Aynı anda yağ yakmak ve kilo almak mümkün mü?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kint tarafından 6 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 122 üye.
  1. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba
    1 senedir demişsinde önemli olan aktif dönemin ne kadar.antrenmandan 2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı mideni fazla doldurmucak besinler yemeyi tercih et.ben genelde haşlama patates ve tavuk meyve tercih ederim.karbonhidrat almanın sebebi idmanda enerji ihtiyacını karşılamak için.bi besin değerini çok alıp ötekinden tamamen kısmak yanlış olur bazı arkadaşlar olayı düzensiz beslenmeye götürüolar...değerli kardeşim herkes bişiler söyler ama olayın özü şu şekildedir sabah %20 protein %80 karbo öğlen %50 protein %50karbo Akşam %20 karbo %80 protein spordan sonrada %100 protein alabilirsiniz mesela yağsız ton balığı ile salata veya yumurta beyazı rahatca tüketin...

2. DuSK

DuSK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

peki bu söylediğinizde antrenman hangi zamana geliyor ?

-Ben antrenmanımı öğlen 2-3 civarı yapıyorum. %80 proteini saat kaç civarı almalıyım?

-Spora ilk olarak koşu ile başlıyorum hafif tempoda, 7 km hızla arada bir yükseltiyorum 12-13km hız sonra tekrar azaltıyorum hafif tempoya düşüyorum.

Bu 15-20 dakika sürüyor. 2-4 km arasında koşuyorum

Temel ısınma esneme hareketlerinden sonra ağırlığa geçiyorum,en son antrenman biterken tekrar koşuya geçip bitiriyorum.(yaklaşık 10-15 dakika koşu hafif tempo)

az bir göbeğim var; haliyle karın kaslarını meydana çıkartmak istiyorum.Yaptığım koşular kas kaybına sebep olur mu?

Kilo 83 boy 188

3. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar;
    vücut kas kutlenızı kolay kolay enerji için kullanmaz.
    kullanmaya başladığı anda ölüyorsunuz demektir..
    o kadar akıllıdır ki vücudunuz, k.hidrat kalmaz, yağ kalmaz o zaman bile enerji üretmek için kendini sindirmeye üreme hücrelerinden başlar.(üreme insan yaşamı için olmazsa olmaz değildir)
    bu kadar mükemmel bir sistem yağ depoları varken protein kullanmaz. şu an üniversitedeyim fakat; lise yıllardan gayet net bir şekilde hatırlıyorum ve bu konuda üzerinde tıp okuyan arkadaşlarımla uzun konuşmalarım oldu. ölçü kaybetme diyeceksiniz, ee tabii ki kollarınız üstünde yağ tabakası varken 43 cm ise, yağ verdikce düşecektir bu ama kaybettiğiniz o bölgedeki yağlardır, kas değil
    eğer o mantıkla yaklaşırsak 100 kilodan 60 lı kilolara düşen hayatı boyunca vg yapmamış insanlara bakalım burda verilen kiloların 5 kg ı bile kas kütlesinden olsa hayati tehlite arz eder..

Bozo-Baku, hsnsylk, mr.mike ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. DuSK

DuSK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bende aynı şeyi söylüyorum, fakat forumdaki yorumlar yanıltıcı oluyor bazen kaslar yakılır vs..

Çünkü hepsinin birer yıkım sırası var...

5. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    yanılacak bir şey yok arkadaşlar istediğiniz doktora sorabilirsiniz vücudunuz mükemmel bir makinedir asla yağ dururken kaslara saldırmaz enerji için..

S3R0XaT bunu beğendi.
  6. Lethality

Lethality Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesajı mecburen 2 topicede yazıcam ama ben hem haftada 1 kardio yapsam , 4 gün body yapsam , antreman günleri L-carnitinele beraber likit amino , protein tozu ve kreatin kullansam mantıklı mıdır? Şu an hacim yapmaya çalışıyorum ama hacim yaparken yağlanmiyim diyorum..

7. alasgar

alasgar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar aynı sroun bend de var..gobek ve yan bolgemde yaglanmalar var..hem kılo atıp hemde kas yapmak ısytıyorum...colayı,cerezı,alkolı,ekmegı kestım faydasınıda gordum...fakat bellıbı bır sure sonra vucudun yorgun dusucegını dusunuyorum..bodyden sonra yemek yememıyı dusunuyorum ama vucut ıstıyo...nasıl beslenmem gerekmesı hakkında bıraz yardım beklıyorum..

8. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Alasgar spordan sonra kesinlikle protein almalısın.
    vücudun en çok proteine ihtiyaç duyduğu zaman spordan sonraki bir kaç saattir.
    proteini yüksek tutup yağı ve karbonhidratı azaltmalısınız.Yanlız dikkat edin yağı ve karbonhidratı tamamen kesmeyin sadece azaltın,protein alımınıda arttırırın yağ yakımı gerçekleşir.
    Tabi kardiyo ile desteklemeniz lazım.
    Ayrıca alkol ve kola kesinlikle tüketmemelisiniz.
    Ayrıca forumun beslenme bölümünüde incelemenizi tavsiye ederim.
    İyi çalışmalar.

letsgoheat96 bunu beğendi.
  9. alasgar

alasgar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekur ederım redbaron..

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cardio calısması yaparken kas kütlemizi kaybetmemek icin yeterli protein almamız lazım degilmi ?

benim anladıgım bu oluyor :)

11. mrcemo

mrcemo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba ben çok yeniyim sadece anladığım kadarıyla doğrumudur diye soruyorum ...

Yağ yakmak, kilo almak, kilo vermek, kas kütlesi kazanmak bunların hepsi ayrı kavramlar.
    Yağ yakmak kardiyo ile mümkün
    Kilo vermek vücuda giren yağ ve karbonhidratların azalması ve sporla mümkün
    kilo almak karbonhidrat ve protein miktarını artırarak mümkün
    Kas kütlesi kazanmak için protein + ağırlık çalışması yeterli miktarda karbnhidratla mümkün.

herkes kendine göre doğru şeyler söylüyor ama öncelik belirlemek ve net bir program çıkarmak epey zor oluyor bir çok konu okudum forumda yine başa döndüm.

bende hem kilo almaya hemde karın bölgesi yağlardan kurtulmaya çalışıyorum.

protein tozu ve l-carnitin aldım sık ve az yemeye gayret ediyorum, su içiyorum, şeker, tatlı ve ekmeği kestim.

Hedefim uzun vadede kilo almak, hızlı bir şekilde yagları eritmek

sorularım şunlar
    1. haftada kaç gün kardiyo kaç gün ağırlık çalışmalıyım kardiyo ve ağırlık aynı günde mi olmalı
    2. antrenman sonrası karbonhidrat mı protein mi almalıyım
    3. protein totu sütle mi suylamı almalıyım sütte yağ ve karbonhidrat var sonucta
    4. nasıl bir beslenme sistemi geliştirmeliyim

hsnsylk bunu beğendi.
  12. Kum Torbası

Kum Torbası Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ayni anda yag yakip kilo alabilirsin ama istedigin yag yakimini elde etmen icin cok uzun bir zaman gerekir.

7 aylik duzensiz VG hayatimda 4cm bel incelttim,4cm kollari ve 9 cm omuzlari genislettim.Gogsumdeki yaglarida erittim,3 cm kuculduler toplamda ama top gibi olan goguslerim sekilli gozukuyor artik.

Gobeginizden sikayetciyseniz ilk once kardio yapin,en son gobekte toplanan yaglari erittikten sonra VG ye baslayin.Yok ben ilk once kas yapayim,kilo alayim diye baslarsaniz 1 sene sonunda istediginiz kas kutlenize duzenli antreman ve duzenli beslenme ile ulasabilirsiniz ama gobek hala vardir.Tabi istediginiz bu kas kutlesi sadece fit bir vucut isteyenler icin gecerlidir.

13. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Ben aynı anda yağ yakıp kas kütlesinin de arttırılabileceğine inanıyorum. Gerek cardio yaparken gerekse ağırlık antremanlarında belirli bir efor sarffettikten sonra vücut, ihtiyacı duyduğu enerjiyi karbonhidratlardan sonra yağlardan karşılamaktadır. Bu süreci kısaltmak için l-carnitine,cla veya herhangi thermogenic yağ yakıcı işe yarayacaktır. Kısa bir cardio 'dan sonra ağırlık antremanına geçmek,ağırlık kaldırırken ihtiyacımız olan enerjinin büyük kısmının yağlardan yakılmasını sağlacağından,aynı anda yağ oranı azalırken kas kütlesindede artış görülebilir. Kendi deneyimimden yola çıkarak vermek istediğim bir tavsiye de, bu tarza yönelik bir program uygulanacaksa,kesinlikle olan kas kütlesini korumak ve arttırmak için supplementin gerekli olduğu.

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

bu topiğin başına sabitlenmesi gereken bir mesaj; çok doğru.

forumda sanki kilo verirken yağ ile birlikte kasların da eriyeceği gibi garip izlenimler ediniyorum. böyle bir şey yok. o sizin kendi mantığınız.

vücut denen şey çok akıllı bir o kadar da ilkeldir. kendi varlığını devam ettirmek birinci güdüsüdür. dolayısıyla günlük enerji ihtiyacını da çok dikkatli ve mümkün olduğu kadar uzun ömürlü olacak şekilde belirler. ilk önce karbonhidratlardan yakmaya başlar, karbonhidratların yeterli gelmediği durumda yağları yakmaya başlar, bu yağ dediğimiz şey de en basit tanımıyla ilerde kullanılmak üzere vücudun geçmişte biriktirdiği enerji kaynaklarıdır...akıllı olduğu kadar ilkel olan, ve birinci güdüsü hayatta kalmak olan bedenimiz işte bu yüzden yağ depolar, işte bu yüzden alınan kalori harcanandan fazla olunca "ben bunları ilerde lazım ederse kullanırım" motiviyle yağa dönüştürür ve stoklamaya başlar. işte basit ilkel ama oldukça da akıllı yöntem yüzünden çok yeyince kilo alırsınız. ilk enerji kaynağı karbonhidratlardır, vücut enerji harcamaya başlayınca ilk bunlara başvurur...Vücudunuz sizin BB antremanına girdiğinizi BB çalıştığınızı bilmez, aldığı kaloriyi harcadığı enerji bilir. Enerji harcarken ilk başlarda karbonhidratlardan hızlıca harcayınca, sizin ilk 1 haftada sanki hızlı kilo veriyormuşsunuz hissine kapılmanıza yol açar...hızlı enerji harcanması ve alınan enerjinin azalması üzerine vücut en temel güsüs olan yaşama güdüsünü harekete geçirir, eyvah enerji kaynaklarım azalıyor der ve temposunu azaltır; siz bunu halsizlik yorgunluk olarak görürsünüz, eski antreman iştahınızda bir azalma meydana gelir, hareketleriniz yavaşlar...bu kritik eşiği aştığınız anda vücut kendini kıtlık dönemine göre ayarlar ve artık vücuda giren karbonhidratlarla birlikte artık vücut yağları da yakmaya başlar...dediğim gibi vücudunuz body çalıştığınızı bilmez, çok fazla enerji harcadığını ve çok yorulduğunu bilir. aldığınız kalori miktarı harcadığınızdan az olduğu müddetçe bu süreç aynen böyle devam eder.yağ kütlesinin azalmasıyla birlikte vücut kendini artık yıkım döneminde görür, zira sürekli enerji harcamakta sürekli yorulmakta sürekli ağır işler yapmaktadır, ve sıra minimum hareket maksimum yaşam güdüsüyle birlikte artık kaslara gelir...

fakat bu süre çok uzundur, kaslarınızdan kayıp yaşamanız için, özellikle yahudi zulmü filmlerinde görmüş olduğunuz şekilde bir yaşam gereklidir, ki bu imkansızdır; etrafta zayıf olarak gördüğünüz hatta bu forumda fotoğrafını paylaşan pek çok kişi yağsız ama kaslı olmazdı, filmlerdeki o kişiler gibi olurdu.

Kaslarınızdan gidecek diye korkmayı ben tuhaf buluyorum...uygun diyet yapıp kardiyo ve ağırlık çalışması ile kaslardan gideceğine inanmıyorum. elbetteki yukarda saydığım gibi bunun da bir sınırı var, fakat bu sınırı aşmak öyle kolay değil.

Runn3R bunu beğendi.
  15. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Proteini sindirerek enerji elde etmek yağı sindirerek enerji elde etmekten daha kolay ve çabuk oluyor. Ayrıca evrimsel yaklaştığımızda da yağ oranının yüksek tutulması soğuktan korunmak ve daha sonraki açlık zamanları için hazırlıklı olmak açısından da avantajlı. Tabii ben bunları sadece bilgilerimden yola çıkarak tahmin yürüterek söylüyorum. Senin bu yazdıklarını destekleyen bir araştırma var mı?
    İnsan çok karmaşık bir sistem olduğundan (çok fazla değişkene bağlı) tıp bilimi genelde ispattan çok istatistiklere dayanıyor. Bu konuda yapılmış istatistiksel çalışmalara bakmak lazım. Var mı bilen linkini gönderecek olan?

Son düzenleme: 16 Kasım 2010
  16. globalraver

globalraver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılmıyorum çok düşük kalorili diyetlerde mutlak suretle kas kaybı olur.vücutta yağ stopu olsa bile düşük kalorili diyetlerde vücut kati suretke ketojen duruma geçecektir ve katabolizma çok kolay hale gelecektir.

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşım böyle birşey mümkün, ketojenik diyetler kas kazandırıyor son yapılan araştırmalarda felçli hastalarda dahil kas kütlesi kazanımı gerçekleştiği görülmüş durumda. , ancak bunu yapabilmen için paran ve zamanın olmalı.
    ve dusunulemeyecek kadarda gençleştiriyor büyüme hormonunu(igf-1) arttiriyor dolayısıyla insulin salınımı azaldıkça yağ yakmak kolaylaşırken insan vücudunda yanan yağlar dahil kas yapımında kullanılıyor.

Paleo diyetini araştırmanızı şiddetle öneririm. Paleotic diyetler sporcuların ve egzersiz yapan insanların sağlıkları ve hayatları için çok önemli.

Günlük 150-180 gram uzeri protein ve yağ alımını aynı oranda arttıracaksın.

şekerleri terk edeceksin 2 haftada bir çeşitli karbohidratları alabilirsin. Zaten bir zaman sonra ihtiyaç hissetmeyeceksın.Çiğ Sebzeleri tüketebilirsin.

Kemik ve kas yükleyici egzersizlere başlayacaksın ve başka hiç bir izole çalışmayla falan uğraşmıcaksın. (Temel (Compound) ) vücut geliştirme hareketleri.

Koşmayacaksın Bol bolda yürüyeceksin. Sınır yok canın istediği kadar yürüyeceksin 10 kkm 15 km 20 km canın ne kadar istiyorsa.

Ağir idmanlar öncesinde az oranlarda karbohidrat alabilirsin ve idman sonunda her buldugunu yemiceksin.

Kim diyorsa kas yapılırken yağ yakılmaz diye son yapılan bütün araştırmalarda bu tez çürütüldü.

Yeterki paran olsun ( yüksek protein dallı zincirli aminoasitler) ve işlenmemiş zengin doymuş tekli doymamış yağlardan zengin beslenme. Özellikle rafine edilmemiş doymuş yağlar çok faydalı.

özellikle yağları ve proteinleri sınırlama yok doyana kadar ( patlayana kadar değil)

yeterki sen disiplinli ol.

Son düzenleme: 22 Kasım 2010
    Runn3R bunu beğendi.
  18. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    hadi tıpı bilimi geçtim. bu kadar vücut geliştirmeci var. adamlar belki de bazılarımızın hayatları kadar bu işi yapıyor profesyonel olarak. onların tecrübeleri bile bulk cut dönemlerine girmekten geçiyorsa gerçekten bir bildikleri vardır demektir bence. öbür türlü olsaydı eğer bu iş emin olun onlar öyle yapıyor olurdu. sadece bu bile farkedilebilir bişey. o yüzden aynı anda hem yağ yakmak hem kas almak mümkün değil belli ki.

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Coyote

invertal calısma yapılabilirmi sence ketojen diyette ?

20. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Coyote ketojenik diyet tam bana göre yağları eritip kas olarak kilo almak istiyorum ben de. Uygulayıpta memnun kaldığın veya elinde olan bi program atabilir misin bana özel mesajdan? L-carnitine gibi yağ yakımına yardımcı ilaç kullanabilir miyiz bu diyet süresince. Bide neden koşu yapılmaması gerek?

Sayfayı Paylaş