Arkadaslık teklifi 2. Bi konuşma

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Leopara tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Kızı sporda goruyodum 1-2 hafta takip ettim hosuma gitmeye başladı sonra konuşmaya karar verdim konusucaktım o gun gelmemisti arkadsı vardı.Ona arkadasıni sordum.2 gün sonra durakta beklerken yanına gittim. merhaba merhaba oldu.dedim arkadasına sormustum bahsettimi dedim evet dedi dedim bi sakıncası varmı neyin dedi arkadas olmamızın dedim var dedi :D bende dedim rahatsız ediyosam gidebilirim oda mümkünse tarzında bi bakıs yaptı.konusurken yere baktı hep en fazla bi kac saniye yuzume bakti.oSimdi bu hayır demesi dahada yakınlastırdı ne yapsam bilmiyorum 2. Bi konusma nasıl olur ne yapmalıyım sizden bunu konuda tavsiye istiyorum :D biliyorum konusma biraz kotu olmus ama bi an dili tutuluyo insanın

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    şimdi, benim gibi 30 yaş üstü insanların yaklaşmaya çalıştığı bir hanım, "hayır" demişse, bu "hayır" demektir. içinde arasında arkasında başka mana yoktur. evet demişse de, o evet demektir.
    ama genç hanımların "hayır" cevabının ya da o "mümkünse git" bakışının altında nelerin yattığını hakikaten anlamak zor. evet olabilir, hayır olabilir, belki olabilir, ay ne yakışıklı çocuk olabilir, ay yürü git be salak , olabilir, ay inşallah gitmez, olabilir, ay çocuğa hayır dedim inşallah maşallah bi daha teklif etsin.amin. olabilir. tahmin etmek zor. elbette bir daha gideceksin yanına. ama ne konuşacağına dair bir fikrim yok. havadan sudan konuş işte. konuşamasan da "seni görünce resmen malaklaşıyorum, seni bi gördüm, aklım başımdan gitti hala gelmedi. ne olur benden çaldığın aklımı ve kalbimi bana geri ver" falan diye bişeyler söyle işte..

byte, Akay, Eskişehirspor ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Seni gordum aklım basında gitti tarzıda degilde biraz daha olgun bi konusma bence daha iyi olur kızda cocuk sayılmaz.elbette bi daha gidimce aynı sekilde mi gidilir biraz beklesemmi napsam

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ilk kız arkadaşımın peşinde dolanırken ben de konuşacak bişeyler bulamazdım. o bana mümkünse git türünden bakışlar atarken, bi akşam yurt bahçesinde yanına oturup dedim ki, "bugün hava ne kadar güzel değil mi? yıldızlar hiç olmadığı kadar parlak ve büyüleyici. insan, bu akşamın hiç bitmemesini arzuluyor"
    kız havaya baktı, "ya ne yıldızı hava bulutlu hani nerde yıldız?" dedi,
    ben de dedim ki, "oysa ben şu anda bir yıldız görüyorum ve gözlerimi kamaştıracak kadar ışıltılı ve güzel bir yıldız" dedim,
    gene anlamadı. gitti gene havaya baktı.
    yaw dedim havaya bakıp durma, git aynaya bak. dedim ve yanından kalktım.
    ertesi gün kendisi geldi,
    "dün söylediğin şey... çok hoştu.. hayatımda ilk defa böyle güzel bir iltifat aldım."
    bak salağa bak, 24 saat sonra anlamış ne dediğimi...
    sen de bunu bi kızda uygula bakalım. belki tutar.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Kasım 2014 ---
    kaç yaşında müstakbel yenge hanım ?

SonSes, torifonta ve Ysf_Dnc bunu beğendi.
  5. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Edebiyatım pek iyi degil be abi :) bide hani oyle aynı ortamda olmuyoruz salon buyuk o kardiyo kısmında ben dambıll sadece arada goz goze geliyoz o kadar

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    biraz yaratıcı şetyler bulmak gerek. mesela gözün kızın su şişesinde olsun. suyu bittiği an dal olaya. hemen bir şise su kapıp uzat. "susamışsındır diye düşündüm"
    dur ben senin bu meseleyi çözeceğim. sen bu kızın yaş eğitim maddi durum bilgilerini bi yazıver.

7. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Kız 18 li yaslarda okumuyo gibi duruyo adı bile bilmiyom :):)

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    çok riskli bir yaş. su şişesi götürdüğünde şişeyi kafaya yemek de var işin ucunda. ama aşk, zaten emek demek değil mi? katlanacağız artık bazı şeylere... bu yaşta bir hanım için, götürdğünde kafaya yemeyeceğin tek bişey var. o da çiçektir. dünya üzerinde hiçbir kadın yoktur ki kendisine uzatılan çiçeği karşısındakinin kafasına çalmış olsun. bu yaşta hanımlar, beğenilmekten ve ilgiden hoşlanır. eğer iki dakika başbaşa kalma imkanın olduğunda, kendini tanıtmaktan ziyade, onu tanımaya çalıştığını göster. mesela "1 yıldır spor yaparım, beslenmem iyidir, dinlenmem iyidir, banchte 80 kilo basarım" gibi şeyler söyleme sakın. daha ziyade, "ne kadar zamandır spor yapıyorsun? çok estetik bir tipin var, güzel neticeler almışsın spordan? kahvaltı düzenin nedir? günde kaç saat uyursun? ben de senin gibi bir beslenme ve dinlenme düzeni oluşturmak istiyorum. ayrıca koşu bandında seni gördüm, çok nizami bir koşu stilin var, çok beğendim. kalp ve nabız atışlarını kontol ediyor, kendine dikkat ediyorsun, spor yaparken resmen kendine hayran bıraktın beni.zaten seni dolmuş durağında da görmüştüm. sportmen sağlıklı bakımlı bir hanım olduğun 1 kilometreden anlaşılıyor"
    emin ol bu lafları duyan bir hanım, mümkünse git demeyecektir. ama öyle içine düşer gibi değil, takdir eder gibi bir konuşma yapmalısın. konuşurken o bereye bakrsa baksın, sen onun gözlerinin içine bak. unutma, iletişimde kelimeler yüzde 10, ses tonu yüzde 30, beden dili yüzde 60 etkiye sahiptir. ve beden dilini kullanmanın en pratik yolu, karşındakinin gözlerine bakarak konuşmaktır
    ve her ne cevap verise, lafını kesmeden dinle, gözlerine bakarak, arada bir kafa sallayıp onaylayarak. cümle aralarında "çok güzel, bravo... evet devam et" diye dinlemek istediğini göstererek dinle.
    eğer kız seni dinleyip 2 cümle sarfetme zahmetinde bulunursa, 1. aşama tamamdır. baktın ki uzun konuşacak vakit yok. "çok verimli bir sohbet oldu, bilgilerinden faydalanmak isterim açıkcası, tekrar konuşmamızın bir mahzuru var mı lütfen bak benden bilgilerini esirgeme" dersin, hele bir de kafe teklifini kabul ederse oh.. tabi kafe ortamı kendini tanıtmak açısından çok kritik bir mekan. buluşmaya en az yarım saat önce geleceksin. kız oturmadan sen oturmayacaksın. siparişi önce kızdan alacaksın. masadan kalkarken, o bir girişimde bulunsa da bulunmasa da, "lütfen, hesabı benim ödememe izin ver" diyeceksin.
    böylece kız, karşısında, kendisini para avcısı olarak görmeyen anlayışlı bir erkek olduğunu düşünecek, sanki kendisi de hesabı ödemek için bir girişim yapmış da sen engel olmuşsun gibi kendini rahat hissedecek.

Son düzenleme: 14 Kasım 2014
  9. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Kız sert tepki vericek bi kız gibi durmuyo daha çok mütevazi biri gibi.Tanımadigin bi kızın yanına gidip iste ne kadar güzelsin tarzı cumlelerde afedersinizde hani yavşaklar olurya selam tanisalimmi canim gibi o tip bisey olur gibi

10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yaw gidip de çok güzelsin diye lafa başla demedik. spor salonunda görmüşsün,spora giden birine söylenecek en güzel şey, bunlardır işte.

11. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum yaver arkadasimizinda dediği gibi günümüz ilişkilerinde ilk izlenim ve konuşma üslubu fazlasiyla önemli. Hic bir düzgün diye tabir edebileceğimiz hanim kiz gece vakti arkadaş olabilir miyiz diyen bir gence evet tabikii demez dogrusuda budur buna en azindan terbiyeli bir kiz diyip iyiye yorabiliriz. Bence 3-5 gün manidar bir ifade takın seni bi kizla konuşmuş olmak için konuşan biri sanmasin 2. Konuşma denemesi ise çok önemli yine spor çıkışıniz denk geldiğiniz bir gün yanindan yürüyerek " kötü bir niyetim yoktu konuşmak tanışmak istedim " gibi bir ifade kullanabilirsin bence iyi niyetli biri olduğunu anladiktann sonra terlemesinde bir sebep göremiyorum. Kolay gelsin basarilar dostum :)

Leopara bunu beğendi.
  12. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73

Buda işin esprisi :)

neverbackdown. bunu beğendi.
  13. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Yaw arkadas hiç bi kıza gidip arkadas olabilir miyiz denir mı? Ben olsam ben de reddederim.
    Sadece git naber felam havadan sudan konus. Arada espri yap. Konu ac ve gözle. Konuşuyorsa anlatıyorsa iyi yoldasın. Baktın sus pus, o gün devam etme. Bir dahaki gördüğünde devam edersin.
    NOT: cok yakında "kız tavlama sanatı" adında 3 ciltlik kitabım çıkıyor. Edinmeni önemle tavsiye ederim.

--- ERA ---

torifonta, Mustimusti ve doxux bunu beğendi.
  14. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Valla herkes farklı seyler soyluyo kızınada gorede cok degisken bisey

15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    İyide hiç tanımadığı birine gidip naber demek ne kadar mantıklı
    Kız istemiyorsa istemiyordur bunu uzatmaya ve mana aramaya gerek yok yani tanışabilirmiyiz diyoruz sanki sevişme tEklif ediyorsun gibi algılayanda vardır problem.

Leopara bunu beğendi.
  16. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Kız aslında hani git başımdan tarzı demedi naber demek cok daha sacma tabide tanimadigin biri durakta tanisabilirmiyiz derse bence bi cok kisi hayir der.hayir demesi sorun degil 2. Bi konusma nasil olabilir :)

17. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    He tabi pek görmediyse reddetmeside normal valla daha tecrübelilere bırakalım bu işi kelin ilacı olsa başına sürer :D

Leopara bunu beğendi.
  18. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Ayıpsın sanada buluruz bitane :)

19. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sen benim dediğimi yap, kızı tavladın bil. 32 yıllık tecrübe konuşuyor burda. spor salonunda gördüğün bir kıza nasıl yaklaman gerektiğini anlattım. eğer kızı kütüphanede görseydin, yaklaşma tarzı farklı olacaktı. düğünde görsen, gene farklı olacaktı. benim planı uygula. tutmazsa bir planım daha var ama 200 liranı alırım. hüsniye kesin senindir.

20. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bir bayandan tavsiye almak istersin diye yazayım dedim :) ben 18 yaşımdaki halimi gözümün önüne getirdim.o yaşlarda insan utangaç oluyor evet demek istese bile demiyor diyemiyor yani en azından ben öyleydim hala öyleyim gerçi şimdiki nesil pek öyle görünmüyor ama neyse..bence sana bakıyor mu bakıyorsa nasıl bakıyor bunlara dikkat et çekingen mi değil mi bunlarda önemli..direk gidip konuşma bir süre daha izlemeye devam et sabırlı ol çünkü o senin bir daha konuşmaya geleceğini düşünecek ama sen konuşmadığında 'ne oluyor istemiyor mu artık ' gibi şeyler düşünmeye başlar.bunu sağla bence.bir iki hafta daha sabret sonra mesela bir hareketi yaparken git yanına yanlış yapıyorsun falan de gir konuşmaya.büyüklük taslar gibi davran.unutma 18 yaşında bir kız olgun tavırlar sevebilir çocukça davranan yaşıtlarından sıkılmış olabilir.bir bak bir bakma mesela sonra uzun uzun bak.ne bileyim şaşırt.herşey bir bakışla başlar.ona bakarken içinden güzel şeyler söyle o bunu hisseder.aranızda gözlerle bir iletişim olsun..eğer bir gün gidip konuşursan ve iş ilerlemeye başlarsa çok üstüne düşme fazla romantik mesajlar falan atma boşver.iyi şanslar dilerim :)

Leopara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş