Anneniz/Babanız/Eşiniz Ne Diyor? - Özel Sözler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Pump Forever tarafından 21 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 321 üye.
  1. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Fittnes de abi koşuyorum bisiklet nefes açma off cok enerjigim yaa de iki ayaklarını birleştir olduugn yerde zıpla

Bak gör :) yaa negüzel spor yapmışsın baksana vucudunda toplanmış filan diye laga luga yapar :D

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kesinlikle fitness demek lazım. Ben ki çok rahat bir şekilde body diyen bir insandım, artık fitness diyorum. İnsanlar saygı duyuyor. Başarılı fitnessçı olarak görüyor.

kizil_anka bunu beğendi.
  3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    bende hep fitness diyorum ama inanmadıkları her hallerinden belli oluyor :D bi kaç şeyde ben ekleyeyim

mahallede okul dönüşünde haftasonlarında bile sırtımda kocaman çantayla gören mahalle gençleri bana sırasıyla rocky, tyson, pehlivan ,en sonunda badi demeye başladılar badi kaldı lakap :D (3 sene öncesi yemiyor artık demiyor kimse bi şey )

babamın supplementler hakkında hiç bir şey bilmediği halde bilinçsizce karşı çıkması saçma sapan mazaretler uydurması üzerine proteine süttozu diyip kandırdım (yediler) sabahları 2 arjantin bardak proteini babamın şaşkın bakışları altında içiyorum

anneme yağ katma dememe ragmen devamlı tadı tuzu olmuyor diyerek yağ katmaya çalışması yemeklere(annelere güvenilmiyor)

üni. den arkadaslar.-- olum sen gecen yıl daha inceydin niye kaslandın onceki halin daha iyiydi sevimli duruyordun :shock:

üniv. kantinde kız arkadas -- ümit şu göğsünü oynatsana bi daha ;)

kantinde bi arkadas benim haberim olmadan yemekhanede verilen elmayı alıp kantine getirmiş ve bütün milletle idaaya girmiş bu elmayı sıkıp kırabilir diye .içeri girdiğimde noolduğunu şaşırdım herkes elmadan filan söz ediyordu olayı anladım boş verin filan dediğimde ısrar oldu kıramaz filan dediler . bende o sinirle elmayı elimde sıkıp küt diye kırdım ortasından :D elmadan akan sulara bakışlarını gorecektiniz :lol:

Savino89 bunu beğendi.
  4. erguvan

erguvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bende içimdekiileri dökeyim

ben ewde çalıştığım için;annem:eek:lm yeter artık kan ter içinde kaldın kendini sakatlayacan(cvp bişi dlmaz anne)
    babam:lan yeter artık şu boş işleri bırak
    abim:emir sende akıl namına hiç birşey yoq(abim bu sporun zaman kaybı olduğunu düşünür ama bu spora da beni o başlattı ben napm)
    ablalarım:şuna bak incecik bel kocaman gövde kızlar seni beğenmeyecek
    erkek arkadaşlarım:bana hep hayran kalmışlardır olm bende mi yapsam ne biraz kendilerini teselli etmek için benim bacaklar ii bak seninkinden kalın ulan bende 85 kilo alsam benimkide kalın olur
    kız arkadşım:emir git gide genişliyorsun buna bi dur de artık göğüslerin benimki kadar oldu
    annem:eek:lm nasıl mide warmış sende mide değil sanki çöp kovası :)
    akrabalar:emir sana evlenecek kızı nereden bulacaz
    evdekiler aynanın karşısında gördükleri zaman beni aynayı eskittin git giyin artık fln filan ben bunların dilinden nasıl kurtulacam bilmiyorum :?:
    arkadaşlar allah hepimizin yardımcısı olsun

5. muratistan

muratistan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Mühendisi
    Yer:
    İZMİR
    dostlar yabancı forumlar da her türlü bilgi olabilir ama bu muhabbet mümkün değil. Çok eğlendim. Benden:

bizim muhasebeci: senin kollar iyice çıktı, bir de bizim halimize bak. (adam ufak tefek 30 yaşında hehehe)

üni. arkadaşım: murat daha ne kadar devam etçen bu işe sırtın hayvan gibi olmuş (başka bir arkadaşla arkamdan yürüyolar)
    cevabım: abi 15 kilo daha alcam hazırlıklı ol çok seviyom bu işi
    üni. arkadaşım: abi o zaman iyi olmaz be, Busta Rhymes gibi olursun! (Ne alakaysa arkadaş onu örnek gösterdi)

başka üni. arkadaşım: sana artık tosun dicem
    cevabım: tosun kulağa şişman gibi geliyo deme, bana kaba kuvvet kullandırtma

aynı arkadaş: bundan sonra vukuat olursa seni çağırcaz
    cevabım: oldu

aslında daha nice acaip şeyler duydum ama aklıma gelmiyor, bu thread'i bilseydim bir kenara yazardım :)

ysfdmr28 bunu beğendi.
  6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim de bu konuda içim çok dolu.

