Askerler silahlar ve kurşunlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 24 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0

---------------------------------------------------------------------------

jkdo, smltncr ve salvadore_xp bunu beğendi.
  2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    neden f35 in farklı ülkenin bayrağı olduğunu söyleyeyim. her ülke teknolojisi gelişşin diye belli bir bir miktar katılım payı ödemiştir. ar-ge gideri. ve her ülkede belli parçaların üretimi olmuştur.

Savaşcı bunu beğendi.
  3. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    atakan_irresistable bunu beğendi.
  4. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Çelik Yelek

Kevlar, çok hafif karbon kökenli çok sağlam liflerden oluşan bir malzemedir. DuPont firması tarafından 1965 yılında icat edilmiş ve patentlenmiştir. Kevlar günümüzde zırh, sağlam halat yapımı, yanmayan koruyucu giysi yapımında kullanılmaktadır. Kevlar çok yüksek çekme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi bir yapıdır. Dokunabilir, kumaş haline getirilebilir, kesilebilir ve dikilebilir. Özellikle çelik yelek, miğfer, paraşüt ipi, fiber veya data kabloları için ek sağlamlık sağlayan halat, veya gemileri bağlamak için kullanılan hafif halatlar ve kompozit yapılar ile oluşturulan levha, boru veya özel taşıtların gövde veya kanat yapılarının yapımında kullanılmaktadır. Aynı ağırlıktaki çelikten 5 kat daha sağlamdır sloganı ile pazarlanmaktadır.
    ---------------------------------------------------------
    kurşun geçirmez yelek

Kevlar yelekler kevlar liflerinden dokunmuş kumaşlardan birçok kat üstüste dikilerek oluşturulur.Yüksek gerilime dayanıklı lifler kurşunu tutabilmektedir. Bununla birlikte lifler ezilmeye dayanıklı değildir. Bundan dolayı kevlardan yapılmış bir malzemenin kurşun geçirmeme şartı esnemesidir. İnsan vücudu uzerinde kurşunu gecirmeyen kevlar kurşunu geçirmezken, sert bir satıh (örneğin tahta) üzerine gerilen aynı kevlar kurşunu geçirir.
    Sivri uçlu mermilerin durdurulabilmesi için daha sık ve sağlam bir dokumaya ihtiyaç vardır.
    Kurşun geçirmez yelekler durdurabildikleri kalibre ve mermi tiplerine gere seviye katsayılarına sahiptir. Zırh delici çelik uçlu mermiler kevlar yelekler tarafından durdurulamaz. Bunun için kevlar yelek içerisinde çok sert seramik levhalar kullanılmaktadır. Bu levhalar çelik merminin sivrilik miktarını ucu kırarak azaltır. sonraki katmandaki kevlar kumaş katmanlarında mermi durdurulur. Kevlar yelekler gövdedeki hayati organları korumayı amaçlar. Yinede kullanıcı tam olarak korunmuş değildir. Bazı durumlarda kurşunun vücuda girmesinden çok kurşunun oluşturduğu darbe ile kemiklerin kırılması veya basınç ile iç organların patlaması tehlikesi ile karşı karşıya kalınır.

bir yerde daha okudum kurşun geçirmez yelek sadece tabancalarda etkilidir. bütün tüfek mermileri çelik yeleği deler geçer diyordu.
    -------------------------------------------------------------------
    bir yerde okudum satın almak istiodum:D ama bu havalı giysiyi almak için para harcayamam
    yerli bir çelik yelek fiyatı 150 Dolardan başlarken. yabancı çelik yelekler 2000 Dolardan başlıyor acaba neden:S

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    SAVAŞÇI, 150 dolar olanlar preslenmiş malzemeden imal ediliyor ve pahalı aynı zamanda ağır.

kevlar diğerine nazaran hafif ve daha sağlam

diğer çelik yelek sadece tabanca mermilerini tutar. tüfek mermilerini bırakır.

benim bildiğim nano teknoloji ile daha iyi bir yelek hazırlayacakları hatta duvar savunması bile düşünüyorlar.

Savaşcı bunu beğendi.
  6. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Nanoteknoloji çığır açacağa benziyor.İlk resimlerde elbisenin benzeri MGS4'te kullanılmıştı. Gücü arttırıyor mu bilmiyorum ama kamuflaj olayı anlattığın gibi.

7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    adamlar neler yapıyor ya :)

8. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    En son resim çok saçma geldi bana ya. Yani sakın yanlış anlamayın dalga geçme anlamında değil, yani mantıken enteresan. :D
    Şu hava, deniz donnmsı var ya onu diyorum.

9. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
  10. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    F16

bunun büyük boyu vardı bir aralar ama bulamadım

-----------------------------------------------
    wal paper istiosanız bu büyük boy bir resim http://img357.imageshack.us/img357/8837/f16falcon2.jpg

11. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    B-2 Spirit

Northrop Grumman B-2 Spirit, nükleer ve konvansiyonel silahlar taşıma kapasiteli, çok rollü, radara yakalanmayan (hayalet/stealth) bombardıman uçağı. Şu ana dek üretilen en pahalı uçaktır, tahmini fiyatı 1.157 milyar [1] ile 2.2 milyar ABD Doları[2] arasındadır. Kıyaslama gerekirse, Nimitz sınıfı bir uçak gemisi 4.5 milyar dolara malolmaktadır. Ancak bu fiyatın büyük kısmı radara yakalanmama teknolojisini geliştirmek için harcanmıştır. Radara yakalanmama teknolojisi sayesinde daha önceki uçakların başaramadığı görünmeden düşman hedeflerini bombalama görevlerini başarabilmektedir. Proje başladığında toplam 135 uçak üretilmesi planlanırken bu rakam 1980'lerin sonunda 75'e, 1992'de ise başkan George H.W. Bush tarafından yapılan açıklamayla 20'ye indirileceği belirtilmiştir. Operasyonel hale getirilen test uçağı ile bu sayı 21 olmuştur.Yüksek teknolojisine rağmen 2008 yılında bir eğitim uçuşu sırasında bir B-2 Spirit uçuş kontrol sistemini besleyen 24 basınç sensöründen 3'ünün ıslanması sonucunda yanlış ölçüm yaptığı için plotlara müdahale izni vermeyerek kendiliğinden kalktı ve düştü.Böylece Amerikan Hava Kuvvetleri'nde mevcut olan B-2 sayısı 20 ye inmiştir

Silahlandırma

Bombalar
    80x Mk 82
    16x Mk 84
    80x Mk 36 Sualtı Bombası
    36x M-117 Napalm
    36x CBU-87
    36x CBU-89
    36x CBU-97
    8x GAM-11
    16x GAM-84
    16x JDAM
    16x Mk 83
    16x Mk 84

Havadan Karaya Taaruz Füzeler AGM
    AGM-142 Nave Nap
    AGM-129
    AGM-158 JASSM

Ayrıca Nükleer Silah Olarak
    16x B61
    16x B83

donanmalı resmin 3008x2000 lik en büüyük resmi daha iyi diğerinden http://img518.imageshack.us/img518/8205/b2byk.jpg

galeriye link http://img526.imageshack.us/gal.php?g=060622f5040d162.jpg

hotnet ve b2 yanyana boyu için iyi bir foto orijinal boyut http://img526.imageshack.us/img526/9575/060622f5040d162.jpg
    alttakinin orijinal boyutu yukarıdaki link

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    F-16 Fighting Falcon yani F-16 Savaşan Şahin uçakları ilk olarak 1976 senesinde üretilmeye başlandı. Soğuk Savaş döneminin en popüler uçağı olan F-16, ABD üretimi bir teknolojiye sahiptir.

Bugüne kadar yaklaşık 6000 adet üretilen F-16'dan en çok Türk ordusu muhafaza etmektedir. Bu 6000 uçağın yaklaşık 5000 Türk ordusunda, 450 si ABD ordusunda, 300 kadarı İsrail'de geri kalan kısım ise Mısır ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde bulunmaktadır.

F-16'nın yapımında F-15 ve F-11 teknolojisinin mimarisinden yararlanılmıştır. F-15 ve F-11'in getirmiş olduğu atiklik, manevra kabiliyeti, güçlü radar sistemi F-16'yı gelişmiş jet uçakları arasında kabul ettirmektedir.

Saatte 2.475 Km/h hıza ulaşabilen bu jetler, Türkiye'de Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından üretilmektedir. Bazı parçaları ise Aselsan tarafından üretildiği bilinmektedir.

savaşçı dostum verdiğin bilgiler yararlı ama benim bildiğim orta doğuda en büyük hava kuvvetleri israil ve türkiye neredeyse ucaşları aynı sayıda 1000 civarı. türkiyede nasıl 5000 oluyor sen daha iyi bilirsin ama araştırsan iyi olmazmı benim aklımdaki süphede yok olur.

birde bir oyunda f16 2100km zor görüyordu.

Savaşcı bunu beğendi.
  13. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    atakan_irresistable: saol yazdığın için
    tabi ülkeler gerçek rakamları vermez diye düşünüyorum ama yaklaşık olarak tahmin edilir.
    bir yerde daha okudum 250 diyor burada kafam karıştı bak. bu ne tezatlık ya... 5000 nerede 250 nerede. belki 0 hatası olmuştur dicem ama...

5000 yazan yer http://www.damacana.org/2007/11/f-16-savas-ucag-ozellikleri-ve.html

250 yazan yer
    bende bilemiyorum, bakıyorum öyle yazıyor

evet tek bir kaynaktan bulduğun yazıları eklemiyecekmişsin demek. acaip tezat durumlar ortaya çıkıyor.

------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------------
    birde şu B2 nin 3800 kmye çıktığını okudumya F16 bu uçağı nasıl yakalayıp avlıcak ya.
    ----------------------------------
    b52 ve b2

b52 uçak gemisinde

http://img352.imageshack.us/img352/7385/b522.jpg

büyük boy b2 vs b52
    http://img354.imageshack.us/img354/5360/b52a.jpg
    b52 uçakta
    http://img507.imageshack.us/img507/7134/b52cv.jpg

atakan_irresistable bunu beğendi.
  14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yok b52 okadar hıza ulaşıyor emin ol oyunda çok hızlılar yakalaması çok zor. bilirsin halı bombardımanı yapmak için belirli bir irtifaya ve hıza ulaşması lazımki yatay düşüşteki cisim ( bomba ) hıza paralel olarak önceden vursun. şekil çizebilseydik grafiği verebilirdim gerçi öss sınavı öncesi fizik çalıştıysan bilirsin.

----uçak----------------------->uçak
    -------------bomb------------->
    ----------------------bomb---->
    ----------------------------bomb

----------------------------<target>

buluştukları yer zaman aynı.. hızlarıda.

resimler güzel hakkaten güzel çalışma olmuş eksikliği vardı forumda..

herzaman pilot olmak istemişimdir. kısmet olmadı

b52 yavaş olsa idi avcı uçakları b52 korumakta manevra yeteneklerini kaybedeceklerdir. düşman uçağı b52 saldırı anında koruyucu uçaklar düşman uçağına kilitlendiği anda yada kilitmenye başladığında dıt dıt gibi sinyaller vermeye başlar yani bilgisayar öncelikşi olarak pilotun yokolma tehlikesini iletiyor pilotta mecburi olarak önce koruyucuları yok etme çabasına ulaşıyor havadaki savaş bittiğinde b52 baya bir yol katediyor.

Son düzenleme: 26 Haziran 2009
  15. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    evet genel kültür artıyor. bu bilgilerin tek bir sayfada olması bunları kaybedince bulmamız gerektiğinde saatlerce aramaktan kurtarır.

Bende Hava Harp okulu yada Kara Harp Okulu na gitmeyi istiyordum.9 sınıfta sırf hava cı olabilmek için fen bölümüne gittim. zamanla bende bordo bereli olma isteği doğru. pilot olmaktanda bordo bereli olmaktanda vaz geçemiyordum. Savaş jeti pilotu olmak için zaten hava harp okuluna gitmek mecburide; Bordo Bereli olmanın bir kaç yolu var ama ben harp okulundan mezun olmuş daha tecrübeli bir subay olupta bordo bereli adayı olmak istiyorum. bu sene sadece Kara harp okuluna ön kayıt yaptırdım. Kara harp okulunn fiziki yetenekteki minimum değerler Havanın kinden fazla ama havanında Öss deki puanı fazla. KHO nun istediği puanı össde alabilirim.

ama şu lise hayatında hiç zayıfının sorumluluk sınavı ile sınıf geçmemiş olmak gerkiyorya; gel gör ki ben hersene sorumlulukla geçtim. düz hiç geömedim:S o yüzden öss birincisi olsam bile(ki olmıcam) harp okulları beni almayacak. ama bir umut denicem. başka tercih yapmıcam. bu sene çalışıp bir daha ki sene tercih yapacağım. bi daha ki senenin bundan daha iyi olacağını sanıyorum.
    ya hayret ediyorum ben kendimi bir şey bilmiyorum diye nitelendiriyorum başka okulların çok çalışkanlarından nasıl daha fazla şey biliyorum. tamam doğru hiç ders çalışmadım ama onlar nasıl çalışkan. okulda mı bir şey var ne ya. bizim sınıfın en tembel öğrencisi okuldan atıldı başka okula gitti teşekkür alıyor. ve yine boş yine boş. bizim sınıftada sadece bir kişi aldı. bir ton çalışkan avcunu yaladı. diğer sınıflarda normal gibi....

benimde bedeni yetenekten sadece koşudan korkuyorum. ya kalırım yada 10 -20 puan alrırım diğerlerinden en az +70 alırım bu 100 kadar çıkar. koşu ile ilgili forumda sordum fayda getirmeyen cevaplar geldi sadece... bodye bu sene başlamamın sebebi; boyuma göre maks kiloya çıkmak güçlü ve dayanıklıyım ama daha güçlü olup dayanıklılığımı arttırmaktı.(sonrada bağımlıklık yaptı) hedefime 14 kg var ama 12 akilo aldıktan sonra kondisyon düşünüyorum limitte olmamalıyım değil mi. zaten bir yıldada o kadar kilo alamam.

--------------------------------------------------

Türk yapımı yıldırım füzesi
    büyük boyu için linke tıklayın: http://img522.imageshack.us/img522/910/dscn0202it0.jpg

Son düzenleme: 26 Haziran 2009
  16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    doğru ya öss hikaye gibime geliyor.! askerlikte. umarım herşey gönlünce olur. ama orada herzman seçici oluyorlar. benimde kütük sorun olur diye düşünürdüm elazığlı olduğum için. ama sen şansını sonu kadar zorla geri bile çevirseler yeterki o kapıya vur. sen işini usulünce yap varsın red gelecekse ordan gelsin.!

ben başvurmadığıma yanarım. gerçi hala girme şansın var ama sadece eleman oluruz. asteğmende kurtarır.

Savaşcı bunu beğendi.
  17. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    özel kuvvetler-Turkish Special forces

bu aşağıdakiyle aynı anda System Of A Down - Down With The Sickness ı inleyin orijinal videoda o vardı sözleri video ile alakasısda olsa çok iyi olmuştu. yukarıda seli olanı ama küçük boy

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=x_rClfKznQU[/YOUTUBE] inşalah fazla değişmemmiştir bu şekilde başlıyordu birde +18 vardı ama ben +18 lik bir şey görmedim orijinalinde

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=xbthI5VF6ic[/YOUTUBE]

Kardak krizi nedir?
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=nrLmxZmjF30[/YOUTUBE]
    --------------------------
    Sat Komandoları kimlerdir(bir belgeselden parça) bölüm 1
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=lz4y89hAIxs&feature=related[/YOUTUBE]

SAT KOMANDOLARI bölüm 2
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=M5ExLNq9G7Y[/YOUTUBE]

sat komandoları bölüm 3
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=RRN0prXA88Y[/YOUTUBE]

sat komandoları bölüm 4
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=TwUWTzu7PYY[/YOUTUBE]

bir çok resim vardı bende ama malesef hepsi kayıp. burayada küçültülmüşleri ekleyeceğim images hack başka resim eklememe izin vermedi. büyük boyları ekleyemiyorum şu anda.
    bu eklediklerimin küçük boy galerisi: http://img37.imageshack.us/gal.php?g=turkishnavalforcesmeanm.jpg

Bordo bereliler

SAT

SAS

Muhafız alayı

mavi bereli komandolar

hangi birlik olduğunu bilmiyorum

özel harekat polisi

şimdilik bunlar var elimde

Son düzenleme: 29 Haziran 2009
    FleXoR ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

burada bir düzeltme yapayım
    askerde alay jim baş ant olarak hizmet verdim bordo bereliler dahi bir çok özel birime eğitim verdim . onlardan edindiğim birşeyse hiç birşeydi.

benim sorduğum soruya
    Haliç - bordo bere tim komutanı hakan yüzbaşının cevabı

- hiç bir ülke kaçtane silahı kaç askeri kaç mermisi olduğunu basın yoluyla bildirmez bildirilen ve görülen madalyonun ön yüzeyidir

Savaşcı bunu beğendi.
  19. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet bizim f-16 lar TAI de üretildi ve birim maliyeti çok yüksekti çünkü envanterde görünen rakamın 1.5 kat fazlası üretildi.
    Abd 1300 adetle en büyük f-16 filosuna sahiptir.2. en büyük f-16 filosuna Türkiye sahiptir 210+30 ile.5. nesil uçağımızsa f-35 olacaktır ilk etapta 116 adet alınması planlanmaktadır yaklaşık 12 milyar dolar bütçe ayrılmış 2014 gibi teslimatlar başlayacak.

20. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu şekilde teknoloji gelişmez ama Abd ar-ge giderlerini tek başına karşılamaktan kurtulmuştur ve birinci dereceden katılan ortaklarına bile yazılım kodlarını vermeyi reddetmiştir.

Sayfayı Paylaş