Antreman Programım Sizce Nasıl ? Fazlamıdır ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve veNo tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 15 yaşındayım 1.74 boyundayım 59-60 kiloyum basketbol sporu ile uğraşmaktayım (büyük hayallerim var). Ve basketbolda üstünlük sağlamak ve vücudumun estetik olması açısından vücut ağırlığım ile çalışıyorum. Ancak antreman programım sizce fazlamı ? Düşündürüyor benide . Aşşağıda antreman programımı ve beslenme programımı belirttim. Dediğim gibi antreman programım fazlamı söylerseniz sevinirim. Her türlü öneriye açığım mesela şunu yeme, şunu içme, şu hareketin yerine şunu yap, şu hareketi programından çıkart, şu hareketi x seti kadar yap gibi vb. Ve son olarakda şunu söylicem Triceps'i fazla yapmamın amacı basketbolda ki atışlarımın düzgün gidebilmesi içindir.Saygılarımla

Edit: İki Programıda araştırarak okuyarak kendim hazırladım.

Antreman Programım
    Pazartesi: Basketbol
    Salı: Basketbol ve sonrasında Göğüs + Triceps + ABS
    Çarşamba: Omuz + Bacak
    Perşembe: Basketbol
    Cuma: Sırt + Triceps + ABS
    Cumartesi: Göğüs + Bacak
    Pazar: Omuz + Triceps

GÖĞÜS
    Plyo Push-Up 3x12
    Decline Push-Up 3x12
    Incline Push-Up Depth Jump 3x12

TRİCEPS
    Bench Dips 3xMaksimum şimdilik 3x45 yapıyorum
    Push-Ups - Close Triceps Position 3xMaksimum
    Body Weight Tricep Rope Press 3xMaksimum

SIRT
    Geniş Tutuş Pull Up 3xMaksimum
    Omuz Genişliğinde Pull Up 3xMaksimum
    Inverted Bodyweight Rows 3xMaksimum

BACAK
    Mountain Climbers 2xMaksimum
    Bodyweight Squat 3x15
    Bodyweight Walking Lunge 3x15
    Freehand Jump Squat 3x15
    Plyometric Lunges 3x15
    Bench Sprint 3x12
    Ayriyetten Air Alert 4 Zıplama Programını Uyguluyorum Daha Doğrusu Pazartesi Günü Başlıcam.

ABS
    V-up 3xMaksimum
    Sit-Up 3xMaksimum 3xMaksimum
    Hanging Leg Raise 3xMaksimum
    Hanging Knee Raise 3xMaksimum
    Reverse Crunch 3xMaksimum
    Plank 2x30 Saniye

OMUZ
    Handstand Push-Ups 3xMaksimum
    Omuz Genişliğinde Pull Up 3xMaksimum
    Omuz Genişliğinde Chin Up 3xMaksimum ( Biceps için bir hareket ama onada yer vermek istedim)

Beslenme Programım
    08.20 Kahvaltı
    100 GR Yulaf Ezmesi ( Eti Lifalif )
    3 Yumurta Akı ve 2 Yumurta Tamı
    400 ML Süt ( Dost Süt )
    100 GR Lor Peyniri ( Kebir )

10.30 Ara Öğün
    1 Adet Elma ve 200 ML Çikolatalı Süt (Sütaş)

12.15 Öğle Yemeği
    Okulun Yemekhanesinden Yiyorum. Hergün farklı farklı 3 çeşit yemek ve meyve/içecek çıkıyor ben kendimde 2-3 dilim ekmek yiyorum.

15.15 Ara Öğün
    200 ML Çikolatalı Süt (Sütaş) ve 1 Avuç Tuzsuz Fıstık

16.15 ( Basketbol Antremanımın Olduğu Günler Bu Saatde Giriyorum Basketbol Antremanıma )

17.30 Ara Öğün
    1 Adet Elma

18.00 Antreman

19.00 Akşam Yemeği

Herhangi Bir Çorba
    Pirinç Pilavı/Bulgur Pilavı/Makarna vb. şeyler
    Patates Yemeği/Tavuk vb şeyler Kısacası annemin yaptığı yemekler :)
    Salata
    2-3 Dilim Ekmek

22.00 Ara Öğün
    400 ML Süt ( Dost )
    100 GR Lor Peyniri ( Kebir )

22.15 Yatış

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle beslenmen iyi bence fena degil, maddi durumunu bilmiyorum yani yapabildiginin en iyisiyse sorun yoktur. Programına gelince biraz daha sırta özen göster düzgün postür için. Son olarakta esnetme yap. Kolay gelsin.

I believe in Fitness.

veNo bunu beğendi.
  3. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme için elimden gelenin en iyisi maddi durum yüzünden. Sırta nasıl özen göstereyim en son zaten statik esnetme yapıyorum ilk başdada dinamik esneme yapıyorum. Birde sence antreman programım fazlamı basketbolla birlikte falan ? Değerli yorumun içinde teşekkür ederim :)

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Mesela, ne kadar gögüs yapıyorsan okadar sırt yap. Omurgamızı taşıyan cefakar kas grubudur sırt. Genel olarak güzel ama beğendim. Yolun açık olsun.

I believe in Fitness.

veNo bunu beğendi.
  5. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım dediğini yapacağım. Programım ağır değil demi yani basketbol antremanım ile birlikte yapıldığında ? Birde sana böyle hızlı sorular sorabileceğim ulaşabileceğim bir facebook verebilirmisin ?

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    İyidir iyi. Buraya ne programlar yaziyolar kotu deyince kabullenmiyorlar birde. Senin ki iyi.

I believe in Fitness.

veNo bunu beğendi.
  7. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim diğer abilerimin arkadaşlarımında önerilerini beklerim.

8. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar salı günü olan basketbol antremanım 3 aylığına kadar kaldırıldı bilginize antreman programım hakkındada görüşlerinizi bekliyorum.

9. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Görüşlerinizi bekliyorum.

10. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Ye ye yee yiyebildigin kadar ye. 4 5 yil onceki halimi gördüm bi an. O dönemler ben de senin boylarında 50 kilo falandim su an 182 70 küsur kiloyum ve takimda 2 3 numara oynuyorum. Yani demem o ki kilo al kas yap, yeteneğin varsa basket zaten gelişir bi küçük tavsiye daha, basketbolda savunmani max dereceye cikar agresif ol. Yillarca hücum kastım iyi bi sutorum fakat sirf savunma eksigimden dolayi benim yerime ilk 5 de sadece ve sadece savunmadan ibaret 183 boyunda 68 kiloluk cirkef bi velet oynuyor :D umarim yardımcı olmuşumdur ciddiye al bak dediklerimi sende kendimi gördüğüm icin icten yazdım bunları
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mart 2015 ---
    Ye ye yee yiyebildigin kadar ye. 4 5 yil onceki halimi gördüm bi an. O dönemler ben de senin boylarında 50 kilo falandim su an 182 70 küsur kiloyum ve takimda 2 3 numara oynuyorum. Yani demem o ki kilo al kas yap, yeteneğin varsa basket zaten gelişir bi küçük tavsiye daha, basketbolda savunmani max dereceye cikar agresif ol. Yillarca hücum kastım iyi bi sutorum fakat sirf savunma eksigimden dolayi benim yerime ilk 5 de sadece ve sadece savunmadan ibaret 183 boyunda 68 kiloluk cirkef bi velet oynuyor :D umarim yardımcı olmuşumdur ciddiye al bak dediklerimi sende kendimi gördüğüm icin icten yazdım bunları
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mart 2015 ---
    Telefondan girince cift yazmis kusura bakmayın

11. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için çok teşekkür ederim. Savunmam aşırı derecede iyiyim bir maçta en aşşağı 5-6 top çalıyorum çok agresifim savunmada. Kollarımda uzun olduğu için zorlanmıyorum. Bende takımda forvet oynuyorum. Yemek konusunda haklısın yiyebildiğim kadar yemem lazım. Kilom normalden aşşağı. Kilo almam lazım ve kas yapmam lazım dediğin gibi. Basketbolda da tekniğim gayet iyi yerinde maçlarda falanda 3-4 üçlük atıyorum en az. Boy biraz kısa olduğu için şimdilik içeriye girmiyorum malum bloğu çat diye yiyveriyoruz :D. Birde Air Alert 4'e başladım geçen pazartesi sence işe yararmı ?

12. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle yarıyor fakat kesinlikle 18 yaşından önce tavsiye etmem senin yaşlarında onu da denedim sakatlandim. Dizlere cok yuk biniyor ve diz kapaklari yipraniyor. 3 ay spor yapamamistim ve hala da diz kapaklarim cok hassastir. Sicraman gelisir antrenmanda bacak da gir

13. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Haftada iki gun bacak calismak agir gelmiyo mu ustelik basketbol antrenmanlarinin ustune??

14. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    @enter33 bende hocamın önerisiyle bıraktım o programı. çünkü program dediğin birisinin vücuduna göre ne biliyim herşeyi göz önünde bulundurarak yazılır yani air alert 4 öyle değil herşey sabit sayılar belli bana olan sana olmaz veyada sana olan bana olmaz beni sakatlar bence air alert 4 kullanılmamalı.
    @sezer1994 Vücut ağırlığım ile çalışıyorum. Ama ben alışkınım. Pazartesi, Çarşamba, Perşembe günleride extra 30 dakka ip atlıyorum. Şimdilik 174 cm ile panyanın 3-5 cm yukarısına değebiliyorum.
    Bu arada arkadaşlar kilo almam gerektiği için akşam ve öğlenleyin her yemekden bir tabak yiyorsam artık 2 tabak yiyorum ekmek hiç yemiyorum onun yerine.

Sayfayı Paylaş