Antreman Sonrası Basit Şeker

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Oguzbey tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Oguzbey

Oguzbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayanlar bölümünü ve ilgili başlıkları baştan sona okuduktan sonra tam bir cevap bulamadığım için, yani tam olan ancak birbirinden çok farklı cevaplar bulduğum için başlık açma zarureti doğmuştur. Flexor Hoca'nın programlarıyla, tüm ilgili bilgileri edinerek 2 aydır spor yapıyorum. Daha öncesinde kesintisiz 6 aylık ve parça parça olmak üzere ilaveten 3 aylık bir spor geçmişim var. Kilolu bir yapıdayım, kas yaparken yağ yakımı için gereken hareket tarzı ve beslenme şeklini uygulamaya çalışıyorum ama halen netleştiremediğim husus antreman sonrası basit şeker almalı mıyım almamalıyım? Ağır kardiyo yapıyorum (her antreman öncesi en az 35 dakika tempolu koşu 30 dakika tempolu yürüyüş), kardiyo akabinde antreman yapıyorum, haftada 4 gün spor salonundayım 2 gün antreman bir gün dinlenme şeklinde, antreman akabinde 200 ml çikolatalı süt içiyorum ve akabinde antremandan 45 dakika sonra da protein ağırlıklı yemek yiyorum (en az 30-35 gr protein alacak tarzda). Kilo vermek isteyenlerinde antreman sonrası basit şeker alımına ihtiyacı var mıdır??? Basit şeker almamak kasların glikojen hücrelerini doldurmamak kas kaybına neden olur mu?

2. zakum001

zakum001 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    kardio ant çikişinda yapsan senin için daha iyi olacaktir çünkü kardio yaptiktan sonra gücün baya düşer ondan dolayi kardio ant sonrasina al

3. Oguzbey

Oguzbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyoyu en az 1 saat yapıyorum, birde üstünü değiştir eve git derken yarım saatte o arada geçiyor, eve gelişim 1,5 saati rahat buluyor, protein tozu da kullanmıyorum henüz başlangıç aşamasında olduğum için, yemek hazırlamak derken iyice beslenme işi gecikiyor. onun için kardiyoyu önce yapıyorum. Birde malum kardiyo yapmak demek sıkıntılı bir durum, antreman daha eğlenceli, kardiyoyu başta yapmazsam sıkılıyorum ve yapamıyorum. Kardiyoyu uzun tuttuğum için mecburen önce yapmam gerek.

Sayfayı Paylaş