Antrenman da Güçlü Olmam için ne yapmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AtknUludag tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,
    bu hafta stajım başladı. 6'da kalkıp 8'de evde oluyorum. gittiğim yer uzak. normalde spora sabah veya öğlen giderdim. boş zamanım olmadığı için geçen akşam gittim. öncesinde yemek de yedim kas kaybı olmasın diye. 30 dk bekledim sindirim için. spor yerimiz yakın. sporda az daha bayılıyordum. hiç böyle olmazdı. yediğim tam sindirilmedi herhalde o bakımdan. ayrıca çok susadım. suları içince mide ağırlaştı tuhaf oldum. bide direkt ağır girmeye çalışınca pert oldum.
    Akşamları spora gitmeyi sevmem çok dolu oluyor. psikolojik bir sorun mu yoksa yediğim ile alakalı mı ?
    ayrıca gelince yemek yerine 2 bardak süt içsem sindirimi zor olduğundan antrenman boyunca vücudu karşılar sanırsam. antrenman sonunda da hep muz yiyorum yine yerim kana çabuk karışıyor ve kas yıkımını önlüyor.

Önerileriniz nelerdir. Ayrıca kreatin alacağım sanırsam şunu düşünüyorum yorumlarıda iyi. bütçem kısıtlı biraz ;
    Hardline %100 Mikronize Kreatin 300gr Fiyatı

2. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Ben gitmeden 30 dakika önce 2 tatlı kaşığı serpme nescafe içiyorum içinde kafein olduğu için iyi güç veriyor.

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Bende ikisi bir arada aldım. etkisin çok gördüm de. benim dediğim başka bir olay. sonuçta stajdan geliyorum.4 saat yemek yememiş halde. öğlen yemeği ve kahvaltı ile duruyorum. vücut aç. bide o halde spora gidersem kas kaybım olur. 2 bardak süt içsem sindirimi zor diye antrenman boyunca vücut onu karşılayabilirmi acaba.

4. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    o staj olayı bendede var sabah 8:30 aksam 20:00 da çıkıyorum çıkar çıkmaz eve gidip atıştırıyorum hemen ardından kahvemi içiyorum zaten hazırlanasıya kadar bi yarım saat geçiyor sonra sporuma gidiyorum gelir gelmez 3 yumurta 100 gr lor süt vs. yiyorum :)

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    lor yemedim :D normal peynir yiyorum hep :D lor peynir var da tadı kötü diyor herkes.
    benim iş 08:30'da başlıyor. 6'da kalkıyorum kahvaltı sağlam yapıyorum. çıkış 18:30 ama eve gelmem 8'i buluyor.

abilerimiz önerilerini yazarsa çok sevinirim.

6. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Ah ah, su is sonrasi antreman mahfeder insani.Bende de aynidir, isten sonra zor olur, ancak kendini motive et, bir hedefin olsun ona ulasacagina dusun.Aksam yemegi icin ise evde birseyler hazirlayip götürebilirsin ac kalmamak icin.Yani biz Almanya'da isyerleri yemek vermiyor Türkiye'de ki gibi kendimiz götürüyoruz, sende yapabilirsin.Ama bence sende ki en büyük sikinti dinlenme güzel kardesim.Dinlenmez isen gelisemezsin, uykunu almaya calis dicem ama gencsin daha isten sonra kiz arkadasin olur birsey olur illaki eglenmende lazim.Yani uyku sende sikinti bence ama daha gencsin zamanin var.

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Staj yaptigin yerde ara öğünler yapma ihtimalin yokmu? Mesela yaninda kepek ekmegi arasina izgara tavuk gotursen ve spora gitmeden 2 saat once yesen? Ya da spordan once yemek yerine 1 adet muz yiyip 30dk sonra spora baslayabilirsin.spor sonrasida yemegini yersin.kilo vs yapmaz merak etme.
    Enerjisiz kalmanin sebebi dolu mideyle spora gitmen.uzerine su icince besinlerin sindirimi iyiden iyiye durmus ve bunyen iflas etmis. Kreatin alacak bir durum yok ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

AtknUludag bunu beğendi.
  8. thuglife01

thuglife01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Adana
    Güçlenme için kreatin ve benzeri supplementler ihtiyaç olmasa da çok etkilidir fakat kullanmak istemezsen antrenman öncesi beslenme çok önemli , ayrıca güçlenme için bacak çalışmak da aşırı etkiliyor ilk duyduğumda şaşırmıştım ama deneyince fark ediliyor , merkezi kasları çalıştırmak diğer bölgelerde hatırı sayılır bir güçlenmeyi sağlıyor.Antrenman programı da güçlenmede çok etkili piramit sistemi veya şiddet tekniklerini uygulamak güçlenmede çok çok etkili şeyler.Bu yazıyı okumanı öneririm Başlangıç Seviyesindekiler İçin Şiddet Teknikleri Gerekli mi ? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

AtknUludag bunu beğendi.
  9. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Sabah 9 akşam 6 çalışan birisiyim ona da alışırsın ama pskolojik biraz da şimdi dersen off çalıştım butun gun zaten yorgunum zor gelir spora gitmek
    ama dersen genç adamım ulen ben bu yaşta 80 yaşında dede gibi olmaya gerek yok vs vs bal ye bal sabahları 1 çay kaşıgı bal at ağzına memleketten getirebiliyorsan memelektten getir hazır alma

AtknUludag bunu beğendi.
  10. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam yaz geldi annemler yok. Zaten sabahın köründe gidip akşam geliyorum zaman olmuyor. Ama kendimi motive etmeye çalışıyorum. hafta içi 2 kere spora gidip. hafta sonuda 2 kere giderim. Etti sana 4 gün. 4 gün iyidir sanırsam. Belki 5'e çıkarırım. Aynen dinlenme. Erken uyuyamıyorum malesef.

Teşekkürler hocam bakıyorum. supplementler alacak param yok. stajda para vermiyorlar. anca yol parası ve yemek. 1 aydan sonra devam edelim derlerse o zaman alacağım supplementler inşallah :)

Aynen hocam yorgunum diyorum. ama dememek gerek hedef koymak gerek. bu hafta deniycem bakalım. 2 gün hafta içi 2 gün hafta sonu gitmeye çalışacağım.

Muz kana çabuk karışıyor diye biliyorum. 30 dk'da vücut hemen emer diye düşünüyorum. yiyip 10 dk sonra spora girmem mantıklı olmazmı. ? Aynen hocam su yüzünden az daha ölüyordum :p
    Kreatin çok kişi tavsiye ediyor güç veriyor. sporda da konuşuyor millet. kullanmadınız mı siz ?

11. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kreatin guc veriyor dogru ama siskinlik yuzunden antreman yapamamissin.daha agir kaldirdigin zaman kullanirsin.butceni yorma.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler hocam bilgi için :)

Eresbos bunu beğendi.
  13. WHITEHULK

WHITEHULK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim öncelikle Selamun Aleyküm eğer istanbulda ataşehir taraflarına yakınsan gel bi antreman yapalım hemde bu konular üzerine konuşmuş oluruz istersen :) Hayırlı forumlar

14. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    konuyu açalı yıllar oldu şişlide oturuyorum. Allaha şükür vücudum istediğim yere geldi ama daha fazlasını istiyorum :)

Sayfayı Paylaş