Arnold mu ? Mike Mentzer mi ?

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Arnold mu Mike Mentzer mi ?

1. Arnold Schwarzenegger

oy sayısı 110
    58,5%
  2. Mike Mentzer

oy sayısı 57
    30,3%
  3. Her İkiside

oy sayısı 21
    11,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    o aslında genetık duzeltme sansları yok ama ortak bır nokta :)

mesela ıkısı 4 pack ama mıke karında ezer bence :) adam resmen donemınde olmayan bır kutle ınsa etmıs karında :)

Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  2. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    bicepste arnold tricepste ise mentzerin ustunlugu bariz. en azından kolda durum boyle. genel anlamda ikiside buyuk sporcular gercekten bu tartısılmaz bir gercek

3. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    arnoldun birçok yeri eksik ama bana göre en estetik vucut olaya kas derinliği kalitesi açısından bakmıyorum arnoldda bir tılsım var duruşu verdiği pozlar tam bir karizma bacaklarının ince oluşu ona daha bir estetiklik katıyor şimdiki vucutcular çok şekilsiz ve estetikten yoksun mike mentzer ise kas kalitesi derinlik olarak çok daha iyi ama dışarıdan bakan vücut geliştirmeyle ilgisi olmayan herkesin arnoldu beğeneceğini düşünüyorum olaya tamamen vücut geliştirme kriterleri dışında baktım sorsalar kim gibi olmak istersin arnold derim ama hakem olsam mike mentzeri seçerim

Azi, ineedpower, GencGrafiker ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ya zaten şöyle bir şey var, biri ekto biri endo olan 2 adamı yanyana koyupta aaa bak biceps daha büyükmüş diye karşılaştıramayız.
    Bizim karşılaştırma yapmasını bilmiyorlar, diye eleştirdiğimiz nokta bu.

İlk önce ana bölgelerde tek tek ne kadar başarı yakalamış diye bakarız.
    Mesela biceps; vücut tipine göre ulaştığı hacim nasıl, derinliği ne kadar, parçalılık ve ayrıntısı ne durumda.
    En son geçer bütünde ne yakalamış diye bir değerlendirme yaparız...
    Doğrumudur?

Yani Arnolda bakıyorum, çok sulu duruyor, bazı yerlerde hakikaten iyi ayrıntı yakalamış ama neredeyse her bölgede derinlik başarısız.

Ama Mentzere bir bakıyorum, böyle bir vücut olamaz adam kaya gibi duruyor, sanki kayadan yontulup yapılmış gibi...

Hazır yeri gelmişken bunu sormak istiyorum sana Danny
    Yanlışım varsa düzelt; büyük ağırlık az tekrarla çalışanlar ayrıntısız şişer diye biliyorum ben.
    Belki de yanlış biliyorum...

Mentzer, HİT gibi bir sistemi kullanıpta nasıl bu kadar derinlik ve sıkılık yakalayabilmiş?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:23 ----------

Dostum onun sebebi bence şu; Arnoldın boyu uzun ve leğen kemiği dar, Mentzerin boyu kısa ve leğen kemiği geniş.

Bu yüzden Arnold Vg kriterlerini bir yana koyduğunda göze daha estetik geliyor. ;)

Azi, kaotik, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aslında asıl olay dıyet+kullanılan ılaclar oluyor proflarda

yanı aslında o dedıgın az agırlık cok tekrar defıne -cok agırlık az tekrar bulk olur mantığı buyuk bır yanılgı

mesela sole dusun defıne olcaksın ve hit calısyorsun dıyetın defınısyon ıcın ama yag oranın dusuyorsa nedne farklı olsun kı

zaten genelde yapılan hatalrın bırıde bu dıyet dıye herkes az kılo gırer sonrada aman kas kaybı oldu e olur tabıkıde uyarıyı evrmedın kı kasa napsın kuculuyor

kı hit in en guzle yanı okadar az egzersız ıel okadar cok ask lıfını devreye sokuyorkı mın zamanda metabolızma kasların ugradıgı sok ve olagan ustu stress ıle bırlıkte resmen patlarcasına hızlanıyor

yanı asıl olay aslında dıyet ve tabıkıde ılac kullanımı

ama dedıgım gıbı her zaman asıl nokta dıyet olmustur

kı mike mentzerin bu konuda ne kdar bılgılı oldugunu anlatmaya gerek yok

burda benim paylasmadıgım ama kendımde uyguladıgım ve uygulucagım öle beslenme tavsıyelerı varkı ınan yanı soka ugratır sıteyı . kı ben bu kurumde uygulucam cogunu zaten sonucta herkes gorucek olayın ne oldugunu

o zamana kadar acıklamıcam ama :)

ozellıkle beslenme dedıgım gıbı mentzer resmen farklı bir dünyada öle sölim

Son düzenleme: 10 Haziran 2012
    Azi, GencGrafiker, kaotik ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    özel beslenme tavsiyelerini ve kürden sonraki halini çok merak ediyorum danny boy kür en geç ne zaman biter?

Danny Boy bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    en gec ekımde bıtıyor eger bu hafta baslarsam :) tam 16 hafta :)

Azi ve kaotik bunu beğendi.
  8. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    cesaretine hayran kaldım vallaha bana para verseler bu küre giremem :)

jkdo, sporcu. ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkcası 1980 de haksızlık yapıldığını düşünmüyorum. Mike belki daha çok şey kattı spora. Ama Arnoldu tek geçerim kıyaslarsak. Bu arada arnold fanatiği de değilimdir

Rinkushichi bunu beğendi.
  10. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Benim merak ettigim nasıl bir haksızlık yapıldı sadece Mike'a yapılmadı heralde Arnold kayrıldı diyorsak , Mike 5. oldu bılıyorum peki diğer 3 kişidemi kayrıldı Mike'ı 5. yapmak ıcın

Danny , dediğin gibi Mike tek basına değerlendırdımızde mesela tekli fotolarında vucut muazzam heryer orantılı , ancak al Arnoldun yanına koy arada dağ taş bayır var yapmayalm bu kadar :)
    Bi kere boy avantajı var genetik daha iyi omuz catısı Mentzere gore 1.5 katı gıbı , yanı 30 40 sene onceden bahsedıoyruz bu avantajları yeter Arnoldu 1.yapmaya , o dönem kalite kontrol yapıcak juri yoktur sanırım :)

Azi, Rinkushichi ve year2004 bunu beğendi.
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum o zaman sizin dediğiniz mantıkla; önerisini getirdim, dünyanın en iyi hibritini oluşturup 20 sene onu olimpia seçelim...
    Endo ve mesolarında yarışmaya girmesini yasaklıyalım...

Olur mu öyle canım sizde?

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    @CarpeNoktum abi tamamda burda yanlis bir anlasilma var burdaki konu mike vs arnold yani yanyana yada bska sekilde dgrlndrmiyoruz ki zaten su var yarismada puanlama hmm sununla yanyana durunca daha heybetli diye yapilmaz kas gruplarina puan verilir

yani arnoldun daha iri olmasi bir sey degstrmiyor o konuda

benim dedigm mike hem kas kalitesinde hemde estetikte daha iyi

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  13. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Muhakkak herkes tek goruste olsa zaten Zeusunda dedigi gibi bi hibrit olusturulurdu :) , ancak unutulmamalıki o 6 7 sene Olimpia olmus hibrit sayesinde bu spor bu kadar popüler hale geldi ,

Bazı gerçekleri deistiremeyiz , ben Mentzerın halen cok cok cok iyi tanınmadıgını dusunuyorum hatta Türkiyedeki her b.ku bılıorum dıye gecınen bır cok musabık sporcu bıle Mentzerden bi haber.

Söyle sölim Mentzerın hakkında okudugum yazı kadar(Cogu Danny sayesnde) okulda okusaydım heralde farklı konumlardadım dıe dusunuorm :)
    Mentzerın spora verdklerının yanında arnoldun adını ağıza almak ayıptır ama bu bıle benım vucut kıyaslamsnda gorusumu deıstırmez :)

Allasen kacımız bu spora Arnold yuzunden baslamadı , hadi bizim jenerasyon bi nebze karı kız olayına gırıyor bu işlere ama cevredeki abiler dayı amca hepsinin başlama sebebıdır bu spora Arnold , yani pek fazlada yorumlarda ezmeye gerek yok , Mentzeri tanımamıza bile Arnold vesile olmustur :)

Zeus bence Ruhlll hepisinden iyi cok hakkı yendı cok haha :)

Danny Boy, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ahahahaha adamın dibisin ;)

O zaman bu, CarpeNoctum a gelsin;
    Superb Hybrit Mr Olympia 2020

Yasaklayın ..... satıyım bütün endoları, mesoları niye boşuna sebze gibi çeşitlilik yapıyorlarki, sadece ektolar girsin bundan sonra :D

CarpeNoctum ve Azi bunu beğendi.
  15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumumu yazarken yorumların hepsini okumamıştım ama şimdi bazılarına göz gezdirdim. Arkadaşlar Arnold' u da iyi yerden yere vurmuşsunuz. Bu adam 7 kez olympia'yı aldı. Ki son olympia'sın da ara verip katılıp kazandı. Yani diyebilirsiniz weider sayesinde aldı. Orasını bilemem ama bence hak etti. En basitinden Arnold'un hırsı örnek alınması gereken bir şey bence. Ki bu kişileri kıyaslarken farklı zamanlarda çekilmiş resimleri değil ikisinin de yarışma resimleri kıyaslanmalı. En doğru karar o zaman verilebilir.

Bir diğer olayda evet Mike belki bu spora antreman metodu olarak çok şey kattı. Ama şunu da unutmamak lazım Arnold' da bu sporun resmen reklam yüzü oldu.

Evet spora yeni başlayan arkadaşlar Arnold en iyi diyebilir. Ki bu da gayet normal bir şeydir, çünkü adam popüler biri. Yani sinema kariyeri olsun valilik vs. Tabi ki zaman geçtikce eğer bu spora ilgisi artarsa tarihte ki başka kişileri de irdeleyip örnek aldığı yada beğendiği kişiyi değiştirebilir.

Ayrıca bir arkadaş yeni yarışmacıları beğenmediği gibi bir söz söylemiş. Aynen bende eskileri tercih edenlerdenim :)

jkdo bunu beğendi.
  16. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Arnold 188-106kg Mentzer 173-102kg
    Sadece şu rakamlar bile Mentzer'in arnold'un kat ve kat ilerisinde oldugunun göstergesidir
    Mentzer vucüt geliştirme sporuna katkıları saymakla bitmez,
    Arnold sadece popüler biriydi ,
    kim bilir perde arkasında ne oyunlar döndürmüştür o zamanki mr olympia da
    Fiziksel kıyaslamayıda danny boy çok güzel özetlemiş .

ZeusS_, GencGrafiker ve Danny Boy bunu beğendi.
  17. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53

merakla beklemekteyim danny. hemde cok merakla.... aslında su anda mentzeri ve beslenme yontemlerini arastırıyorum nette

Danny Boy bunu beğendi.
  18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold önde gidiyor:D şimdi estetiklik olarak Arnold bence daha iyi görünüyor zaten 1.87 boyunda adam en iyi kilosuda sadece 106 bu rakamlara bakıldığında denge kurulduğu açıkca görülüyor filmlerinde 187 boy ve 95 kilo civarıydı abartılı değildi takım elbise giyince normal kalıplı biri gibi görünüyordu podyumda onun kadar kendinden emin bir şekilde duran yoktu birde adam aşırı karizmatik biri juri kendine çok güvenmesindende etkilenmiş olabilir 7 kez mr olimpia olduda yahu hiçmi bir tanesini bile haketmedi samimiyetsizliğinde bu kadarı yani Arnoldun azmini kararlılğını çalışkanlığını sevmişimdir adama isteyen istediğini diyor o ise işine bakıyor sallamıyor güler yüzlülük bakımındanda Mikedan kat kat üstün Mike sürekli asabi sinirli kavgacı biri onun bu huyunu hiç sevmem zaten çevremdede öyle insanları barındırmam çünkü bu tür insanlarla normal sohbet ederken bile lafı başka yerlere çekerler adamın başını belaya sokarlar vg sporuna katkısı şudur onun görevi bu sporun yayılmasını sağlamaktı ve fazlasıyla başarılı oldu Mentzerin tabiki vg sporuna büyük katkısını olmuştur bunu inkar etmek saçmadır örneğin Stallone bile Rocky 4 filmiyle box sporunun yayılmasını sağlamıştır bence boxsörler ona sırf bu nedenle saygı göstermeliler özel hayata gelince hanginiz bir kadınla ömrünü geçirdide Arnoldu suçluyorsunuz Mike demekki her anlamda anlaşacağı kadını bulmuşki onunla ömrünü geçirmiş ayrıca Mike çok popüler oyuncu olsaydı oda başka kızlara bakardı diye tahmin ediyorum neyse bu konu uzar gider bence her ikiside önemliydi benim gibi düşünenlerinde olduğunu görmek güzel Arnold sporcu olarak yerin dibine sokulacak biri değil kısaca abartmayalım neyse benden bu kadar

Son düzenleme: 11 Haziran 2012
    hasanateş bunu beğendi.
  19. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    mıke fazla bile oy almış,

1. ile 5. arasında karşılaştırma ile 1. ile 15. yi kıyaslama arasında bi fark yok ikiside karamizah,

deniyorki mike nin hakkı yendi yahu adam 2. olmamış 3. olmamış 4. olmamış 5. olmuş :)

deniyorki arnold kayırıldı hak mikenindi yaw adam 2. olmadı ki, ozaman ilk 4 kişide kayırıldı hepsi mikeye cephe almış olimpia hakemlerinin az el insaf :)

weider'ın oyunu falan filan varsa belgen koyarsın belgesiz şu şöyle bu böyle diye durumlarla kişi karalamak ve aldığı şampiyonlukları alavereyle aldı diye baltalamak olmaz,
    belgesi varsa koyarsın, yoksa sadece karakalem çalışmasından öteye geçmez burası

tamam mıke hayranı olabilirsiniz ama bukadarda abartmayın birini severken diğerini yerden yere vurmayı alışkanlık haline getirmeyin bu şekildeki yaklaşımınız zaten geri teper sevmediğiniz kişiye yarar...

diğeride gelmiş efendim arnold kadınla kızla gezerdi terbiye sınırından yoksun gece alemlerden alemlere akardı falan sanane banane yahu istediğini yapar, kişilik mi sporculuk mu tartışılıyor, kişinin özel hayatı kimseyi bağlamaz...
    okul diplomalarınıda koyalım karşılaştıralım bari hangisi matematikte daha iyidi kimyada daha iyidi

karakter analizi yapılacaksa bide onunla ilgili başlık açın o orda tartışılsın, sanki kankaydınız her gününüz arnoldla mıke la geçti...

ikiside kendi çapında eşsiz benzersiz artılarıyla eksileriyle unutulmayacak efsane sporcular,

asla ama asla birini savunurken diğerini yerden yere vurmayı/vurulmayı hak etmiyorlar

mıke bu işin felsefesini kapmış arnold ta işin artisliğine kaçmış hepsi bu :)

Son düzenleme: 11 Haziran 2012
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet kayırıldı herkeste bunu dıyor zaten bu forum buna cok uzak oldugu ıcın herkes hadı canım dıyor

yabancı forumlara gırın bakın mıke-arnold forumlar kruldugundna berı baslık olarak var

bu arada bu benım kendı gorusum asıl sana ne sen populer adamı analız yapmayı bıle bılmedne super dıyorsun ben ahlaksal olarak karsılastıryorum burda gelıp atıp tutyorsun . kas kalıtesınden estetıkten bır habersın bıde burda gelıp laf sokmaya calsıyosun

madem cok blıyosun sen yap bır analız bızde tesekkur edelım

butun jurı weıder calına arnold 2.olcak tabı bızde yedık joe de bunu ızlıcek

akılı var mantık var bıraz zorlayın ve dusunun mıke bu sporada dusuk proteını-dusuk kcal-nadır antrenmanı tanıttı savundu joe weıder tayfası bunun tam tersını savundu mr.olımpıa olsaydı ınanın su an joe weıder adını bıle zor duyardık

weıder tek urun satamazdı tek dergı satamazdı

cunku 1.olmus tam tersı br adam var

larry scott-mıke-mark dugdale bu tıp adamlar her zaman ıtıldı 2.plan atıldı hepsıde donemındekı yarısmacılardan ıyıydı

bu olaydan sadece gunter kurtuldu oda zaten bır basarı elde edemdı

kas kalıtesını bıle bılmeyen herkes yorumcu kesıldı bı anda

lafa gelınce ehrkes frank zane estetık der ama arnold ıyıdı nıye estetık karsıtı bır vucudu oldugu ıcın

uyumsuz bırıne nasıl estetık denıyor yanı bu kadarmı bu adam kafalara sokulmus

hayır bu hayranlıkla alakalı bır durum degıl bende arnoldun mesela bazı kurlerı uyguladım yada calsıma teknıklerıne kı resımlerınıde bazne burda profıl fotosu yapıyorum

sorun degıl zaten

ama yanı alla askına goz var nızamn var arnold mıke mentzer ıle kas uyumu-kalıteıs konusunda karsılastırmayın dıyınkı evet arnod ırıydı gecı baska da bır sey demeye gerek yok zaten mıke sadece onkol-kol uymuyla bıle muhtesem

bence baslık bu foruma hıc uygun degıl cunku yabancı forumlardakı gıbı guzle bır ortam olusmuyor . cunku kımse kalıteyı kıyaslamıyor

ZeusS_ ve GencGrafiker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş