ARKADAŞLAR YAPTIĞIM SİZCE DOĞRUMU EVDE KENDİ AĞIRLIĞIMLA VUCÜT GELİŞTİRMEK İSTİYORUM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lycoment tarafından 10 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar bu sporda yeniyim ve evde kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum sizce yaptıklarım doğrumu
    madbarz rutinlerini uyguluyorum daha bugün başladım programda 10 şınav diyor ama ben 5 6 tane yarım yarım anca çekiyorum sizce tam çekene kadar böyle yapmaya devam mı etmeliyim yani bi sıkıntı olur mu bu şekilde yapmamda aynı şey barfiks içinde geçerli ayrıca evimde dips standı yok bende bunun yerine bench dips yapıyorum bununda negatif bi etkisi olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar PROGRAMIM PAZARTESİ : CHEST ROUTİNE ABS İN PARK SALI : PULL - PUSH ÇARŞAMBA : BACK - BİCEPS ABS İN PARK PERŞEMBE : LEG ROUTİNE CUMA : TRİCEPS LİMİT ABS İN PARK CUMARTESİ : FAT REMOVAL PAZAR : REST

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Vücut ağırlığı ile her gün full body çalış. Her gün istisnasız. Çok rahat 20-30 şınav çekebilen, 10 barfiks çıkarabilen, tek seferde nizami 40-50 mekik çekebilen hale geldiğin zaman setlere ve tekrar sayılarına bölerek bir gün yapıp bir gün dinlenme şeklinde yine full body olarak ilerlemelisin. 5-6 şınav vb ile zaten ciddi hasar veremezsin kaslarına. Zaten kas kütlesi çok az. O yüzden şuan asıl olan güç, dayanıklılık ve hareketlilik kazanmak olmalı. Yani en iyi uyum sürecini bitirmelisin. Park vb street workout yapabilseydin oldukça zorlayabileceğinden daha hızlı ilerlerdin ve sana dinlen derdim. Fakat şu seviyede yeni başlayıp ve bunu da sadece evde vücut ağırlığıyla yapıp dinlenmene gerek yok. Önce belirli seviyeye gel. Tüm hamlığı at. Sayılara da takılma. Hedefin örnek veriyorum 10 şınav çıkarmak değil de 10 şınavı rahat yapabilecek seviyeye en kısa zamanda gelmek olsun. Sonra 20, sonra 30... böyle gider. Maksimumunu ver hareketlere. Böyle de devam et.

lycoment bunu beğendi.
  3. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    3 hareket Dips + Şınav + Barfiks çalışman yeterli olacaktır. Süperset şeklinde çalışman iyi olacaktır. Hareketleri ilk etapta 8'er defa yap. Toplam 3 set yap şimdilik alışana kadar. Sonra hareket sayısını 2x 4x arttır Bence 12 ideal. Toplam 5 sete çıkardınmı devam et sonra . Bol şans

lycoment bunu beğendi.
  4. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    BU programı uygulasam olur mu her gün ?

Ekli Dosyalar:

• Adsız.png
      Adsız.png
      Dosya Boyutu:
      567,2 KB
      Görüntüleme:
      391
  5. hülaguhan44

hülaguhan44 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    SİZ KİLOLUMUUSNUZ ZAYIF MISINIZ ?çok mu profesyonelsiniz haftanın her günü çalışıyorsunuz amacanız nedir acaba

lycoment bunu beğendi.
  6. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Boyum 1.87 kilom 70 ama gobegim var biraz amacim vücudumu şekle sokmak

7. hülaguhan44

hülaguhan44 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    haftanın ehr günü spor yaparak şekil hacim kazanamazsınız kilo da alamazsınız yağları akrdiyo ile eritebilrisiniz aralarda dinlenme günü olmadan yemek yemeden olmaz boşa kürek çekersiniz

8. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Peki yukariya resmini attigim programi 1 er gun arayla uygulasam yarar sağlar mı

9. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Olur. Tekrar sayılarına takılma. Maksimumunu ver diyorum. 8 yazdığı halde öyle yapma 5 yapabiliyorsan 5 yap. 10 yapabiliyorsan 10. En fazla kaç çıkarabiliyorsan. Ayrıca önemli olan formu da doğru oturtman. Dosdoğru 5 şınav çekmek var, bir de gelişi güzel yanlış 10 şınav çekmek var.

lycoment bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş