Bacak günü başka bir şey çalışacak halim kalmıyor...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Demir tarafından 12 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba... Bacak gününe ben çok önem veriyorum zevk almaya bile başladım bacak çalışmaktan...
    Programda deathlift,squat,leg press, leg extension ve leg curl var... 4*15,12,10,8 ağırlık artırarak çalışıyorum. Full konsantre çalışıyorum ve bacaklarımı hissediyorum. Sonrasında karın çalışmak istiyorum ama halim kalmıyor. Zorlayıp çalışmaya başlasam bile yarım yamalak yapıyorum hareketleri. Tek gün sadece bacak çalışmayı düşünüyorum bundan sonra. Sizce doğru bir karar olur mu ? Bi yanlışı var mı bilenen ? Teşekkürler... :)

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bacak antremanlarını tek öneririm zaten yapılacaksa tek yapılıp hakkını verilmeli :) Herhangi bir sıkıntı olmaz gayet uygundur . Bacak antremanı sonunda bacak esnetmelerini unutmayınız :)

İyi forumlar

shaq bunu beğendi.
  3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    bacak günü tek de olur dert değil de programın bence gereksiz. leg extension tamamıyla izole harekettir, diz kapağını yormaktan başka bi etkisi de yok. üstelik squat yapıyorsan leg press ne diye yapıyorsun onu da anlamadım. bacağa 2 hareket yeter. squat ve deadlift. ha bi de calf çalışıcam diyorsan eder 3 hareket.

edit: asıl diyeceğimi unutmuşum, programını buna göre düzersen haftada 2 çalışabilirsin, bu da daha fazla gh ve testosteron demektir.

4. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam bacakta leg extension yapmayan pisman olur acik ve net , diz kapaklarini yormayi kenara biraktim etkisi yok denemez . Gogusde 3 tane press yapip cikmak gibi birsey oluyor bu .. Her bolgenin antremaninda 1 tane izole hareket bulundurmak sartdir bana gore . Zaten kasilan ve dolan kaslarimiza son pumpu , bitirme seti olarak dusunebiliriz ..

LG-D610TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu nokta çok önemli. 2 aydır aynı bacak programıyla çalışıyordum, 3 gün önce değiştirdim ve ciddi anlamda agır girdim. Ve sonuç; tüm haftasonunu evde geçirdim çünkü merdiven inemiyorum ön bacak kasılmasından :D

unknown00 bunu beğendi.
  6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    bacak antremanını tek yapman ideal ama yüksek tekrarlarda daha güzel neticeler alabilrisn,15-20 tekrar gibi bacakların yanana kadar yapılacak setler,hem kütle hem derinlik sağlar..kolay gelsin.

7. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Benim hocalarım bacak gününde karın egzersizi yaptırmıyor. Nedenini sorduğumda karnını da çalıştırıyorsun , ekstra karın çalışman çok yorucu olur demişti.

8. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    İsometric olarak çalıştırıyorsun doğrudur, ama bacaklarını makinelerde çalışıyorsan dengeni sağlamak için o kadar kas kullanmayacağından düşündüğün kadar da çalışmıyor yani karnın.

Sayfayı Paylaş