Aynı anda yağ yakmak ve kilo almak mümkün mü?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kint tarafından 6 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 122 üye.
  1. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    hindistan cevizi yagi günde bir kaşik , bir bardak süt ile tuketildiginde göbek bolgesindeki yagları yakıyor diyorlar gerceklik payı varmı.

2. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Göbek bölgesindeki yağı eritmek diye bişey yok.Vücut yağı kortizol salgılayarak dokulardan koparır,o sırada hareket yapılıyorsa dokudan kopan yağ biyerlerde daha fazla yanar.Böbrek üstü bezlerinden kana verilen bu hormon vücudun heryerine eşit dağılır önce yağın az olduğu bölgelerde yağda azalma görülür oralar iyice çöktüğünde göbekte ciddi bişeyler görmeye başlarsınız.Göbek bölgesindeki yağları eritmek için bıdı bıdı böyle bişey yok.Böyle yazılara itibar etmeyin.Kireçli borulara ve radyatörlere sahip bir kalörifer sistemine kireç çözücü verdiğinizde önce kirecin en ince olduğu tabakalar kalkar büyük topaklar uzun sürede erir.Bunun gibi.
    Öte yandan bu yağı yağla yakın olayının da boku çıkartıldı.Şöyle söyleyeyim : hiçbir etkisi olmayacak.
    Yağ dengesi vücudunuzun gereksiz inflamasyonlara verdiği tepkiye etki eder enfeksiyon risklerine etki eder.Bu uzun vadede sağlık açısından çok faydalı olabilir fakat yok balık yağı alayım yok omegam dengeli yapayım bunlar yok protein sentezinde bilmemne yağı rol oynuyormuş bunlar fark yaratacak şeyler değil.Sivilce,ağrı..vs problemi falan yaşıyorsanız belki bu dengeyi uzun süre devam ettirmeniz bunlara minimal bir etki yapabilir fakat bu yağ dengesinin yağ yakımına bir etkisi olacağını düşünmüyorum.Bu şu yağı bu yağına mücize gözüyle bakmayın fakat omega dengesini kurabiliyorsanız kurun.Öte yandan tam tersine omega dengesini sağlıksız olan yönde aşırı artırmak bozmak yani hayvan yağına abanmak araşidonik asiti artırmak bir çalışmada kas büyümesi sağlamışken diğer bir çalışmadan önemli bir değişiklik görülmemiş fakat araşidonik asit grubunda performans artışı olmuştur.Yani tam tersi bi resim de var gibi ortada.

Batujan bunu beğendi.
  3. Body!

Body! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana da yardımcı olun ben 1.65 boy 49 kiloyum hacimli ve kalipli olmak için tavsiye verin lütfen çünkü vücut çalışıyordum bıraktım zayıf iken kas lı bi vücut hiç hoş bir görünüm yapmadı yaklaşık 1 aydır yapmıyorum kaliplanmak için ne yapmam lazım yardimci olursaniz sevinirim Teşekkürler

4. reflekssif24

reflekssif24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Azıcık biyoloji bilgisi ile bunun mümkün olduğu ortadadır. Metabolizma, genetiği gereği önce k.h sonra yağ ve en son proteinleri yakar. yani kardiyo yaptığınızda vücut ağırlıklı olarak yıkımı kolay olan k.h ları yakacaktır, ikincil olarak olarak bu tarz metabolima hızının artış göstereceği anları düşünerek depo etmiş olduğu yağları yakacak ve yapıtaşı olan proteinleri en son yakmayı düşünecek, proteinden kaybı minimum seviyede tutacaktır.
    ancak ağılık idmanı yaptığınızda , o bölgelerdeki proteinlerden kayıp olacaktır, ağırlık idmanı yaptığınız bölgede kaslar aynı zamanda yırtılacaktır. bu evrede metabolizma boşlukları doldurmak için protein arayışına girecektir. siz spor yaparken beslenmenize dikkat edip az yağlı çok proteinli gıdalar tüketttiğinizde açığa çıkan boşluklara bu proteinler yerleşecek ve kas kütlesi artacaktır. kardiyo ile de yağları erittiniz mi değmeyin keyfinize.

tabiki şunu da belirtmek lazım. çok büyük değişimlerde bu söz konusu olmaz. yani 75 kilodan 90 kiloya çıkıyım 75 kiloyken ki mevcut yağlarımı yakayım 15 kiloyu sırf proteinden alayım gibi bir şey mantıksız. ama 75 kiloysanız ve yağınız varsa kilonuzu koruyup kas tülesini belli bir miktar artırırken yağ yakmak mümkün hatta yeni başlayanların hedeflemesi gereken ilk şeydir.

5. hsnsylk

hsnsylk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benimde arada aklıma takılıyor 2 ayda ağırlık ve beslenme ile 66 lı kilolardan 70 li kilolara çıktım 3 kilo aldım diyebilirim fakat 3. ayın ortasındayım ve artık kilo almam zorlaştı yoksa acaba diyorum yağlarım bir yandan eriyor bu yüzden kilo artışım yavaşlamış gibi görünüyor olabilir mi ?

6. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar,
    Bu konuyu her gece her sabah baya okuyan ve kafaya takan biri olarak kendi tecrubemi paylasacagim. Ben de senin gibi uzaktan fit duran ama tshirti cikarinca insanlarin '' vay anasini sayin seyirciler'' dedigi insanlardan biriyim. Ben yeni bir programa basladim. Haftada 3 kez full body antreman, 3 kez de 45'lik kardiyo yapiyorum. En kritik konu beslenme tabi ki. Ben sabah ve oglenleri disinda karbonhidrat tuketmemeye basladim. Agzima tatli koymuyorum. Gunde 3 litre su iciyorum ve bol proteinli besleniyorum. (abartmadan) Hergun sabah 4-5 lere kadar otururdum artik 1'i gecmiyorum. Suanda vucudumda olumlu sonuclar goruyorum, kaslarim daha bir belirgin oldu. Gobek konusunda gozle gorulur bir degisme yok simdilik ama gecenlerde tartiya ciktigimda 1 kiloya yakin azaldigimi gordum (2 hafta onceye gore) Simdi bu kilo yagdan mi gitti kastan mi sudan mi bilemiyorum, kastan gittigini sanmiyorum umarim yagdir. Devam ettikce seni haberdar edecegim :)

KONU COK ESKIYMIS KUSURA BAKMAYIN HORTLATTIYSAM...

7. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynı anda yağ yakmak ve kas kazanmak spora yeni başlayan ilk 6 ay da mümkündür.Sonrası imkansız.Vücudun iki modu vardır anabolik(kas ve yağ kazanma) ve katabolik(kas ve yağ kaybetme) bunların oluşma durumları tamamen birbirinden farklıdır sen kataboliksin çünkü kilo kaybediyorsun.Anabolik duruma günlük kalori ihtiyacın üzerine çıkarsan geçebilirsin oldukça kas ve biraz yağ kazanırsın.Katabolik olmak içinde günlük kalori ihtiyacı altına düşmen gerek.Yağ vererek kas kazanmayı bekleme ağır çalışıp yemeğinden kesmeye ve uzun kardiyolar yapmaya devam edersen ciddi bir kas kaybı yaşayacaksın.En az 8-9 saat uyumaya çalış aksi halde vücut toparlanamaz ve yine katabolik olursun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar,

Sahsen suandaki programimla kas kaybi yasayacagimi sanmiyorum. Haftada 3 gun kardio oldukca ideal ve kas yapimi icin de sorun teskil eden bir yogunluk degil. Ayrica bunu kalp sagligim icin yapmak zorundayim. Yemeklerimde kesintiye gitmiyorum sadece karbonhidrat alimimi sinirladim. Aksam yemeklerinde tuketmeyi biraktim. Yoksa bol proteinli ve zengin yaglar iceren diyetime devam ediyorum. Uyku konusunda belki biraz daha fazla uyumam gerek onu katiliyorum. Gene de dediginizi dikkate alip duzenli yag ve kas olcumu yaptiracagim, bir problemle karsilasirsam degisiklige giderim.

9. @sparuh

@sparuh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Kocaeli
    10 günde 2 kilo verip,4 kilo civarında yağ yaktım.Üstüne 1 kilodan fazla kas kazandım.Ve bu çok düzensiz ve supplementsiz bir programla gerçekleşti.İsteseydim bunun üç katı sonuç elde edebilirdim.Yani yağ yakarken kas kazanmak imkansız değil,sadece ne yapılması gerektiğini bilmek ve biraz para gerekiyor(protein,supplement için).
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mart 2017 ---
    Yeşilçay güçlü bir antioksidandır.Yağ yaktığı da doğrudur ama kasları erittiğini hiç duymadım.

Son düzenleme: 8 Mart 2017
    Bozo-Baku bunu beğendi.
  10. pumptheiron

pumptheiron Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakım döneminde cutting denilen dönemsel periyotlamada düşük kalorili bir beslenme cetvelinde kilo alımı neredeyse çok zordur.Tabi ki yağ yakım seviyesinin durumu da göz önünde bulunmalı.

11. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yağdan yakıp kasta alırsın kardeşim mümkündür. :D

12. pumptheiron

pumptheiron Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakımı sağlanılan dönemde kas kitlesini artırmak adına yapılan hipertrofi antrenmanlarında kesinlikle kas kazanımı olur fakat yapılan beslenmeyle birlikte güç kuvvet düşüşüyle alakalı da kas kazanımında çok fazla bir gelişimi beklenmemeli...

13. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Mümkün ama ters orantılı hocam çok sancılı olur . Hedef koy hacim mi define mi diye

14. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Bence de mümkün.

2 aydır salona devam ediyorum (öncesinde yaklaşık 2 yıldır evde kendime hazırladığım mini spor odasında çalışıyordum). 2 ay önce yaklaşık 94 kilo ve göbekli biriyken şu anda göbeği yarıya inmiş ama 98 kiloya ulaşmış biriyim. 2 aydır full body yapıyorum. Boyum 188, kilom 98 (iki ay önce 94 idi). Antrenman öncesinde yağ yakıcı alıyorum, antrenman esnasında BCAA yanımdan ayrılmıyor, antrenmanları sulandırmadan yapıyorum, antrenman sonrasında mutlaka kardiyo ve ters/düz mekik yapıyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır kreatin takviyesi yapıyorum (1 ay kullanıp 1 ay ara vererek). Beslenmeme dikkat ediyorum. 2 küsür ay önce sigarayı tamamen bıraktım.

15. berke222

berke222 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler ben 182 boyunda 70 kiloyum ama yag oranim fazla karin kaslarim ve vucudumda damarlar felan gozukmuyor 1sene once baslamistim 58 kilo idim ama o zamanda karin kaslarim yoktu simdi 70 kiloyum 65 kiloya felan insem iyi mi olur sizce vucudum kuculurmu ? Yoksa 80 kilo civarina cikip kas kutlemimi arttirsam cok kararsiz kaldim lutfen yardim edin

16. mavikaranlik

mavikaranlik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Malesef mümkün değil.

17. odunadam18

odunadam18 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Pek mümkün değil bence.

18. heroinman

heroinman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    2 ay önce definasyona başladım. Spor geçmişim var ancak neredeyse 2 yıldır çok az antrenman yapmış ve beslenmemi full fastfoodla gidermiş biriyim. Yağ oranımı hem aletle hem de kendim mezura ile ölçerek başladım ve ikisi de %24 verdi. Bel çevrem 92 santimdi. ilk ayın sonunda 91, ikinci ayın sonunda 90a düştü. Ancak aynı zamanda omuz ölçüm de arttı, ki omuz çoğunlukla kastan oluştuğu için kas miktarı değişimi buradan anlaşılabiliyor diye biliyorum. Alet de kas miktarımın arttığını söyledi ama çok da sallamıyorum onu. Definasyonda kas yapılamayacağına inanıyordum ancak düşüncem değişti bundan sonra. Kilo olarak 80'den 78'e düştüm. Ancak tartıya da pek güvenmiyorum. Yüzümde bir değişim yok, yani su kaybetmedim büyük ihtimal.

Sayfayı Paylaş