Başlangıç seviyesi için antreman önerisi istiyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve rivaldo tarafından 22 Mart 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rivaldo

rivaldo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar.
    Öncelikle Forum için mesaj yazıp paylaşım yapan herkese teşekkür ederim. Uzun bir süre yazılanlardan gerçekten çok faydalandım.
    Geçen yıl fitness programları ile 4 aylık bir sürede 9 kg verdim. Boy 1,85 kg 88 iken 79kg'a düştüm. Daha sonra ağır bir tempo olması nedeniyle haftada 2-3 gün hafif ağırlık çalışmasına döndüm. ilk ay 82 kg'ya çıktım hemen haliyle ve %16 civarında yağ oranım var. Ama son 9 aydır aynı kg'dayım. Bu süreçte ciddi anlamda şekillenmeye başladım. daha önce neredeyse hiç bir görünen kas yokken. şu an omuz ve boyun kısmım biraz şekillendi, kol kalınlığım arttı 2 ay önce 37cm'di şu an 38 civarında. hafif damar bile görünmeye başladı. karın kısmı sıkılaştı ama tabi hiçbir kas görünümü yok. Beslenmeye dikkat etmeye çalışıyorum ama düzenli bir diyet programı takip edemedim. takviye almıyordum şimdiye kadar, geçen hafta protein tozu aldım, ve sadece ağırlık çalıştığım zamanlarda 2/3 ölçek alıyorum.
    Çalışmam 3x15 şeklinde. Önce bench press, dumbell fly, dumbell pull over. Sonra front dumbell rise ve kolları iki yana açma hareketi ve arnold press. sonra dumbell row ve ağırlıkla iki ana eğilme. sonra biceps curl, barbell curl ve ön kol arkadan kıvırma hareketi. (Hareket isimlerinin çoğunu şimdi google'dan baktım)
    Sizden isteğim tavsiye. Sıralama hatası yapıyor muyum yada yanlış birşeyler. Boyun ve bel fıtık problemi nedeniyle fazla ağırlık kullanmıyorum. Amacım da kaslı'dan ziyade biraz fit görünmek.

Herkese çok teşekkür ederim.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş