Ayakkabisiz squat yapmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Emreyesildagy09 tarafından 15 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    Arkadaslar 5x5 programinsa ilerledim squatta kendi agirligimi kaldirabilecek konuma geldim giydigim ayakkabi tabani yumusak oldugundan vd duz taban olmadifindan squatta sorun cikartiyor.
    Bunun icin halter ayakkabisi onerdiler ama cok pahali
    Zaten suanda maddi durumum beslenmeye sakliyorum 2 3 ay sonra alabilirim bu ayakkabilari
    Ozamana dek ciplak ayakla squat yapmanin iyi secemek oldugunu solediler. Ama salonda ciplak ayak biraz ayip olur diye corapla yapmaya kadar verdim.
    Sizce bir sorun olurmu ?
    Ve ayagim duz taban giydigim ayakkabi duz taban ayakkabisi degil squat yaparken ice gocuyor.
    (Lutfen bilgili olmuyanlar boyle seyleri takma squat yap gec gibi cumleler yapmasin malesef squatta agirliklar cok fazla arttiginda boyle seylere onem vermek gerekiyor )

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.t-nation.com/training/go-barefoot-to-get-stronger

Şöyle bir yazı buldum konu ile ilgili. Yeterli mobilite yoksa ilk zamanlar epey zorlayacak, bileklerin ağrıyabilir. Bende 6 aydır vibram ile çalışıyorum. İlk yaptığım squatlar çok garipti. Zamanla o esnekliği kazandım.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Nike metcon serisine bakabilirsin fiyatı biraz daha uygun. Çorapla yaparken eğer yer uygun deilse kayıp dengen bozulabilir ona dikkat etmelisin.

4. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    Zaten eski bodyciler hep ciplak ayakla calisirlardi.ama bizim salonda laf atmayan kalmaz. Salon zaten pis gelip benim ayaga takarlar simdi :D
    Vibrams guzel gibi geldi fiyatlaei nedir bunlarin ve hangi modelini almaliyim
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2018 ---
    Hocam yer corap icin tam uygundu sanirim hatirladigim kadariyla kaymasi imkansiz
    Ama dedigim gibi 150tlde olsa 700tlde olsa suan alamam ancak 2 3 ay sonra ozamana kadar corap la idare edebilirim
    1Tane daha ayakkabim var tabani biraz daha sert onun resmini atiyim onla hic squat denemedim .

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Vibram çok pahalı (500-600 civarı) birde günlük kullanılabilecek bir ayakkabı değil. Amerika'dan getirme şansın varsa anlamlı olur. Bana orda yaşayan bir arkadaşım hediye etmişti 5-6 sene önce. Gözüm gibi bakıyorum

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emreyesildagy09 bunu beğendi.
  6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ciplak ayakla yapmaya devam mecburen eger az da olsa esnekligin izin veriyorsa. Yoksa topuk kismina 2.5 kglik plaka koyman gerekebilir. Bu surede surekli bilek mobilitesini gelistirmeye bak.

7. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    Bende 2 tane ayakkabi var maviyle squat yapiyodum daha esnek oldugu icin 30tlte almistim
    Siyah olanda 100tl civari daha agir hic squat yapmayi denememistim sizce nasil siyah olan
    Siyah olani bide isikta cektim
    Sanki topuk kismi daha iyi gibi siyah olanda
    Deniyip gorucem artik

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 15 Ocak 2018
  8. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    Yazan olmamis ama
    Bugun siyah ayakkabiyla squat yaptim
    En son 75kgde formum bozuldugundan son tekrarlarda 10kg dusurup forma odaklanmak istedim
    O siradqda siyah ayakkabi giymistim
    Squat yaparken benim ankle mobilitem kotu oldugu icin genis yapiyordum ama genis yapinca hiplerim acidi biraz daha icten yaptim squati ve hayret icindeyim
    Mavi ayakkabiyla yaparken parmak uclarimdan cok destek alirdim siyahla yaptigimda daha cok topuklarimla ittim agirligi ve yere daha sert bastim.

Ancak soyle olumsuz birsey oldu 65 kg 75 kadarzorladi beni neden boylr bisi oldu anlamadim.

Sayfayı Paylaş