Askerler silahlar ve kurşunlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 24 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    --------------------------------------------------------------
    bir kaç şey ekleyeceğim siz okuyun fikrinizi söyleyin kafam karıştı

bu aşağıda ki haber şimdi doğru mudur? bu nedir nasıl bize yazılımları vermezler

onun dışında bir şey daha okudumda bir yerde kaynağını bulamıyorum;
    Amerikadan habersiz f 35 uçamayacak gibisinden başlıktı. yani sonuç olarak amerika bu uuçakla a devletine saldır şunla b işi yap c ülkesine yiyosa götür mü diyecek? ozman iç işi dış işi diye bir şey kalmaz.yazıyıda tam hatırlayamıyorum ki paylaşayım.

siz ne düşünüyorsunuz? bu yazılımlarla ilgili

2. edk

edk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    açıkcası ben tsk da görevli bir subay olarak atakan arkadaşımın söylediğin çok büyük esef duyudm . bu ülkeye bağlı birisi olduktan sonra kütüğünün ne önemi olabilir. kaldıki silahlaı kuvvetlerde gördüğüm ve tanıdığım en sağlam adamların başında elazığlıl ar gelir. şahadete ermiş bir subay olan devre arkadaşım ve en iyi dostum da elezığlıdır . yine aynı şekilde silahlı kuvvetlerde bir kahraman olarak bilinen ve kendisi de bir bordo bereli olan rahmetli Binbaşı Zafer KILIÇ' da güneş operasyonunda şehit olmuştur ve oda elazığ lıdır. yine tanıdığımın bir çok subay vardır. bunlar dışında 3 yıldır bingöl ve diyarbakır dağlarında dolaşan biri olarak en rahat sırtımı döndüğüm askerlerim elazığlılar, maraşlılar ve antepliler olmuştur. gerçekten bu ülkeyi sevdikten bu millete bağlı olduktan sonra neden kütüğü önemli olsun kişinin anlam veremedim açıkcası .
    www.zaferkilic.com

SeeYouSs, redbaron_, ALPEREN ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    flexor, f-16 sayısına ilişkin gerçek bilgiler ancak üreten bir ülke olsa idi tabiki sayısı belli olmaz ama türkiye kendi uçağını üretemiyor sadece maketmisali montajını yapmaktadır.

4. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yazılım kodlarının verilmesi konusunda Senato söz sahibidir.Abd uçakları sattıktan sonra sattığım ülkelerden birisiyle savaşa girebilirim ihtimaliyle yazılım kodlarını paylaşmak istemiyor yani savaş halinde uçaklar pistten kalkamaz veya da silahlarını kullanamaz vs Aynı problemi Atak helikopterlerinde yaşadık körfez savaşından sonra Abd nin hibe ettiği Ah-1p ve s serisi helikopterler terörle mücadelede çok etkin rol oynadılar bunun üzerine askerden talep geldi Abd den AH-1W serisi 10 adet Cobra alındı Ah-1W nin güçlü motoru P ve S den çok daha güçlü olduğu için askerden tekrar W serisi için talep geldi fakat senato özgürlük savaşçılarına karşı kullanıldığını idda ederek satışa onay vermedi , yıllar sonra çok kapsamlı bir atak helikopteri filosu oluşturulmasına karar verildi yaklaşık 120 adet bu ihaleyi pilotlarımızın beğenisini kazanan AH-1 in en yeni serisi olan Ah-1Z kazandı senato satışa onay verdi fakat helikopterin yazılım kodları verilmeyecek ve sadece abd nin silahlarını kullanabilecekti bunun üzerine ihale iptal edildi ve malesef bu helikopterlerin eksikliğinden dolayı çok sıkıntılar çekildi.2006 da galiba tekrar ihale başladı bu kez ihalede boeing ah 64 ve Bell in Ah-1 helikopterleri kafadan elendi çünkü ihaleye yazılım kodlarıyla ilgili şartlar konuldu.Sonuç olarak Italyan Agusta nın A-129 u 2.6 milyar dolara bütün haklarıyla satın alındı.Helikopterin görev bilgisayarını ve diğer aviyoniklerini ASELSAN yapacak.Montaj TAI( TAI TUSAŞ HAVACILIK VE UZAY SANAYİ)de yapılacak.Mke ve Roketsan füze ve mühimmat donanımını üretecek helikopterin adı T-129 olacak 2012 de teslimatlar başlayacak istediğimiz kadar üretip satabiliriz şu anda Pakistan Malezya Azerbeycan helikopterin bitmesini bekliyor ihracattanda çok para kazanacaz.

Savaşcı bunu beğendi.
  5. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Savaşcının paylaştıgı sniper ı tv den öğrendiğime göre hepsini Türkiye almış vede bu silah en etkili uzun menzilli silahmış hatta Yunanistan biz bu silahları adlık diye ülkelerinde sürekli bu konusulmus ve tedbir alcaklarmıs.. Zaten cogunuz biliyordur ama yinede hatırlatmak istedim. Şunuda söylemek isterim Crysis deki gibi olucak galiba kıyafetler. Ayrıca evet söylediklerinize katılıyorum hiç bir ülke gerçek silah gücünü göstermez söylemez belki bizim atom bombamız bile vardır :S:S

Son düzenleme: 22 Ekim 2009
  6. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Türkiye amerikadan habersiz bırak atom bombasını el bombası bile (yapamaz)alamaz:(hele biz nükleer enerjiye geçelimde sonra bombasını falan düşünürüz:)iran birazcık o konuda ileri gittide dünya ayağa kalktı bizdeki yetkililerin bırak atom bombası yapıcak kadar cesareti eşkiyalara operasyon için bile izin alıyoruza32

Sayfayı Paylaş