Antrenman Süresi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 6 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman süresinin 1 saati geçmesi gerektğini okudum.Fakat bu ağırlık antrenmanları için mi geçerli ? Mesela ben 30 dk kardiyo+45 ağırlık antrenmanı yapsam bu 1 saat 15 dklık antrenman zararlı mı olur bana ?

2. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Şu soruma bir bakar mısınız rica etsem ?

3. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyo ağırlık antrenman sonrası yapılır.
    Ağırlık antrenmanı sonrası 15 dk kardiyo yapabilirsin, zayıflama hedefin varsa 30 dk yapabilirsin.

Bir buçuk saati geçirme, toplam süre zarfında.

4. LorakOP

LorakOP Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Kendi vücudunu dinleyeceksin 30dk-1.30 saat arasında bir yol bulmaya çalışacaksın. Bir arkadaşım vardı 30dk da bir kas grubunu öldürüyordu resmen. ikinci kas grubuna enerjisi kalmıyor. yine bi arkadaşım 2 kas grubu üstüne 30dk koşu yapıyodu. sana kalmış. deneye deneye çöz bakalım.

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hiçbir anlamı yok. İstersen 30dk çalış, istersen 4 saat. Tamamen kişisel bir olay hedeflere bağlı olarak. Birisi diğerinden daha üstün değildir.

Frightos bunu beğendi.
  6. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Tek bölge(split )saçmalığını bir kenara bırakıp ve natural olduğunuzu varsayacak olursak ; 1.30 saatin altındaki ağırlık antrenmanından birşey beklemeyin.Kardiyo ağırlık antrenmanı sonunda girmelisiniz ayrıca.

7. erdem ozkan

erdem ozkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    fullbody antreman yapıyorum v antremanlarım en az 2 saat sürüyor bi eksikliğini görmedim açıkcası :)

8. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Benim kardiyo olarak gölge boxu ve kum torbasıyla çalışıyorum.Koşu falan yapsam dediğiniz gibi sona bırakıcam da ağırlık antrenmanı sonrası gölge boxu ve torba yumruklamak hiç olmuyor.O yüzden başta yapıyordum.

9. Kong

Kong Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cardio dahil 1.15 - 1.30 saati geçmesin idmanın en sağlıklı sonucu alırsın bu sürede sohbet etmeyerek dakikalarca dinlenmeyerek bu süre oldukça yeterli

10. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist

Mentaliten, fiziksel durumuna bağlı olarak değişen bir durumdur. Eğer antrenman öncesi gerek beslenme gerek motivasyonun yüksek ise antrenmanların uzayabilir. Kendi üzerimden örnek vereceğim. Müsabık yüzme sporcusuyum son bir aydır powerlifting yapıyorum. Eskiden güreş yaptığım için temelim sağlam ağırlık idmanım haftada 5 gün 2 saat üzerinde sürüyor.

Birileri gelip bunun yanlış olduğu vs.vs. yazacak eminim. Ancak bu olay senin genetiğine ve kafanın içine bakar. Old School bodybuilderlere bakarsan bazen antrenmanlarının 4-5 saat sürdüğü görürsün. O kadar eskiye gitmeye gerek yok Rugby oyuncularının ve Powerlifterlere bakarsan gerçekten 7-8 saat üzerinde antrenman çeviren insanlar var. Yani bırak bence 1 saat antrenmandan fazlası olur olmaz işini kendi vücudunu dinle ne diyor

Sayfayı Paylaş