Önce annemden başlayayım :D
    -Oğlum sen yavaş yavaş intahar ediyorsun o ağırlıkların altında.
    -O kocaman hapları nasıl içebiliyorsun? Yok yok manyaksın oğlum sen, ben para versen içmem onları(aminodan bahsediyor)
    -Oğlum kız gibi memelerin olcak artık sütyenleri beraber kullanırız falan diye dalga geçiyordu :D

Babam :D
    -Ben nette gezinirken Mr.Olympia'ları falan görüyor, oğlum sen bunlar gibi mi olcan diyor? Hatta bi aralar amino istiyordum, almıcam sana o şeylerden diyordu, içiceksin o adamlar gibi olacaksın falan diyordu :D şimdi alıştı gerçi garibim, gördü birkaç ayda birşey olmuyor sesini çıkarmıyor :)

Ufak 8 yaşındaki kardeşim ise görüyor benden
    -Abi bende senle gelsem Tekken5'deki adamlar gibi olurmuyum?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

NowFear3, jkdo ve xlygan bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    - Body'i bırak atletizm yap(babam)
    - Body'i bırak aerobik yap(yuh!)(yine babam)
    - Çoluğa çocuğa karışınca hanım göndermez seni salona(yine yeniden babam)
    - Yumurta kanser yapıyormuş.(evet, babam)
    - Yumurta kalp hastası yapıyormuş. (aynen)
    - Bizimde köyde bir adam çok yumurta yemekten ölmüş. Yeme yumurta sakın.(peder bey)
    - Yumurta yersen ölümü gör.(valide hanım)
    - Senin boyun uzun. Vücutçuların boyu kısa oluyor senden bodyci olmaz. (Babamın bir arkadaşının boşgezenin boş kalfası oğlu, salonlara takılmaya ilk başladığım yıllar (10 sene öncesi falan) Yaşımın saflığıyla bir saat kasmıştım anlatmaya. Yine aynı lafı ettiydi dana)

technical1967, Kilolu :(:( ve xlygan bunu beğendi.
  8. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hepsi iyi laflarınızın ama sanırım çogunuz 2 senelik bile yoksunuz biraz büyümünezi bu sporla alakadar olmayan herkes çok iyiymiş gibi zanneder yani sizi havaya sokarlar çünkü gerçekten tescilli (bundan kastım çok büyük degil) bir vücud görmemişlerdir.Zaten forumdaki çogu fotografa bakıyorum sizlerin kendi fotograflarınıza yanlış anlamayın ama geneliniz birbiriniz pofpofluyosunuz yok çok iyi baba devam et gibi biz nasıl yaparız gibisinden ben çok gülüyorum daha gerçek bi estetik vücudu olan görmedim burada tamam fena olmayanlar var ama benim fena lafım sizinki gibi iyi anlamına gelmesin adamın omuzları dar kol iyi ee ne anladım ben bu işten omuz vücudun çatısıdır vücudu gösteren geniş açılmış kalkık yuvarlak omuzdur bu bir örnek sadece yani söylemek istedigim bi tarafı olmuş bi tarafı olmammış bu işte bence anatomi çok büüyk bir artı ama tabi ki de spor herkesin vücudunu oldugundan daha iyi bir yere getirir kon ile alakalı baş sayfalarda bi arkadaşın annesi oglum fazla bartma demiş bence dogru demiş çünkü herşeyin fazlası kötüdür yıpkı çok tuzlu çorba gibi arkadaşlar normal insanlara göre biraz büyük olun fakat normal insanlardan kat kat estetik olun estetik en önemlisi sokakta sizlere bakanlar vücudunuzun estetigine degil büyüklügüne bakıyor ve bu onlar için çekici bir durum degil sadece alışık olmayan bi görüntü tıpkı oto yoldan geçen eski bir tır ile son model bir tırın arasındaki fark gibi bilmem anlatabildim mi? estetik estetik çogunuzun önden bakılınca kanatları tam seçilmiyo bile çünkü omuz yok gögüsler küçük ve yassı degil alt üst gögüs belli belirsiz belki bana sen kimsin diyeceksiniz ben de sizler gibi sporcuyum ama inanın sporla alakalı her alanda sizden daha ilerideyim neyse isteyen kaideye alsın istemeyen almasın siz hiç denizdeyken şezlonga uzanmadan önce tişörtünüzü çıkardıgınızda yan tarafınızdaki kız ordusu "waawww" dedimi ve sonra sizinle tanışmak için aptalca yollara baş vurdular mı?peki ya hiç plaj yolunda sadece mayo şort ile gezerken bir takım insanlar sizinle fotograf çektirmek istedi mi? veya gittiginiz her yerde iltifatlarla karşılandınız mı? arkadaşlar yakınlarınızın söyledikleri pek önemli degil sporu bilmeyenlerinde(bu kişilerden kastım vg yi bilmeyen kendisinden iri birini görünce hemen onu bi şey zanneden tipler) söyledikleri önemli degil tamam yakışıklı olmamında etkisi var ama inanın bomba bi bir vücudum var amacım ukalalık degil zaten beni tanıyınca ilerki safhalarda bu tip bi durumla alakam olmadıgımı anlayacaksınız neyse unutmayın ince bel geniş omuz ve bunlara paralel büyük ama fazla degil kol gögüs bacak sırt ve karın kasları hepinize başarılar kardeşlerim. bu arada boy:189 cm ,kilo: 82 kg ölçülerim :109-81-105 yag oranım :% 5,5(bunu kiloma bakıpta ben 100 kiloyum filan deyip böbürlenen arkadaşlar için yazıyorum) kolllar eşit:36 omuz genişligi:56 cm doguştan body ile sadece acık daha yuvarladım neyse byess(fotograflar yakında gelecek)

Savino89 bunu beğendi.
  9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle paragraf kullansaydın yazın daha okunaklı olurdu. Verdiğin örnek anlaşılır, bir yere kadar doğru ama genelleme yaparak hak etmeyen kişileri de zan altında bırakmış oluyorsun. Kendi vücut resimlerin bölümünün amacı, insanlara yapıcı eleştiriler sunarak onların istediği vücudu elde etmesini sağlamak. "Omuzların yok", "Somali'den kaçmış gibisin(kullanıldı)" de denebilir, "Omuzlarına ağırlık vermen lazım", "Biraz hacim iyi olur" da denebilir. Ama ilk seçeneklerdeki gibi bir cevap, kişinin kendine olna güvenini sarsıp, ihtiyacı olan motivasyonu kaybetmesini sağlayabilir. Ama yapıcı olarak onları motive edebiliriz ki bence yapmamız gereken budur.

Herkesin zevki farklıdır, bazıları fit vücut severken bazıları olabilen en büyük hacmi ister. Kişiler bu tercihleri için yargılanamaz. "Sporla alakalı her alanda sizden daha ileride" olduğuna göre, bu tarz ayrımlara ve belli bir spor ahlakına sahip olman lazım, ama belliki bu erdem sende yok. Aynı şekilde sporcu alçakgönüllülüğü de sende bulunan bir meziyet değil. Verdiğin örneklere gelirsek(plajda insanların bakması vs...), çok aykırı örnekler değil. Zaten vücudun o kadar iyi ise üstündekini çıkartmana bile gerek kalmaz. "Yakışıklı" olmanın da etkisi vardır tabii. O "bomba" vücudun ile beraber.

Son olarak eklemek gerekir ise, belli saygı kurallarını yok sayıp burada böbürlenecek isen, lütfen başka kapıya. Ukala olmasan, buraya resimlerini ekler, insanların sana yorum yapmasını beklerdin, kendini övmezdin. Burada +5000 üye var, arasında Milli vücutcular, Milli hakemler, antrenötler, profesyonel/amatör sporcular ve en önemlisi bir şeyler başarmak isteyen, azimli insanlar var. Ve sen herkesden daha iyisin ve daha çok biliyorsun. Cidden öyle biri olsan, zaten bunları deme ihtiyacı duymazsın. Yani diyelim eğer sen Milli bir sporcu isen, ve bu tarz cümleler kuruyorsan, senin sporculuğuna yazık.

Üslubumu beğenmemiş olabilirsin, ama ben senin üslubunu beğenmedim ve ona yanıt olarak böyle yazdım. Bundan sonra ekleyeceğin resimler, vücudunun gerçekten çok güzel olması, bilindik bir sporcu olman senin hakkındaki düşüncelerimi değiştirmez, eğer düşüncelerin hep bu şekilde olursa.

Ackres, çikoçiko, mehmetoren ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  10. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    İnanıki bu yazılarınızı okuduğumda duygulandim anne yüreğinin o büyüklüklüğü karşısında antrenmana giden oğlu için çalışıp sağlıklı olmasını yürekten isteyen ama ağır lık kaldırarak yorulmasını istemeyen o annelerin hepisinin ellerinden öperim.

Zülküf TURAN

technical1967, ysfdmr28, mehmetoren ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  11. fırat

fırat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar yanlıs bir yazı yazdıgının umarım farkına varmıssındır.burda o kadar degerli o kadar güzel insanlar varki

baslı basına bu form cok güzel

sana tek kelimeyle sunu söyliyim.bir insan vucut yaparken buna paralel vucut terbiyesininde olması lazım

sen insanları kırmıssın.etmedigin laf kalmamıs,asagılamıssın .sonra kardeslerim diye sözlerini bitirmişşin.

herkes vücüdünü en iyi yapmak ister.ama belki ellerinden gelen budur.imkanları budur.ama sen küçümsüyorsun.o fotolarını

koyan insanları.yanlıssın tamamıyla :x

xlygan bunu beğendi.
  12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    üzücü bi yazı...

ben bu sporda çok yeniyim.henüz 3-4 aydır yapıyorum tabiiki kimse benden belli bi kütlede olmamı beklemiyor ama ben bu spora başladığımdan beri gerek bilgisizlikden gecek acelecilikden olsun yada başka sebeplerden 3-4 tane sakatlık gecirdim bikaç kez antremanda bayılma raddesine geldim.acıkcası başlamadan bitirmek için onlarca sebebim vardı bu spordan.ama vazgeçmediysem bunun sebebi bu forumun ve bu forumdaki insanların motivasyonları sayesinde olmuşdur.iyiki vazgeçmemişim iyiki beni motive etmişlerki şuan çok daha sağlıklı ve güçlü bi bünyem var.

bence olay sadece iyi görünmek deil birazda bu acıdan bakmalısın

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bir tartişma ortaminda bu kadar seviyeli olundugu için teşekkür ederim...

Juggernaut bunu beğendi.
  14. nicebody21

nicebody21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Anlaşılan şaka yerine varmış :lol: Arkadaşlar benimkisi sadece inandırıcı bir dille şaka yapmaktı hepiniz saygı deger insanlarsınız foruma üyeligim daha çok yeni .forumda bazı yerlerde gerek tartışma ortamı olsun diye gerekese acık gıcıklık olsun diye bazı yazılar yazdım tek ciddi yazım bir konu açıp bilgi arz etmekti onda da yazının kaynagını hatırlamadıgımdan dolayı Daffy kardeş sildi ki bende bunu ondan talep etmiştim hadi benide aranıza alın ve Ülkemizde maalesef arka plana atılan bu sporu elimizden geldigi kadar hep beraber dogru nakletmeye çalışalım site bomba herkes çok şey ögreniyor eminim sitenin hazırlanışında emegi geçen tüm arkadaşlara şükranlarımı iletirim şimdibende bilgi alımına ve bilgi paylaşımına hazırım bugüne dek yazdıklarımın hepsi pislik yapmak adınaydı ama artık nicebody21 olarak edep sınırları içinde üye sıfatını layıkıyle taşımak için elimden geleni yapacagım tekrardan herkese tüm samimiyetimle saygılar. kimse kızmasın bana ;)

15. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    ya protein bu proteiiinn!! peynirden yapılıyor bu....

arkadaşlar benim çok ciddi bir sorunum var. başta annem olmak üzere tüm aile bireylerim bu tozları ve de amino asitleri hormon zannediyor. halimden en iyi anlayan yine kız arkadaşım oldu. bazen soruyorum;amino
    asit nedir? -proteinin yapı taşı.. peki protein nedir? -kaslar için gerekli olan madde.. (afferin sanaa diyerek bitiriyorum soruları :)

kız arkadaşım çok anlayışlı, fakat onunda tek şikayeti sarılamamak. sarıldığı zaman kolları kavuşmuyor sırtımda. ama kendimi spor yapınca iyi hissettiğimi bildiği için (-ki ailem hala spor yapınca iyi hissettiğimin farkına varamıyor yıllardır) asla müdahale etmiyor. aksine gurur duyduğunu söylüyor her fırsatta. bende 3 yıldır yapıyorum bu amelelik sporunu. bırakmayı düşünemiyorum bile..

bu arada kesinlikle bir tavsiyede bulunmak istiyorum. aşşağı yukarı bu sporu yapan herkes etrafındakileri (ekseriyetle aile fertleri) nasıl olmuş sorularıyla bunaltmıştır ve aramızdan bazıları, artık ters tepki göstereceğini bildiği için soramıyordur bile, dimi?

ben bu durumdayım ve şunu yapıyorum;

ben : -anne nasıl ama???
    annem : -iğreeeeenç iğreeenç iğreenç. hatta dahada iğrenç olmuş..
    ben : -oo iyi.demek gelişiyorum :lol:

ne kadar iğrenç derlerse o kadar geliştiğimi hissediyorum ve amacıma ulaşıyorum. bu diyaloğu daha çok teyzemle yaşıyorum...

Juggernaut bunu beğendi.
  16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Komşulara yardım ediyorum kadınlara falan pazar arabalarını taşıyorum bir seferinde halı yıkamışlar apartmanın dışında müsait bir yer var bir kaç kişi taşımaya çalışıyolar halıyı 2 haneden birlikte yıkamşlar halılarını büyük halılar balkondan gördüm indim aşağı her seferinde taşıyamassın çok ağır diyorlar ama ben kaptığımı götürüyorum kadınlar kasların ne işe yaradığını bilmiyormu ne yada benimkiler belli mi olmuyor acaba

Bir de annem yeter oğlum bu kadar dev mi olucan başıma diyor.
    Bir seferinde salondan arkadaşım 'yaza kadar eşşek gibi olursun' dedi benzetecek hayvan yokmuş gibi.
    Herkes gibi benimde çok oldu övgü aldığım ben spor salonunda iş olarak çalışıyorum yani hocaya yardım
    ediyorum işi öğrenince antrönörlüğü de büyük oranda bana bıraktı temizlik işleri de bana ait
    Şunu diycem; birisi bana öyle birşey söylediki şok oldum "sen spor yapsana senin yapın müsait sende iyi kas olur" dedi salak herif define olmayınca kaslı da olunmuyo sanıyo heralde

17. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    nicebody21 yazısı için koşuyorum.
    kabul etmek gerkirse şaka olduğunu düşündüm okurken bende zira öyle değilse aşağılık kompleksiydi çünkü.
    forumda tanıdığım birkaçtane insan war we gerek wücut yapısı olarak üstün gerekse yıllardır wücut geliştirme yapan insanlar.kendi eksiklerinide bilip bulabildikleri için foruma resim koymuyorlar.
    hiç biride plajda kızlarla fotoraf çekilmek adına hergün tonlarca kilonun altına girecek kadar andawallı değil en azında yazıyı yazan kadar.
    fotolar bölümüne kendi resimlerini ekleyen arkadaşlar eksiklerini görebilmek adına koyuyorlar (yada bir çoğu) hal böyle oluncada ne kadar kaliteli bir wücut görmek istenebilir ki.
    bu benim çewremde vücut geliştirme hakkında hiç bir bilgisi olmayıp konuşan (anam babam gibi) insanları bana werdiği tawsiyelerden bile daha komik olmuş en azından onlar benim iyiliğim adına konuşurken bazı insanlar forumda görüldüğü gibi gereksiz anlamsız sadece kendini küçük düşürücü hareketlere gitmişler.
    birkaç ay spor yapıp(yapmaya çalışıp) bir iki aylık insanlardan daha az sewiye alan we bunları görünce haliyle kıskana kimseyi kaale almayın.arada bir çıkabilir böyle hırdawatlar.

18. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kız arkadaşım:

Korkuyorum senden bir gün beni bi havaya atacaksın 3 gün sonra döncem dünyaya o da neresine belli değil
    (Dün akşam) :D

Anne baba henüz sessiz...

ysfdmr28 ve Juggernaut bunu beğendi.
  19. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    geceleri bir ayıyla uyumak istemiyorum(Eşim)
    içme artık o nedüğü belirsiz tozları(Annem)
    oğlum aletin küçüçük kalacak :D (Annem)
    oğlumuz seni bir ayı gibi görüyor (Eşim)
    çatlayana kadar ye oğlum dewam(Babam)

Samako, Muafız, Juggernaut ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    benim teyzemlerin kedisi beni görünce koltukların arkasına saklanıyor :lol:
    ya bir kedi bile iri birinden korkabiliyormuş meğer, eniştemin dediğine göre :lol:
    birde dün abimle bana sordu; (nişanlım için söylüyor, suratı çok ciddiydi. birşeylerden endişe eder gibiydi :lol: )

- olum kıza sorsaydın bu ilaçları kullanmadan önce. belki kız, yanında bir orangutanla gezmek istemiyordur :lol:

Efrahim, draft ve xlygan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş