan birirdir 4*15 idealdir Diğer üst ve arka üst grup için 15 Tekrar sayısını geçmez isen iyi olur .. Başarılar...

Sayfayı Paylaş