Antreman öncesi ve sonra (Konu kirliliği yapmak istemezdim)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MadRee tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidratlar korkulacak besinler değildir Blonde'nin dediği gibi.Burada karbonhidratların glisemik indeksi önemli.Özellikle glisemik indeksi düşük olan kompleks karbonhidratlar tüketirsen insülin düşük seviyede kalmaya devam eder.Bunlar yulaf ezmesi,kepekli makarna ve bulgur pilavı gibi.Antrenmandan 2 saat önce alacağın kompleks karbonhidrat sana antrenman sırasında gerekli enerjiyi sağlayacaktır.Bu konuda forumda araştırma yaparsan daha detaylı bilgileri bulabilirsin.

Önemli olan basit karbonhidrattan uzak durmaktır.İnsülünü çok fazla yükseltir ve bu sana yağ olarak geri döner.Sen zayıflamak istediğine göre kompleks karbonhidratları fazla tüketmeyip protein ağırlıklı bir beslenme tercih edebilirsin.Yararlı yağlardan da kaçmamalısın.

2. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyice kafam karıstı bırader benım sızın kadar bılgım yok.Yenı basladım antremandan once ve sonra ne yemem gerektıgını neler uzak durmam gerektıgını bıraz daha acarsan sevınırımmm..

3. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda araştırırsan biraz çok konu var.Gerekli bilgiyi bulabilirsin.Ben yine de genel hatlarıyla yazayım sana.
    Antrenmandan 2 saat önce bulgur pilavı,kepekli makarna ya da yulaf ezmesi tüketebilirsin.Sonrasında da aynı şekilde fakat senin antrenmanlar geç bittiği için o saatten sonra karbonhidrat alma.Kesinlikle protein ağırlıklı beslenip üstünden bir süre geçtikten sonra uyuyabilirsin.Çok sıkıntı yaratmaz.

Basit karbonhidratlar kısaca şeker içeren besinlerdir.Örneğin kola,çikolata,beyaz ekmek,meyve suyu gibi.Bunlar insülünü biranda yükseltip kısa bir süre sonra düşmesine neden olur.Bu da sende halsizlik ve yorgunluğa sebep olabilir.Vücudun gelişimi ve yağ yakımı açısından da iyi değildir.Bunlardan her türlü uzak dur yani.

Ayrıca insülün seviyenin gün için sürekli düşük olması Blonde'nin dediği gibihalsizliğe ve yorgunluğa sebep olmaz.Öyle olsaydı sürekli tatlı bir şeyler tüketmek zorunda kalırdık ki buna mecbur değiliz zaten.Hiç bir yan etkisi yok yani.Gelişim ve yağ yakımı açısından da düşük olması önemlidir.

4. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni bilimsel araştırmalara göre idman sonrası karbonhidrat alımına cok ağır şartlarda calısmadıktan sonra ( 1-2 saat kosu + idman vb tarzı calısmadan bahsediyorum ) karbonhidrat alımına gerek yoktur. çünkü sabah ve öğlen beslendiğinde karbonhidrat depon dolar ve bunu vücut gün boyu kullanır. extra idman sonrası aldıgında yağlanma yapabilir. ayrıyetten idmandan 1-2 saat sonra yediğin öğünde daha cok protein ve omega3 yağları olması daha faydalı olucaktır. ve idmandan sonraki 2. öğün yani idmandan 3-5 saat sonra yiceğin öğün aynı idman sonraki öğün gibi önemlidir. o yüzden idmandan sonraki 2. öğünedede bol proteinli beslenmeni tavsiye ediyorum

actual1985 bunu beğendi.
  5. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltısında yumurta peynır domates
    1saat sonra antreman
    Antremandan hemen sonra elma ve ya muz
    Ogle yemegınde kepeklı makarna yada bulgur
    Aksam ne yemelıyım veya bu bahsettıgım program %60-70 kardıo ve %30-40 body için uygunmudur

6. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    antraman saatimi öne alma gibi bir şansım yok gündüz çalışıyorum , yatışım 1, 2 yi buluyor
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2014 ---
    antramandan 1 -2 saat sonra sağlam bi yemek ye vücut o yemeği gün içinde kullanır zaten , gece karbo almazsan yağlanmazsın , vucudu aç bırakırsan yağlanırsın , antramann sonrası sağlam proteinli kahvaltı yapmazsan o antreman boşa gider kaslardan yakarsın

Son düzenleme: 19 Nisan 2014
  7. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Aksam karbonhidratı kesiceksin protein ağırlıklı besleniceksin.
    yatmadan 2-3 saat önce son öğününü yersin. yatmadan önce sakın yeme. gece yiceğin öğnülerde hafif olmalı yogurt , peynir , sebze , meyve gibi besinler maxımum sonuc verir ilerdiğin yolda. fakat meyve olarak önerebileceğim tek meyve elma

8. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

facebook kullanmıyorsan eger [email protected] yaz arama butonunu sana zahmet benı bı ekle kardes

9. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    zaten hacı forumda araştırdıkça kafa karışıyor bilen de bilmeyen de yazıyor bir bilimsel veriye dayanmadan , antreman geç saatte bitince hiçbir şey yememek mi gerek protein tozu içsek sadece yeter mi , yağ yakmak istyorum ama kaslardan da gitmesin istiyorum

Sayfayı Paylaş