Başlangıç Seviyesindekiler İçin Şiddet Teknikleri Gerekli mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ARSON tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. ARSON
  Offline

  ARSON Üye

  Katılım:
  23 Ekim 2005
  Mesajlar:
  461
  Beğenileri:
  1.609
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  V.G.F. 1.Kademe Antrenör
  Yer:
  MERSİN
  Süper set, tri set, dev set, hit, gvt vb. gibi ileri antrenman teknikleri idmanınıza yoğunluk ve şiddet eklemenin en iyi yollarıdır. Bunları "etkili" şekilde kullanmanın sırrı ise "ileri" kelimesinin altında yatmaktadır. Bizim her zaman dile getirdiğimiz gibi yeni başlayanların bu tür şiddet tekniklerinin faydasını görebilmesi için en az 6 ay ile 1 yıl arasında bir zamana ihtiyaçları vardır ve Luisiana State University`de yapılan bir araştırma ise bizi doğruladı.

  Araştırmacılar vücutgeliştirmeye yeni başlayan deneklere 4 hafta süreyle iki farklı gruba üst vücut egzersizi uygulattılar. Her antrenmanda dumbell lateral raises, dumbell curl ve lying triceps extension`ların yanında normal set, süper set ve üçlü set olarak yapılan diğer grup egzersizlerini de içeren bir rutinde bulunuyordu. Tüm denekler haftada üç kez antrenman yaptı ve her egzersizde 10 tekrarlı etler uyguladılar. Journal of Strenght Condition Research`ün raporuna göre normal setle egsersiz yapan başlangıç seviyesindeki denekler şiddet teknikleri uygulayan başlangıç seviyesindeki deneklere göre biceps curl`de %40 lateral raises`de %60 daha fazla güç artışı kaydettiler. Normal set yapanlar kollarında 4 hafta sonunda 7mm`lik bir artış yaşamasına rağmen bu şiddet teknikleri kullanan deneklerden %70 daha fazla bir gelişimdi.

  Eğer en az 6 aylık bir deneyiminiz yoksa bildiğimiz normal düzendeki setlerden şaşmayın. Bunun nedeni sizin yoğun bir egzersiz yada şiddet teknikleri başa çıkamayacağınız değil Luisiana State University araştırmacılarının da onayladığı gibi "Zamanında önce ileri tekniklerin kullanımının güç ve kas kütlesi kazanımınızı engelleyebileceği ihtimalidir."

  Kaynak: Flex Magazine
  Yazar: Dr. Tim Scheett

  by Ersin Özkul
  http://naturelvg.blogspot.com/2012/12/baslangc-seviyesindekiler-icin-siddet.html
   
  tugi190794, Rodwell ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş