Antrenman Programı Tavsiye

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sotarora tarafından 20 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sotarora

sotarora Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, geçen yaz 2 ay sıradan bir xfit'de 1 ay full body 1 ay split çalışıp salon kapandıktan sonra yakınlarda salon olmadığı için bırakmıştım, şimdi tekar başlamak istiyorum ve evde çalışacağım.
    Bir tane kapıya takılan barfiks çubuğu ve 80 kiloluk halter&dumbell seti aldım, bunları kullanarak ağırsağlamın 5x5 programını uygulamak istiyorum ama dips yapabileceğim bir platform olmadığı için dips hareketiyle benzer işlev gören elimdeki imkanlarla yapabileceğim bir hareket tavsiyesi arıyorum.
    Ayrıca daha faydalı bir program tavsiyeniz varsa onu da yazarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. sotarora

sotarora Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar hiç kimse yok mu yardımcı olabilecek?

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ağırlıklı şınav,close grip bench press,decline bench press.hatta tekrar bench press yapabilirsiniz,novice bir programda sorun olmayacaktır.eğer bench press yapacaksanız bir önceki idmandan ağırlığı %5-10 düşürüp 5x5 yapabilirsiniz.bu güne bench press konmamasının sebebi ağırlık artırımı kovalayacağınız ana hareketin ohp olması,yan hareketin dips olması da muhtemelen gene ohpden ötürü.

Sayfayı Paylaş