Anlamsız güç sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemm71 tarafından 13 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yaklaşık 2aydır vücut geliştirmeye gidiyorum evde de 2ay p90x yaptım fakat hala ağırlıkları çoğaltamıyorum dambılı 5kg ile hafif geliyo ama 7,5da çok ağır geliyo kaldıramıyorum sol kol için özellikle bench Press 2,5 2.5da bile set sonu ölüyorum beslenmem gayet iyi karbonhidrat ve proteinimi günlük aliyorum yeterince

2. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Klasik olacak ama protein alımını arttırmayı dene.Uyku düzenine dikkat et.Antremandan önce düşük glisemik indeksli karbonhidrat yüklemeleriyle glikojen depolarını desteklemeye çalış.
    Eğer hala olmuyorsa 2 veya 3 hafta kadar 5x5 lik bir program oluştur motivasyonunu sağladıktan sonrada tabiri caizse parçala kendini.Bu şekilde belli bir seviyeye kadar sinir adaptasyonu geliştirerek ve glikojen depolarının kapasitesini arttırarak sorununa çözüm bulabilirsin.Tabi bunlar hep klasik şeyler.Vücudunu dinlemeye çalış biraz.Antremanların kısa ama şiddetli olsun.Becnh press 2,5 2,5 derken 25 kilo mu ?

3. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    25 değil bildiğin 2.5kilo sağa ve sola toplam 5kilo.6Saat uyku uyuyorum.
    5x5 demişsin
    Bi aralar 7x5 i denıyordum daha ağır ve daha az tekrarla fakat 2.veya 3.setten sonra ağırlığı kaldıramıyordum güç alıyordum güç alıncada hareketi bozduğum için yapmamaya karar verdım

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum genelde o barlar 20 kg felan oluyo yanı bench 25 olmuyo mu :) ve 5x5 denicek olsanda yapamıyosan başlarda daha düşük ağırlıklarla başla.

5. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Abseto 20kg olduğnu biliyorum ama o virgülsüz anlamıs olabilir diye düşündüm ondan öyle dedim :D Bu arada konuyu nasıl kapatabilirim eski bi konumu kapatacağımda bilgin varmı acaba?

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D kapatamazsın diye biliyorum. Yanı en azından bir moderatör felan kapatabilir. Yada bir bak konuyu sil kapat tarzında birşey varsa direk yapamazsın ama bildirim yollamış olursun. :)

Sayfayı Paylaş