Antreman öncesi ve sonra (Konu kirliliği yapmak istemezdim)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MadRee tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonuna yazılacagım..%70 Kardio %30 body dusunuyorum,demek ıstedıgım kılo verme agırlıklı kasla destekleyıcı bır calısma olsun ıstıyorum..

Antreman oncesınde nasıl beslenmelıyım ve sonrasında ne tuketmelıyım..(Kılo vermek ıstıyorum ve bıraz sıkı gorunmek)

Kılom:81 Boyum:172

YARDIMCI OLUN LUTFEN ARKADASLAR..

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antreman öncesi 2 saat önce protein ve yaģ ile beslen kaliteli yaģlarla. Spordan 1 -1.5 saat sonra protein ve karbo agirlikli beslen
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2014 ---
    Spora kadar hic karbo tüketme antremandan sonra tuket

3. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar karbo tüketmek gerek

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bıraz daha acarmısın konuyu,proteın yag ve karbonhıdrat yerıne besınlerı yazsan ornekleme yaparak cok yardımcı olrsun oncesı ve sonra seklınde

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  6. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    antraman bitmedi hacı hala :) hadi yaz bekliyoruz :)

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O gün kan şekerim düştü bayılıyodum az kalsın yazamadim. 4 hareketlik bacak idmanini 1.30 saatte yaptim :(

Yaģ yakmak istiyorsan gün içerisinde insülini hep düsük tutman lazim. Sabah kalktiginda insülin en düsük seviyededir. Karbo alirsan insülin yükselir bu yüzden insülini düsük tutmak icin karbo alma kahvaltida. Antremana kadar karbo alma protein ve kaliteli yaģlardan beslen. Ama antreman sonrasi karbo tüketmelisin. Nedeni ise vucudu katabolik etkiden çikarmak ve antreman sonrasi kaslarda glukoz depolari azalir glukoz depolarini doldurmak icin karbo almalisin alinan karbolar kaslarda depolanir yani. Ayrica aminoasitleri ve proteinleri kaslara taşir yüksek insülin. Amacin yaģ yakmakta olsa antreman sonrasi karbo almak zorundasin. Böylece gün içerisinde belli surelerde yaģ yakio belli surelerde kas yapabilirsin. Örnek vericek olursak kendimi veriyim

Sabah 07.30 da kalkiyorum 8 de kahvalti yapiyorum yumurta ve peynir domates yiyorum

13.30 da tavuk yoğurt ve lor tuketiyorum

16.00 da idman yapiyorum 17.00 da bitiyor idman

18.00 da aksam yemegi yiyorum tüketebildigim kadar karbo aliyorum. Zaten 100 gr pilav yada makarna (pişmemiş agirligi) anca yiyebiliyorum yanina yine tavuk ve yoğurt.

Gordugun gibi sabah 8 den aksam 6 ya kadar insülin hep dusuk. Bu süre zarfinda yaģ yakiyorum. Aksam 6 da karbo aliyorum yaģ yakimjni durdurup kas yapiyorum. Ayni anda kas yapmak ve yaģ yakmak icin önerilen günde 2 defa insülini yukseltmektir bu idman öncesi ve sonrasi yada idman sonrasi 2 kere yukseltebilirsin. Yada amacin sadece yaģ yakmaksa sadece idman sonrasi yükselt 1 kere.

Ama tabii bunlarin altinda herşeyin yapi taşı kalori yatıyor. Günlük alman gereken kaloriden 500 kalori az alman lazim yaģ yakmak için bunu hesapla sonrasinndda yukarda ddediklerime göre ayarla bir beslenme programi kendine. Ama gün içinde düsük insülin ile yaşamanin bazi yan etkileri vardır araştır sonra uygula derim . Baş dönmesi halsizlik vs. gibi. Masabaşı işte calisiyorsan yada ögrenci isen sorun olmaz gibi. Gün içinde kafan güzel dolanıyorsun :)
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Nisan 2014 ---
    Bide insülini ne yükseltir ondan bahsediyim

Yaģlar insülini hiç etkilemez. 0 etkiye sahiptir.
    Proteinler biraz yükseltir.
    Karbolar ise çok yükseltir asıl olay karbonhidratta. Yağdan degıl karbodan korkun.

Insulin yuksek olursa kas yaparsin aminolari proteinleri kaslara gönderir ama yaģ yakimini durdurur.
    dusuk olursa da yaģ yakarsin.

Gün icerisinde ögunler arasina yaymak koşuluyla 4 litre su ve herhangi bir kalp rahatsizligin goksa 2-3 kupa sade kahve içmeni öneririm ayık tutar. Özellikle idmandan 30 dk önce.

8. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    hacı geçmiş olsun dikkat et kendine , ben sana şöyle söyleyim benim antraman gece 9 gibi başlıyor 11 gibi bitiyor bu vakitten sonra karbo yağ yapmaz mı , ben nasıl bi yol izlemeliyim antreman öncesi , sonrası ve gün içinde yağ yakarak kaslanmak için , kilom az aslında fakat yağ var . 180 boy 72 kilo

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Valla o saat konusu hala muamma herkes bişy diyor. Gün icinde alinan karbo tüketilmezse yaģa dönüsür diye herkes aksam 6 dan sonra karbo alimini kesiyor böyle bisey yok aslinda. Bu bir efsanedir. O zaman bulkta off gunlerinde ve normal zamanlarda da off günlerinde 0 karbo beslenelim yaģ yapacaksa.

Ama sen çok geç yemek yiyorsun o saatten sonra yemek yemek sakincalidir hem gece vucud onarimi yapamaz ve önemli bircok hormon gece uykudayken salınır vucud kaslari tamir eder uykuda. Karbo almadan ziyade gece yemek yersen vucud sindirimle ugraşir ve onarım yapmasina engel olabilirsin gh gibi onemli hormonlarin salınımıni azaltirsin. Ben uykudan en az 3-4 saat önceden yemeği kesmeyi öneririm karbodan önce bunu düsün. Idman saatini erkene almaya calis gece kaçta yatiyorsun

10. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardesım cok ıyı anlatmıssın konuyu tesekkur ettım.Ben unıversıte ogrencısıyım ve hafta 4kez spor yapıyorum salonda.Hafta ıcı 3gun yapıyorum sabah 9da kalkıyorum yumurta peynır tuketıyorum ve antremana gıdıyorum.Bıttıkten sonra meyvelı yogurt tuketıp okula gıdıyorum.Okulda da artık sansıma ne cıkarsa onu yıyıorum.Antremandan sonra sunlardan uzak dur veya once su yemeklerden uzak dur dıyebıleceklerın varsa cok sevınırım.

Not:%60-70 kardiyo geri kalan kas agırlıklı bır setım var..
    Kılo:80 Boy:1.72

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sabahtan yumurta peynir ve vs. Tüketebilirsin yumurtayi zeytinyagi veya birazcik tereyağiyla pisirebilirsib.. Bal pekmez şekerli hicbirsey veya karbonhidratli hicbirsey tuketme sabah. Idmandan sonra cikista 1 muz yada elma yiyebilirsin . Eger yiyebilirsen 100-150 gr lor peyniri (protein tozun yoksa) ye. 1 yada 1.5 saat sonra bol karbolu ve proteinli bir yemek ye. Sonra gün icinde sana kalmis istersen 1 kere daha insülin yukselt yada gunun kalaninda yağ ve proteinlerle beslen yağ yakmak icin.

12. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım sabah senın dedıgın gıbı yumurta peynırı benzeri.Antremandan cıktıktan sonra elma veya muz..Antremandan 1.5 2saat sonra bol karbolu ve proteınlı bır aksam yemegı..Aksam yemegınde ne tuketmemem gerek onu anlamadım..(Aksam yemegi ıcın)Neyden uzak durmalıyım neylere daha cok yogunlasmalıyım cnku bazen yemekhanede secme sansımız oluyor..

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sporu sabah yapiyorsun öğlen yemek yemiyormusun ? Idmandan sonra karbo olarak pilav makarna bulgur , protein olarak tavuk ton baligi balik yada kirmizi et . Yanina yogurt . Bunlar detaylar. Temelde günluk alman gereken kaloriden 500 kalori az alman lazim. Daha az alirsan kaslardan yakarsın

14. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sporu hafta ıcı 3gun sabah hafta sonu 1gun oglen yapıyorum.Hafta ıcı spordan sonra oglen meyvelı yogurt tuketıyordum 1.5-2 saat sonrada yemek yıyordum.

15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Günlük 3 ana öğün yap. Ana öğunleri aksatma sakın. Ara ögünde sana kalmış ben yapmiyorum. Ama yapmiyacaksan o açıgı ana öğünde kapatmalisin.

16. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benım suankı amacım kılo verıp sıkı durmak..Kas sonrakı asamalar ama kaslarında gelısmesı lazım sıkı durmam ıcın yanı demek ıstedıgım fazla kas basmıyorum.Bana bır beslenme onerısınde bulunabılırmısın..

Sabah:Yumurta peynır domates
    İdman-İdmandan sonra elme vaya muz
    Aksam yemegınde karbo ve pro agırlık...

Buna bır ogun daha eklememız gerekır..Onun zamanını ve nasıl almam gerektıgını yazarsan sevnırım

17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öğlen yemeğine nasil vakit bulamiyorsun koskoca 1 günde :D idman kaç saat yapiyorsun. Saat kactan kaça idman yapiyorsun

18. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Benım oglen yemegım meyvelı yogurttu,ama sımdı ısler degıstı sen ayarla ben uyuyum ;) Yardımların ıcın tesekkur ederım..9da kalıyorum kahvaltı yapıorum 11de antreman baslıyor 12.20 gıbı bıtıyor..Sonra elma veya muz yıyecegım..okul 3.30da baslıyorum aksam yemegımı okulda yıyıorum.6 gibi sen ayarla ıste :D

19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    9.30 da kahvalti yapsan 11 den 12 ye kadar idman yap 1 saati geçme . 13.00 da ögle yemegi ye. Aksam 6 da aksam yemeği ye. Aralarda ara ögun yapabilirsin ana ögunden 3 saat sonra olacak sekilde. Biraz yogurt olabilir mesela yada 50 gr çiğ kuruyemiş

20. MadRee

MadRee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sbh:yumurta peynır domates
    aksm:pılav makarna
    anrtemandm snra:meyve

öğle ne yemeliyim ?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2014 ---
    sbh:yumurta peynır domates